Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 04:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Pierwsze wrażenia z "zest. ochronnego xxxxxx" do 
Autor Wiadomość

Post Pierwsze wrażenia z "zest. ochronnego xxxxxx" do
Dotarła do mnie dzis przesylka z Foto-Tipa z zestawem ochronnym do Minolty Z1. Postanowilem napisac kilka słow o pierwszych wrazeniach.

Zestaw ochronny zawiera tulejke umozliwiajaca mocowanie filtrow 52mm + filtr UV HOYA + dekielek.

Dostawa jak i firma xxxxxx oczywiscie bez zarzutu: w ciagu 24h od zamowienia kurier dostarczyl przesyłke. :D

Tulejka pasuje idealnie, (zadnych luzow itp.. ) wyglada naprawde na produkt najwyższej jakości.

Ponieważ mogłem pobawic sie tym dopiero teraz (wieczór) popstrykałem pare fotek przy zwyłym pokojowym świetle i .... niestety okazało sie ze autofokus kompletnie sobie nie radzi !!!
Kołnierz tulejki zasłania na tyle okno AF ze ustawienie automatyczne trwa długo o ile w ogole jest mozliwe. Nie da sie zrobic zdjecia szybko.
Sytuacja poprawia sie w jasnych pomieszczeniach ale i tak po zdjeciu tulejki obiektyw ostrzy NIEPORÓWNYWALNIE szybko.
Na pewno przy swietle dziennym bedzie radzil sobie lepiej ale i tak lipa

bardzo sie cieszylem ze Z1 ze ma taki szybki AF a teraz ....?? W sumie da sie z tym zyc ale jest zawsze jakies "ale"
i teraz nie wiem co lepsze bezpieczenstwo obiektywu + mozliwosc uzywania filtrow czy blyskawiczny AF.
W sumie dziwne bo bylem pewny ze skoro Minolta podaje w swoich akcesoriach nakładkę szerokątną (ktora NA PEWNO zasłoni całe okienko AF) to nie bedzie problemu z tym zestawem Foto-Tipa.
Troche zly jestem bo aparat zyskal wedlug mnie na wyglądzie, stał sie bardziej poręczny ale z tym AF to klapa

Ciekawe moze ktos z Was ma juz cos takiego i nie ma takich problemow...raczej watpie ale ktoz to wie

pozdrawiam

PS. AKTUALIZACJA: w swietle dziennym jest zdecydowanie lepiej,
i biorac po uwage wyglad i porecznosc zakup mysle opłacalny. Nie skasowalem tego postu mimo ze mozna miec błedne wrazenie ze to kiepski towar. Chciałem zeby każdy wiedzial ze "coś za coś"i ten zestaw ma pare wad przy Z1 (dla niektorych waznych dla niektoych mniej)

Ostatnio edytowano czwartek, 5 lutego 2004, 15:30 przez bARTec, łącznie edytowano 1 raz

środa, 4 lutego 2004, 22:45

Będzie na temat o tyle, że też o zestawie ochronnym kupionym w sklepie xxxxxx - ale do C-740.

Jakość wykonania mogę tylko potwierdzić - zero jakichkolwiek problemów. Zestaw podobny jak do Z1 - tulejka, filtr UV (King 52mm) + dekielek. Przesyłka błyskawiczna (uważam, że sklep lepiej pomyślany niż .).

Nie miałem jeszcze okazji do zrobienia jakichkolwiek zdjęć w plenerze - porobiłem tylko trochę fot w domu. Aparat zachowuje się znakomicie, żadnych minusów - no może jeden detal natury użytkowej - dekielek jest luzem, więc pewnie szybko gdzieś przepadnie.

Ogólnie produkt wart zakupu, jeżeli masz C-740 (i przebaczcie mi, Drodzu Użytkownicy Z1, że dołaczyłem do wątku tak nie do końca w temacie).

Pozdrawiam.

środa, 4 lutego 2004, 23:29
Moderator

Czyli w Oly 740 tuleja nie zasłania czujnika AF?

czwartek, 5 lutego 2004, 14:38

Potwierdzm niestety to co pisze bARTec o AF w Z1. Zestaw ochronny mam juz ponad 2 tyg. Dekielek niestety szybko traci swoją pierwotną "przyczepność"(u mnie już z jednej strony prawie że nie czyma). Tulejka częściowo zakrywa diody AF i tak jak pisałem już w którymś poście jest problem z ustawieniem ostrości w pomieszczeniach słabiej oświetlonych(bądź w ogóle nie nastawi). W plenerze sprawuje sie bez zarzutu bo i tak diody działają na niewielką odległość. Cały pomiar i tak jest robiony na podstawie kontrastu a następnie analizowany przez procek. Diody AF służą jedynie do podświetlenia i wspomożenia AF. Zawsze można pokombinować i dorobić podświetlanie obce na IR. Kiedyś sie tym pobawie i napisze wam jak działa. Tulejka jest wykonana bardzo solidnie i naprawdę warto ją mieć(czy to ze względów ochronnych czy by zamocować filtr PL). Filtr UV Kinga też jest niezły jak za takie pieniądze. Ogólnie jestem zadowolony.

Pozdrawiam
Krzyrek

czwartek, 5 lutego 2004, 15:35
Moderator

Hahahaha!!! Ale mnie ubawiłeś!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Masz jakiś inną Minoltę Z1, czy sam sobie dorobiłeś to oświetlenie AF? Bo jakbyś nie wiedział, to w oryginalnym aparacie tego nie ma i właśnie za to Z1 jest krytykowana... między innymi przeze mnie na tym forum :)

PS. Wydawało mi się, że te "diody" to jest raczej system pasywnego nastawiania ostrości (chyba, że się mylę), który wspomaga AF, a nie oświetlenie... :) :lol:

PS. No chyba, że jest jakaś nowsza Z1, ale wątpię, skoro na dniach ma się pojawić Z2 :P

czwartek, 5 lutego 2004, 17:41
Też jestem posiadaczem zestawu ochronnego w C5050 (52mm). Muszę przyznać, że jest to dobre rozwiazanie. Nie zauważyłem róznicy w szybkosci działania autofocusa ale największym mankamentem jest to, że lekko tulejka przysłania lampę błyskową i bez zooma lewy dolny róg kadru jest trochę niedoświetlony. Lekki zoom rozwiazuje problem i myslę, ze taka ochrona jest jak najbardziej wskazana.

czwartek, 5 lutego 2004, 21:37
Vendeur widze że znowu sie czepiasz!! "Specjalisto" przeczytaj instrukcje obsługi. Pod lampą błyskową znajduje sie okno AF tak nazwane wg niej. Zasłoń je całkowicie a zobaczysz że aparat i tak nastawi ostrość(robiłem takie próby). To okno to tylko wspomaganie do nastawienia AF, a czym może być takie wspomaganie???? Z czego sie składa?(Czyżby to była atrapa???) Wiem o tym że nie ma podświetlania AF wg opisu. Teraz napisz z łaski swojej co tam sie znajduje i jak działa tylko sensownie!
Według mnie choć moge sie mylić musi tam sie znajdować jakiś nadajnik i odbiornik, który wysyła jakąś wiązkę promieni a następnie po odbiciu od powierzchni wraca ta wązka i na podstawie czasu czy natężenia jest robiony pomiar. Taka jest moja teoria może niesłuszna(być może są tam tylko czujniki natężenia-kontrastu).
Diody IR nie muszą tylko służyć jako oświetlacz!!!

Prosze o sprostowanie od osób znających dobrze temat, bo sam jestem ciekaw co tam sie znajduje i jak działa.

Pozdrawiam
Krzyrek

czwartek, 5 lutego 2004, 23:53
Moderator

Wybacz mi moje czepianie. Ale mogłem z Twojej wypowiedzi wysnuć taki wniosek, że piszesz o prawdziwym oświetlaniu. Użyłeś złego słowa po prostu, a ja je źle odebrałem Przepraszam.

Oczywiście, że są tam czujniki, które wysyłają sygnał etc, tak jak napisałeś. Po prostu myślałem, że jesteś kolejną osobą, która nie znając modelu pisze o nim dziwne rzeczy, bo już tacy się tu zdarzali.

Mam nadzieję, że się na mnie nie obraziłeś :)

piątek, 6 lutego 2004, 00:10

Nie obraziłem sie Venedur, ale na drugi raz zastanów sie najpierw jak coś napiszesz:) A przede wszystkim to troszke poczytaj o samej Z1 nie wspominając już o zasadzie działania przetwornika CCD :D Oceniasz wypowiedzi innych z góry zakładając że tylko Ty wszystko najlepiej wiesz. Ja niemam zamiaru kogoś pouczać czy prawić morały - nie o to w tym wszystkim chodzi. A props użyłem właściwego słowa "podświetlanie" a nie "oświetlanie" - czytaj uważniej. Mam nadzieje że na tym wyczerpaliśmy temat "czepiania się".

Przepraszam wszystkich forumowiczów za słowa uniesienia ale musiałem sie wyładować :D

Jeśli chodzi o okno AF to na 100% są tam diody IR.

Ps. nie chowam urazy. Wybaczam i prosze o wybaczenie (Jedwab) :D

Pozdrawiam
Krzyrek

piątek, 6 lutego 2004, 16:36

Jeszcze nie ma Z1 :D , ale chyba juz niedługo, chociaż nęci mnie bardzo Olek 750 (troche za drogi jak dla mnie).
Mam jedno pytanko, Z1 na osłonie obiektywu ma filtr 45mm (tak widziałem na fotkach przejścówek tych zestawów ochronnych).
Czyżby nikt nie sprzedawał filtrów UV 45 mm?
Osobiście nie znalazłem.
Jeśliby takie filtry były to problem z przysłoniętym okienkiem AF nie istniałby.
Pozdrawiam Gatar

poniedziałek, 9 lutego 2004, 17:09
Moderator

Ale nie ma takich tulejek, więc sam filtr nic by nie dał. Zresztą filtrów takich też nie widziałem, bo chyba nikt nie będzie robił specjalnie dla Z1... Zresztą gdyby założyć taki filtr, bez żadnego poszerzenia, to wydaje mi się, że powstałoby znaczne winietowanie, a to gorsze, niż wolniejszy AF.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:43
Ja kupiłem zestaw zaawansowany do Canona G5 i nie narzekam.

Chyba z G5 właśnie tuleja wygląda naprawdę profesjonalnie i dodaje uroku aparatowi... AF działa jak działał, jest tylko problem przy robieniu zdjęć z lampą, bo tuleja zaciemnia część kadru :(

No ale generalnie tulei i filtra CP używa się w dzień, zakupiłem sobie walizeczkę do aparatu i jak trzeba zmieniam tuleję na oryginalną, tą mniejszą.

No a filtry działają naprawdę fajnie, co prawda polaryzacyjny nie zaciemnia całego nieba, tylko jego jakieś 75 %, może w lato będzie lepszy efekt... Ale za to usuwa znakomicie odblaski, nie mogę się doczekać zdjęcia zachodu słońca nad morzem ...

Pozdrawiam

http://www.aerozone.w.pl

czwartek, 12 lutego 2004, 11:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]