Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 02:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaką lustrzanke polecacie .? 
Autor Wiadomość

Post Jaką lustrzanke polecacie .?
Witam , uwielbiam robić zdjęcia i dlatego chciałabym kupić sobie lustrzankę . Do tej pory miałam do czynienia z Sony a350 która nie należy do mnie . Zastanawiam się więc co byście polecili . Przeglądałam lustrzanki w internecie i nie wiem którą wybrać Sony a390 , a450 , a500 czy może lepiej Nikon D3000 ??? Bardzo proszę o pomoc . ;)

środa, 13 października 2010, 20:30

Post Re: Jaką lustrzanke polecacie .?
Obojętnie jaką wybierz. Im szybciej wybierzesz tym wcześniej zaczniesz robić zdjęcia.

czwartek, 14 października 2010, 13:52

W zasadzie to zadaj sobie pytanie - jaką kwotę chcesz przeznaczyć na nowe "lustro"? Do czego będziesz je wykorzystywała? Chcesz Nikona, Canona, Sonego, Pentaxa, czy Olympusa, a może Samsunga? Poczytaj recenzje na temat interesującego Cię sprzętu, a potem dokonaj wyboru. Określ co jest Ci potrzebne, czy wygląd, a może parametry techniczne, czy jakość fotek. Mała podpowiedź - nie kieruj się ilością megapixeli. Bierz pod uwagę cenę do jakości.
W fototestach możesz porównać wszystkie powyższe te parametry. A potem to już wybór należeć będzie tylko od Ciebie.

czwartek, 21 października 2010, 12:10

Nigdy nie miałam okazji robić zdjęć żadnym z aparatów sony więc na ich temat wypowiedzieć się nie mogę, aczkolwiek sporo znajomych mi osób ma pozytywne wrażenia. Z kolei miałam i canona i nikona. Kiedyś zachwycałam się canonami, później jakoś nikony zaczęły mi bardziej podchodzić i narazie przy nich zostałam. Musisz popróbować, prędzej czy później sama dojdziesz do tego, na jakim sprzęcie najlepiej CI się pracuje. Narazie zacznij robić zdjęcia

piątek, 22 października 2010, 12:11

Zależy ile kasy chcesz wydać i do czego ma być aparat. Ja szukałem czegoś taniego na początek i zdecydowałem się na Olympusa E-420 i nie żałuję. Na początek świetny (i mały co jest zaletą na wycieczkach).

niedziela, 15 kwietnia 2012, 19:41

Ten powyższy model Olympusa E-420 jest moim zdaniem lepszy niż Sony czy nawet wspomniany Nikon D3000. Wystarczy poczytać opinie,które mówią same za siebie.

wtorek, 15 maja 2012, 18:43

Sony Aplha :)

poniedziałek, 17 września 2012, 03:00

Ja polecam Pentaxa - lustrzankę ! Naprawdę dobra. Odkąd go mam nie miałam żadnych z nim problemów .

czwartek, 11 października 2012, 14:37

Jeśli miałas do czynienia z pożyczonym Sony a350 i to zachęciło Cie do kupna własnej lustrzanki, to chyba najlepsza rekomendacja dla alfy :) Jeżeli odpowiadał Tobie ten model, to nie bez znaczenia jest jego ergonomia i wyprofilowanie. To, jak aparat leży w ręce/rękach ma duże znaczenie dla komfortu fotografowania. Trudno jest polecić Ci konkretny model, nie znając Twoich celów, ani budzetu, jaki przeznaczasz na zakup. Ja przez sentyment pozostałbym przy alfie, a z tych, nad którymi się zastanawiasz wybrałbym a500 :)

wtorek, 16 października 2012, 23:53

a ja zawsze powtarzam, że na dobry początek lepiej kupić najtańsze body i od razu zbierać kasę na lepsze szkło. nie wykorzystasz możliwości dobrego body ze słabym obiektywem, niestety. a kitowy obiektyw ciekawskiemu amatorowi wystarczy na miesiąc, max dwa, zaraz potem pojawiają się dręczące myśli o nowym szkle ;)

wtorek, 23 października 2012, 10:38

Moim zdaniem najlepiej jak ja napisał Wichulski najlepiej było by określić się w jaki system chciała byś iść, wiem pewnie trudno tak z biegu, najlepiej pobawić się każdym z wymienionych wyżej i wybrać to co najlepiej leży. Nikt nie mówi że body ma być nowe możesz zawsze zacząć od używki i lepszego szkła, bo na słoiku wiele się nie straci a i ewentualnie lepiej je wykorzystasz z następnymi puszkami.
Co do sony się nie wypowiem bo nie miałem możliwości pobawienia się konkretniej żadnym z modeli tego producenta,
co do olympusa, nikona i canona - mimo że zaczynałem od olympusa to na chwilę obecną wybór padł na Canona, jakoś z czasem lepiej leżał mi w dłoni a i więcej się nad nim siedziało, i tak już zostało.
Pentax chodził mi pewnego czasu na początku po głowie ale jakoś odpadł w momencie podjęcia decyzji wyboru pierwszego lustra. Ale to było jakieś 4-5lat temu.
przyznam jednak że zakupu olympusa nie żałuje, bo po 1: nigdy mnie nie zawiódł, po 2: można się było czegoś nauczyć.
Dobrze było by gdybyś się określiła w jaki sposób będziesz go wykorzystywać, jeśli na jakieś wycieczki, latanie tu i tam - dobrze było by wybrać coś małego i lekkiego. Co zbytnio nie obciąży torby plecaka na wypadzie.
Zwróć też uwagę na akcesoria jakie z czasem raczej będą ci potrzebne, na te dedykowane od producenta jak i zamienniki.

środa, 30 stycznia 2013, 00:32

ja swój pierwszy aparat kupiłam w wersji używanej, wydaje mi się, że kupując sprzęt najlepszej jakoś na początek tak na prawdę uniemożliwiamy sobie prawdziwą naukę fotografii, bo w dużej części za efekt odpowiada w tym przypadku sam aparat

poniedziałek, 14 października 2013, 13:15

Tylko PENTAX najlepiej K5

niedziela, 23 lutego 2014, 22:11

andre53 napisał(a):
Tylko PENTAX najlepiej K5

dlaczego? dlatego ze ty go uzywasz? zero konkretow za lub przeciw... pomijam juz fakt ze odgrzebales watek z 2010 roku :D

poniedziałek, 24 lutego 2014, 13:15

sony alpha

wtorek, 25 września 2018, 16:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona