Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 07:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 dobór systemu 
Autor Wiadomość

Post dobór systemu
witam. który z obecnych systemów jest najbardziej rozwojowy? Chodzi mi o to, że chciałbym wybrać konkretny system, ale nie wiem które obiektywy będą pasować do danego body. Chodzi mi o to, że np. kupując np. Olympusa chciałbym wiedzieć, które obiektywy będą pasować do niego.Oczywistą rzeczą jest to że na pewno można kupować firmowe, a co z resztą? Gdzie można sprawdzić do którego body które obiektywy?

niedziela, 31 stycznia 2010, 22:36

Post Re: dobór systemu
Do Olympusa to Olympus i Sigma. Nie wiem jak Tamron. Co do perspektyw trudno się wypowiadać. Na forum zwolennikiem tego systemu jest jacek2004. Osobiście nie widziałem nikogo z tym systemem na różnego typu wyjazdach, w których uczestniczyłem. Sony ma obiektywy swoje jak i Sigmy i Tamrona. Agresywna reklama ale rozglądając się dookoła (też na wyjazdach), spotkałem tylko jedną osobę użytkującą A100. A tak najczęściej Canony i Nikony. Przy czym chyba Canonów najwięcej. Pentax też egzotyczny. Do tych wszystkich systemów obiektywy robią również producenci niezależni, czyli Sigma i Tamron. A więc, jeżeli system rozwojowy to Canon lub Nikon. Ale myślę, że nie tędy droga i koledze nie tylko o rozwojowość chodzi. Myślę, że bardziej chodzi o stwierdzenie, który system ma najlepszy stosunek ceny do możliwości. Ale to jest pytanie na poważną rozprawę, która i tak nie będzie miała jednoznacznej odpowiedzi.

niedziela, 31 stycznia 2010, 22:51

Post Re: dobór systemu
Przed zakupem lustrzanki należy zrobić rozpoznanie wśród obiektywów. Czyli zrób listę obiektywów, które chciałbyś używać teraz i w przyszłości, porównaj ceny i dostępność w różnych systemach. A na koniec do wybranych obiektywów dokup body.

Do Olympusa, a właściwie systemu 4/3 obiektywy AF (auto focus) robi Olympus, Panasonic (Leica), Sigma. Zapowiada się też Samjang - manualne szkiełka czyli MF.

PS
1. Jeśli nie wiesz jakie będą Ci potrzebne obiektywy, to odpuść sobie temat lustrzanki.
2. Alternatywą dla lustrzanki jest system micro 4/3.

poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]