Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Quantuum R+1000 - nie polecam bo się palą 
Autor Wiadomość

Post Quantuum R+1000 - nie polecam bo się palą
Podczas 2 dniowej sesji zdjęciowej poszły z dymem 3 lampy Quantuum R+1000. Dwie z nich miały ponad rok i leżały w piwnicy nieużywane, więc uznaliśmy, że mogło im się zdarzyć. Trzecią kupiliśmy dzień wcześniej po tym, jak dwie poprzednie się spaliły.

Chcieliśmy ją oddać sprzedawcy (firma Foto Tip) bo wystarczyło nam już wstydu, jakiego najedliśmy się przed klientem podczas sesji. Nie chcieliśmy ryzykować podobnych przygód w przyszłości. Mimo, że zakupu dokonaliśmy dzień wcześniej zaproponowano nam jedynie bezpłatną naprawę tych wątpliwej jakości Quantuumów.

Dobrze wiecie, ile kosztuje cała ekipa na planie: styliści, modele, fryzjerzy, fotograf, wizażysta... Wszystkim trzeba zapłacić nawet, gdy nie pracują z powodu spalonych lamp. Nie opłaca się więc kupować Quantuumów R+1000.

NIE POLECAMY LAMP QUANTUUM R+1000. Nie nadają się do profesjonalnych zastosowań.

Poniższy film prezentuje palące się lampy: http://www.vimeo.com/19860482

sobota, 12 lutego 2011, 13:38

Post Re: Quantuum R+1000 - nie polecam bo się palą
a możesz mi powiedzieć kiedy dokładnie ta sytuacja miała miejsce ?? Bo ja kojarzę tą historię z palącymi się lampami, ale to było jakiś czas temu. Poszukałam trochę w sieci i znalazłam filmik, który znalazłam, jak szukałam studia na wynajem w Krakowie
http://vimeo.com/15469465
dodałeś go kilka miesięcy temu, w październiku. Reklamacja ciągnęła się aż do teraz ??
Poza tym piszesz o lampach R+ a o tak na moje oko to jest wersja R ( bez + )

czwartek, 17 lutego 2011, 14:25

Jeśli chodzi o Quantuumy, to nigdy nie miałam problemów, chociaż operuję raczej na tych słabszych mocowo modelach, zwykle PT 300

wtorek, 28 czerwca 2011, 15:36

No właśnie - dziwne to jakoś. Może trafiła Ci się jakaś wadliwa sztuka?? Generalnie quantuumy są całkiem dobre i nie drogie... a przy ich użyciu powstaje naprawdę świetne studio.

Anarchia w głowie to początek wyzwolenia

poniedziałek, 19 listopada 2012, 00:33

Generalnie na quantumy nie ma co narzekać, a nuż trafiła Ci się jakaś wadliwa sztuka. Ale obowiązkiem sprzedawcy jest Ci właśnie zaproponować wymianę, nie ma obowiązku aby przyjąć sprzęt bez naprawy. Bo skoro to kupiłeś to znaczy, że jesteś zainteresowany działającym sprzętem. I to też sprzedawca Ci zaoferował, nie widzę w czym problem?
Ja kilka razy robiłam zakupy właśnie w Foto-Tipie i naprawdę chwale sobie obsługę i kontakt.

poniedziałek, 6 maja 2013, 12:54

quantuum1000 napisał(a):
Mimo, że zakupu dokonaliśmy dzień wcześniej zaproponowano nam jedynie bezpłatną naprawę tych wątpliwej jakości Quantuumów.

Co do samych lamp się nie wypowiem, gdyż ich nie używam, ale napiszę kilka zdań o reklamacjach - może komuś się przyda.
Procedura reklamacyjna wygląda tak:
Reklamujemy towar i żądamy naprawy albo wymiany na nowy. Jeśli jest możliwa naprawa, to sprzedawca nie ma obowiązku wymiany. Jeśli naprawa jest niemożliwa albo wymaga nadmiernych kosztów to możemy zażądać wymiany na nowy. Zwrotu pieniędzy możemy żądać gdy:
- zarówna naprawa jak i wymiana są niemożliwe czyli sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową
- naprawa / wymiana nie zostały wykonane w umówionym terminie
- naprawa / wymiana narażają kupującego na znaczne niedogodności
Czyli de facto w wielu sytuacjach na konsumenta czeka droga przez mękę zwaną nieuznawanymi reklamacjami, zwłaszcza przez mniejsze podmioty. Większe sklepy, dbając o swoją opinię idą klientom na rękę i bez problemu uznają większość reklamacji poprzez wymianę towaru na inny lub równowartość zakupu w talonie do wydania w tym sklepie na inne produkty.

środa, 26 czerwca 2013, 18:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]