Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 16:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 gdzie stabilizacja? 
Autor Wiadomość

Post gdzie stabilizacja?
witam.jestem na etapie doboru sprzętu i chciałem się dowiedzieć czy wybierać body ze stabilizacją, czy jednak inwestować w obiektywy ze stabilizacją?

w czym jest różnica?

piątek, 29 stycznia 2010, 15:19

Post Re: gdzie stabilizacja?
W kosztach i jakości. Stabilizacja w puszce jest tańsza ale ma mniejsze możliwości stabilizacji (mniejszy zakres EV), stabilizacja w obiektywie jest droższa (każdy obiektyw, który kupisz ze stabilizacją jest droższy od swojego odpowiednika bez stabilizacji) ale ma większy zakres EV. Twój wybór.

piątek, 29 stycznia 2010, 15:32

W skuteczności raczej nie ma wielkich różnic pomiędzy obiema metodami stabilizacji. Ewentualne różnice mogą wynikać z tego, ze stabilizacja obiektywem, stabilizuje również obraz dla czujników AF, przez co skuteczność AF może być lepsza przy stabilizacji w obiektywie.

Skuteczność obu jest możliwa do sprawdzenia / porównania w systemie 4/3, gdzie Olympus robi stabilizację matryce, a Panasonic stabilizuje obiektywy. W publikowanych porównaniach nie było drastycznych różnic.

Jeszcze kilka uwag.
1. Stabilizacja w obiektywie stabilizuje również obraz w wizjerze optycznym, ale w nadchodzącej erze wizjerów elektronicznych ta różnica będzie wyeliminowana.
2. Stabilizacja jest właściwie przydatna i niezbędna dla teleobiektywów. W przypadku mniejszych ogniskowych często i tak trzeba ustawiać odpowiednio krótki czas migawki aby zdięcie miało sens.

niedziela, 31 stycznia 2010, 20:24

Dodaj jacek2004 tylko, że włączenie obu stabilizacji prowadzi najczęściej do rozjechania obrazu. Tak przynajmniej jest w Sony. Wytłumaczenie jest proste -nie ma przepływu informacji między stabilizacją obiektywu a stabilizacją matrycy i oba systemy działają niezależnie, co oczywiście nie wróży nic dobrego. Co do lepszej stabilizacji optycznej posiłkuję się danymi z optycznych, gdzie wynika, że jest ona ok. 1-2EV skuteczniejsza niż stabilizacja matrycy, oczywiście w testach praktycznych a nie w zapewnieniach producentów.

niedziela, 31 stycznia 2010, 22:03

Samp, a gdzie ja napisałem, że należy włączać oba rodzaje stabilizacji w tym samym czasie?

Co do wyników optycznych, to jakich ogniskowych się to tyczy? I jakich metod ustawiania AF?

poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:49

No właśnie nie napisałeś, więc uzupełniłem Twoją odpowiedź :)

poniedziałek, 1 lutego 2010, 17:14

SamP napisał(a):
No właśnie nie napisałeś, więc uzupełniłem Twoją odpowiedź :)
Przede wszystkim to nie zrozumiałeś tego co napisałem o Olympusie, Panasonicu i stabilizacji.
Napisałem tam, że mając puszkę Olka ze stabilizacją matrycy można porównać, jej skuteczność ze stabilizacją jaką oferuje Panasonic w obiektywie. Przecież robiąc takie porównanie, nawet nie bardzo kapujący osobnik, bedzie wiedział, że raz trzeba użyć stabilizaję matrycy, a potem do porównania stabilizację w obiektywie. Jak włączysz obie jednocześnie, to co będziesz porównywał do czego. Czytaj, myśl a potem pisz uwagi do wypowiedzi innych użytkowników.

Okropnie denerwują mnie takie wypowiedzi jak Twoja. Ja piszę na jakiś temat, a ktoś ni z gruszki ni z pietruszki, pisze o zupełnie czyś innym. No powiedz co ma wspólnego porównywanie obu sposobów stabilizacji z jednoczesnym używaniem obu stabilizacji ? To są zupełnie inne zagadnienia.

wtorek, 2 lutego 2010, 10:47

A mnie denerwuje Twoja bezgraniczna wiara we własną wiedzę i brak samokrytyki z Twojej strony.
"...Skuteczność obu jest możliwa do sprawdzenia / porównania w systemie 4/3..." Twoja wypowiedź oznacza, że mogę sprawdzić skuteczność obu stabilizacji lub je porównać. Na j. polskim się spało najwyraźniej.
Denerwuje mnie również używanie na forach stwierdzenia, że czegoś się nie zrozumiało i należy pomyśleć. Jak się niejednoznacznie napisało to nie dziw się, że Twoja wypowiedź może być inaczej zrozumiana.
Temat wątku dotyczy stabilizacji. Czyżbym pisał nie o stabilizacji?? Jeśli tak, to wskaż odpowiedni fragment, czyli poprzyj to jakimś dowodem.
A moja uwaga dotyczyła faktu, że ktoś mógłby zrozumieć, że jak będzie miał włączone dwie stabilizacje, to będzie lepiej. Lepiej bo więcej. Tu się kłania zwykła psychologia. Tak więc kolego, chociaż tego bardzo nie lubię to Ci napiszę, MYŚL - to nie boli i pamiętaj, że nie każdy jest taki doskonały jak Ty i uważa Twoje myśli za prawdy oczywiste.

wtorek, 2 lutego 2010, 19:31

SamP napisał(a):
"...Skuteczność obu jest możliwa do sprawdzenia / porównania w systemie 4/3..." Twoja wypowiedź oznacza, że mogę sprawdzić skuteczność obu stabilizacji lub je porównać. Na j. polskim się spało najwyraźniej.
Konfabulujesz, kolego.
No i potwierdziłeś moją tezę: dalej sobie coś wyobrażasz, nie do końca rozumiejąc co ja napisałem. Jak się czegoś nie rozumie, to się nie gdyba, nie wmawia czegoś, czego się nie powiedziało, tylko się prosi o wyjaśnienie.

A teraz kolejne wyjaśnienie:

Jakbyś nie wiedział, to zwrot: "sprawdzenia / porównania" oznacza, że w zdaniu możesz sobie wybrać jedną z wersji:
1. "Skuteczność obu jest możliwa do sprawdzenia w systemie 4/3"
2. "Skuteczność obu jest możliwa do porównania w systemie 4/3"
Prosta, zwykła logika się kłania.

Gdyby było napisane:
"Skuteczność obu jest możliwa do sprawdzenia i porównania w systemie 4/3"
mozna by ewentualnie przyznać Ci rację.

A gdym chciał napisa, że można sprawdzić obie stabilizacje działające na raz to napisałbym:
"Skuteczność obu jednocześnie włączonych jest możliwa do sprawdzenia w systemie 4/3"
i wtedy nie byłoby żadnych wątpliwości.

Więc jeszcze raz powiem: czytaj ze zrozumieniem i oszczędź sobie wycieczek o znajomości języka polskiego ... bo to raczej Twój problem, ze zrozumieniem prostego zdania.

środa, 3 lutego 2010, 11:35

Witam
Wady i zalety obu rozwiązań już Ci opisano.

Ja ze swojej strony dodam:
Wybierając rodzaj stabilizacji, wybierasz też pomiędzy systemami !!!

Stabilizację w korpusie mają np aparaty:
Olympus, Pentax, Sony
Stabilizowane obiektywy, bez stabilizacji matrycy
Canon, Nikon

Decydując się już na konkretny SYSTEM sprawdź czy konkretny model aparatu faktycznie ma stabilizację matrycy - np w przypadku Olympus'a.
Lub czy konkretny model obiektywu ma stabilizację optyczną - np w przypadku Canon'a i Nikon'a

Pozdrawiam

środa, 3 lutego 2010, 12:22
SamP napisał(a):
że włączenie obu stabilizacji prowadzi najczęściej do rozjechania obrazu. Tak przynajmniej jest w Sony.

Może podasz przykład obiektywu Sony, który ma wbudowana stabilizacje obrazu?

Nie ma?*

No to po co piszesz te bzdury?

*Mam nadzieję, że nie posłużysz sie jakimś "kundelkiem" z niezależnej hodowli.

środa, 3 lutego 2010, 14:45

Ale właśnie kundelka mam na myśli. Rozumiem, że to dyshonor dla co poniektórych, ale nie dla mnie. Nie używam obiektywów Sony. A informacja o próbach włączenia dwóch stabilizacji jest z Twojego forum wielbicieli Sony (d. Minolty).
PS. Nie ma co tompac. Jak na starego użytkownika różnych for wniosłeś masę nowych informacji w zakresie stabilizacji tym swoim postem. Gratuluję.

środa, 3 lutego 2010, 17:48

jacek2004 napisał(a):
1. "Skuteczność obu jest możliwa do sprawdzenia w systemie 4/3"

Powiem Ci krótko, polemika z Tobą na Twoim poziomie jest zajęciem bezcelowym. Panie Doskonały, masz Pan absolutną rację w każdym szczególe. Mam nadzieję, że Ci poprawiłem humor.

środa, 3 lutego 2010, 18:01

Dopisz lepiej parę kolejnych "cennych" informacji do swojego wątku o Alfie 300 .... ten wątek niezmiennie poprawia mi humor.

środa, 3 lutego 2010, 21:38

Więc nie czytaj, proste. Ale to do Ciebie nie dociera, Twój problem. Mój wątek nie jest przynajmniej bezkrytycznym zachwytem z jakim Ty podchodzisz do Olympusa. Najwyraźniej nie stać Ciebie na napisanie czegoś takiego o Olympusie. Czyżby jakieś ograniczenia?? Niemożliwe, ograniczenia i jacek2004 do siebie nie pasują.
PS Wątek jest o stabilizacji. Potrzebujesz osobistych wycieczek i posiłkowania się argumentami z innych wątków? Masz pecha, wątek jest o stabilizacji i dopilnuję by takim pozostał. To moje pierwsze i ostatnie przypomnienie o temacie wątku.

środa, 3 lutego 2010, 23:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona