Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 23:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Mamiya RB67 naprawa_help! 
Autor Wiadomość

Post Mamiya RB67 naprawa_help!
Witam, mimo ze mamy pernamentne czasy cyfry, ja mam problem ze swoim analogiem, ktorego nie zamianiłabym na najnowocześniejszą cyfrę
Dlatego mam prośbę w związku z tym ze siadła migawka i podejrzewam ze trzeba aparat przeczyścić, poszukuje serwisu gdzie naprawiają sprzęt szeroko-klatkowy, najlepiej jesli kto z takiego serwisu korzystał i wie ze jest godny polecenia. Zaznaczam ze aparat był juz w serwisie w Bydgoszczy, ale cena naprawy 1200 PLN za sama konserwację, bez potrzeby wymiany części, trochę mnie przeraził...Pozdrawiam

piątek, 19 lutego 2010, 16:18

Post Re: Mamiya RB67 naprawa_help!
O ile dobrze pamiętam, to w korpusie Mamiya RB nie ma migawki. Migawka (tzw. centralna) jest zintegrowana z obiektywem, czyli, jeśli to migawka jest uszkodzona, to do naprawy trzeba oddać obiektyw.

Może się okazać, że naprawa będzie przekraczała wartość innego sprawnego używanego takiego samego obiektywu, czyli lepiej kupić inny niż naprawiać.

Radzę więc sprawdzić, czy z innym obiektywem wszystko działa.

PS
Popytaj na forach typowo analogowych (korex, aparatytradycyjne, dział analogowy pentaxa ...), może tam polecą Ci jakiś tani solidny serwis, na pewno takowe są we Wrocławiu i Krakowie. Też czytałem coś o kimś kto solidnie naprawia w Warszawie.

piątek, 19 lutego 2010, 19:24

dzieki za odpowiedz ale chyba jasno napisałam, ze mam uszkodzony aparat, wiem jak jest zbudowany :) troche mnie rozbawił ten post, ale do rzeczy
wymieniłam jedną z konkretnych usterek, które sa nie tylko w obiektywie ale tez z korpusie aparatu...
czyli, do wyregulowania jest mechanizm naciągu migawki
konserwacji wymaga adapter...
no i obiektyw...migawka nie otwiera się. Zablokowanie spowodowane przez zanieczyszczenie mechanizmów i listków migawki...
krótko tyle, będę wdzięczna za rzeczowe rady lub adresy serwisów

piątek, 19 lutego 2010, 22:38

Cytuj:
mam uszkodzony aparat, wiem jak jest zbudowany
Z Twoich wypowiedzi, niestety, wynika coś przeciwnego.
Cytuj:
w związku z tym ze siadła migawka
Której nie ma w body RB.
Cytuj:
no i obiektyw...migawka nie otwiera się. Zablokowanie spowodowane przez zanieczyszczenie mechanizmów i listków migawki...
Już w poprzedniej odpowiedzi to stwierdziłem.

Obiektywy do RB są relatywnie tanie, np kit kosztuje na rynku wtórnym 500-600zł.
Sprawna puszka RB też nie osiąga astronomicznych cen.

Co do wyceny naprawy, to dużo zależy od tego czy w czasie naprawy wymienione zostaną zużyte mechanizmy, co zagwarantuje nam kolejne długie lata bezproblemowej pracy.
Równie dobrze naprawiający może "podrasować" zużyte części, posmarować, zainkasować 600zł, ale po kilku rolkach będziemy w punkcie wyjścia.

PS
Skoro jesteś taka wszech wiedząca, to po co radzisz się na forach, przecież wszystko powinnaś wiedzieć najlepiej.

sobota, 20 lutego 2010, 18:47

Drogi Jacku, zadalam konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi...wyjaśniłam dość dokładnie że mam uszkodzony APARAT! i poszukuję serwisu który mi go naprawi...Skoro nie potrafisz mi udzielić odpowiedzi po prostu nic nie pisz...
Pozdrawiam

sobota, 20 lutego 2010, 20:56

basbas napisał(a):
Drogi Jacku, zadalam konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi...wyjaśniłam dość dokładnie że mam uszkodzony APARAT! i poszukuję serwisu który mi go naprawi...Skoro nie potrafisz mi udzielić odpowiedzi po prostu nic nie pisz...
Pozdrawiam
No proszę ... ale te kobitki to pokrętnie gadajo ... A kto to na podanych przeze mnie forach zaczął się wypytywać o zakłady, które potrafią naprawić RB67 w Poznaniu? No i co na to Miss basbas vel maxmara?

PS
1. Obłuda to bardzo brzydka rzecz.

2. I co poradzili coś innego ...

niedziela, 21 lutego 2010, 22:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]