Teraz jest środa, 26 września 2018, 13:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Witam co można kupić do 2000 ?? 
Autor Wiadomość

Post Witam co można kupić do 2000 ??
Witam doradźcie co warto kupić do max. 2000 z obiektywem sprzęt do typowo amatorskiego użytku czyli wiadomo do wszystkiego i krajobraz i portret ale i na imprezie ( wiem że za tą cenę ciężko jest wybrać sprzęt do wszystkiego ale chyba można gdyż na razie nie planuję wydać więcej )
na oku mam Olympus E-520 tylko mam kłopot 1) czy warto, 2) w zestawie ma dwa obiektywy EZ-1442 Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 i EZ-4015-2 Zuiko Digital 40-150mm 1:4.0-5.6.
Planuję na początek kupić tylko zestaw z obiektywem tym EZ 1442

proszę o podpowiedzi na co zwrócić uwagę ( ten ma stabilizację obrazu w korpusie i to chyba spory plus)

poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:26

Post Re: Witam co można kupić do 2000 ??
Mając 2000zł w kieszeni, brak uprzedzeń do Olympusa oraz zakres potrzeb jak Twoje to kupiłbym:
- obiektyw Zuiko 14-54mm2.8-3.5 (dobry do krajobrazu, architektury, portretu, macro) w cenie około 1000zł za używany (polecam) lub w cenie około 1600zł (tu lepiej nabyć wersję II).
- za restę kasy kupić dowolne body ze stajni Olympusa, najtaniej będzie o E-300 (czasami widywałem po 400-500zł), nieco drożej będzie E-1, potem E-400, E-410/510, E-420/520.

Na bazie mojego wieloletniego doświadczenia polecam Ci zakup:
E-300 + 14-54 (używane) + szybką kartę CF 4GB (w 2000zł zmieścisz się bez problemu a nawet kilka setek powinno Ci zostać na torbę, statyw, czy inne duperelki).

Podobnie zrób w każdym innym systemie, tyle że tam trudno Ci bedzie znaleść firmowy obiektyw o takiej jakości i cenie jak 14-54.

Do krajobrazu czy portretu stabilizacja nie jest niezbędna, a na imprezie można umiejętnie dobłysnąć wbudowaną lampką aby zamrozić pierwszy plan. Dobrego obiektywu nie zrekompensuje Ci żaden bajer.

poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:39

a jak myślisz ten zestaw nie może być ? czytałem dosyć dobre opinie o aparacie i samych obiektywach ?

poniedziałek, 2 lutego 2009, 18:45

witom napisał(a):
a jak myślisz ten zestaw nie może być ? czytałem dosyć dobre opinie o aparacie i samych obiektywach ?
Może być jak najbardziej.
Ale ja kupiłbym lepszy obiektyw i aby nie przekroczyć limitu 2000zł dokupiłbym tańsze body, które wcale nie jest gorsze od nowego.

E-300 w stosunku do E-4xx/5xx wg mnie jest lepiej wykonane i z lepszych materiałów. Ogólnie teraz panuje tendencja odchudzania, potaniania, co przekłada się na gorsze materiały, mniej wytrzymałe, gorsze wykonanie (np produkcja w Chinach zamiast Japonii). Dawniej Olympusy były produkowane wyłacznie w Japonii i odsetek awarii był znikomo mały, obecnie produkcja przenoszona jest do Chin i niestety egzemplarzy awaryjnych jest odczuwalnie więcej.

Wg mnie E-300 w stosunku do E-5xx
- ma podobną ilość pikseli (10mega nie robi wielkiej róznicy w stosunku do 8mega)
- ma dużo lepszy wizjer - większy przedewszystkim
- ma lepsze niskie ISO (od 100 i 200)
- ma gorsze wysokie ISO, aczkolwiek ja robię na 800 i 1600 bez oporów, lekka kosmetyka typu usunięcie szumów i jest super, łatwo jest usunąć szum (szczególnie z ISO 400). Na odbitkach 20x30cm nie widać szumu z nawet mocno zaszumionych JPEGów robionych na ISO1600.
- ma gorszy wyświetlacz LCD, mniejszy, ale jak ja np. i tak zazwyczaj nie patrzę szczegółowo na każdą fotkę, zerkam jaki jest histogram i już
- nie ma stabilizacji, ale jej brak odczuwa się jedynie przy pracy z teleobiektywem
- nie ma LV i to AF na kontrast, czasami się przydaje

Generalizując, gdybym to ja miał E-300 (a mam) to na razie nie zamieniałbym go na E-520.
Ale Ty jak koniecznie chcesz kupić E-520 + 14-42 to kupuj, złego wyboru nie zrobisz.

PS
Mam E-1, E-300 i E-3 więc jakieś tam doświadczenie posiadam, obiektywy też mam różne od tych taniutkich do tych z półki top pro typu 7-14, 35-100 więc też jakieś porównania mam. Najwięcej fotek robię właśnie 14-54, to najlepszy obiektyw w systemie, w konkurencji jakość/cena jest nie do pobicia - nawet mocno eksploatowany egzemplarz wart jest zakupu na wtórnym rynku, to trudna do zarżnięcia konstrukcja.

Gdybym teraz komuś doradzał kupno czegoś z systemu 4/3 to E-30 (jeśli nie potrzebne mu są uszczelnienia w korpusie). Tyle że na razie cena E-30 nieco wysokawa, no i oczywiście do niego to obowiązkowo 14-54 lub 12-60.

A jak Ci się nie podoba kształt E-300, to kup E-500, to praktycznie to samo co E-300, tylko ma większy LCD i mniejszy wizjer :wink: No i jest bardziej plastikowy.

wtorek, 3 lutego 2009, 10:39

Witam
Zeby nie zakladac kolejnego tematu o tej samej nazwie to pisze tutaj.
Jestem amatorem i chcialbym zaczac przygode z lustrzanka.
I z tego co juz zdazylem sie zorientowac to moj pierwszy typ systemu chyba odpada poniewaz nikony maja stabilizacje w obiektywach a nie w body dlatego obiektywy sa do tego systemu drogie.
Ja nie posiadam duzej gotowki jedynie 2000zl na lustrzanke + jakis dobry kit zeby na dlugo wystarczyl
Slyszalem ze Pentax ma najlepsze kity w zestawie i ma najwiecej uszczelek zeby mi sie woda nie nalala do srodka.To mi sie bardzo podoba bo nie wiadomo gdzie taki aparat moglby wpasc :) a jakby po 1 spotkaniu z woda sie spol bylbym bankrutem :)
Jesli gdzies w poscie pisze bzdury prosze o zdementowanie ich i wpisanie stanu faktycznego :) no i o doradzenie jakie lustro bylo by dla mnie najlepsze.
A i jako amator to chce uzywac aparatu do wszystkiego, ale z tego co mi teraz do glowy przychodzi to pewnie bedzie to makro i jakies ladne krajobrazy
ps mam angielska viste stad brak polskich znakow

czwartek, 14 maja 2009, 09:04

1. Nie wszystkie korpusy Pentaxa są uszczelniane, chyba tylko K10/20/200
2. Co z tego, ze puszka jest uszczelniona jak obiektyw nie ma uszczelnień, u Pentaxa chyba żaden obiektyw nie ma uszczelnień.

Uszczelnienie body/obiektywu pomaga na zachlapanie wodą oraz pył i kurz. Żadne uszczelnienie nie pomoże jak aparat wpadnie do wody.

Jeśli chodzi o najlepsze kity to ma je raczej Olympus a nie Pentax.

Jeśli chodzi o najtańszy uszczelniony komplet to polecam Olympusa E-1 w komplecie z ZD 14-54mm2.8-3.5 . W kwocie 2000zł na 100% się zmieścisz, tyle że musisz kupić używane, ale to sprzęt nie do zajechania.

Jeśli chcesz coś nowego do 2000zł z kitem, to obojętnie co kupisz będziesz zadowolony.

czwartek, 14 maja 2009, 13:19

Z tego co znalazlem to Olympus E-1 ma 5mln pikseli a gdzies przeczytalem ze tyle jest wystarczajace dla kompaktu a przyzwoita liczba pikseli dla lustrzanki to 8mln .
I w sumie aparat nie musi byc az taki super szczelny jesli nie chron to przed takimi drastycznymi spotkaniami z woda.
A i czy nie lepiej kupic jakis aparat z 2 kitami bo widzialem takie na allegro zestawy
Pozdrawiam

czwartek, 14 maja 2009, 14:07

No popatrz, a ten gostek większość swoich fotek zrobił tym właśnie aparacikiem z matrycą kompakta, poogladaj sobie.
http://www.robertnawara.pl/

Po takim tekście jaki napisałeś o E-1 radzę Ci jedno, nie kupuj sobie Olympusa, bo brak umiejętności będziesz zwalał na "słaby" sprzęt. Kup sobie od razu Nikona lub Canona, wtedy już nie będziesz miał wątpliwości, że jakość fotek jakie robisz jest słaba z winy sprzętu.

czwartek, 14 maja 2009, 23:29

Mam podobne pytanie prosze o pomoc podaje linka
viewtopic.php?f=13&t=10109
bo nie chce zakładać narazie tutaj nowego tematu

poniedziałek, 18 maja 2009, 20:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]