Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 21:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Minilab czy dobra drukarka. 
Autor Wiadomość

Post Minilab czy dobra drukarka.
Witam!
Jestem w trakcie otwierania studia fotograficznego i mam pewien problem.
Mianowicie chodzi mi o minilaby. Nie znam się na nich i proszę o radę. Jaką kupić żeby można było funkcjonować i żeby się zabardzo nie wykosztować. Jeśli macie jakieś propozycje to napiszcie. Zastanawiałem się jeszcze nad dobrą drukarką do zdjęć ale wydaje mi się że to byłby niewypał. Z góry dziękuję za porady.

wtorek, 25 stycznia 2011, 12:25

Post Re: Minilab czy dobra drukarka.
Hmmm a mi się wydaje, że otwierając jakiś bussines wypadałby się na nim znać ...

wtorek, 25 stycznia 2011, 16:34

nie o taka porade mi chodzilo.
widze ze kolega ma za duzo wolnego czasu i traci go na pisanie bzdur.

nie chce byc zlosliwy ale nie kompromituj sie ta swoja galeria.

Prosze o porade.

wtorek, 25 stycznia 2011, 18:40

Ciekawa jestem jaką podjąłeś decyzję bo zadałeś trudne pytanie, co wybrać na taką decyzje ma wpływ wiele czynników, nie tylko pieniądze :).
Na pewno zdjęcia z labu wywoływane na papierze foto i w procesie chemicznym , mają lepszą i dłuższą trwałość , wydaje mi się ze są tańsze choć nakład na maszynę jest większy niż przy drukarce,
Ale tu są też inne koszy w utrzymaniu minlabu, aniżeli drukarki nawet dobrej jakości
W kosztach zakupu sam się orientujesz za pewne :)
Ważne jest na jakiego klienta się nastawiasz ,czy chcesz obrabiać i wywoływać zdjęcia dla zawodowców, czy raczej klient troszkę mniej wymagający .
Myślę ,że warto solidnych porad szukać nie na takich forach a w specjalistycznych firmach
Powodzenia

poniedziałek, 26 marca 2012, 09:54

Jestem akurat w poszukiwaniu dobrej (najlepszej) drukarki do zdjęć.

Tutaj wklejam informację na temat aktualnej sytuacji na rynku:

Drukarki fotograficzne zajmują coraz ważniejszą pozycję na rynku usług fotograficznych. Zastępują one powoli minilaby cyfrowe, które były dotąd kluczowym urządzeniem w typowym zakładzie fotograficznym. Przyczyną tego jest systematycznie malejąca ilość zdjęć fotograficznych przenoszonych na papier. Nie potrzeba więc już minilabów o dużych wydajnościach. Malejąca ilość zdjęć pociąga za sobą różne problemy np. z utrzymaniem wysokiej jakości obróbki fotograficznej, zaczyna brakować pieniędzy na serwis i przeglądy, rosną koszty utrzymania urządzenia, rośnie koszt produkcji jednostkowego zdjęcia. Coraz trudniej jest spłacić minilab za 200-300 tyś. W takiej sytuacji większe szansę mają urządzenia tańsze w zakupie, łatwiejsze w utrzymaniu a przy tym gwarantujące dobrą jakość i powtarzalność usług. Trendy te natychmiast dostrzegli producenci drukarek. Zaczął się wyścig pomiędzy nimi w trzech różnych technologiach: atramentowej, laserowej i termosublimacyjnej. Każda z tych technologii ma swoje mocne i słabe strony.

Cały tekst tutaj:

http://www.foto-rynek.pl/drukarki-fotograficzne,8.html

Spędziłem sporo godzin czytając o drukarkach; w skrócie:
drukarki laserowe odpadają; Epson zapewnia w specyfikacjach swoich atramentowych drukarek domowych jakość lepszą niż w minilabach. Canon zapewnia jakośc taką samą jak w zakładach fotograficznych. Nie znam innych marek, których priorytetem byłoby drukowanie foto jesli takie modele/marki znacie to dajcie tutaj. O drukarkach HP się chcę się wypowiadać.

Czyli generalnie trzeba szukać wydajnych mniejszych niz minilaby urzadzeń A4 lub A3 zależy kto ma być klientem.

Zgłaszam gotowość do dyskusji. Pozdrawiam

P.S.

Nie ma sensu szukać informacji na polskich stronach (takie jest moje zdanie ale ktoś moż emieć inne).

sobota, 26 stycznia 2013, 23:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]