Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Strona www.-.prv.pl - nowości, kategorie... 
Autor Wiadomość
Post Strona www.-.prv.pl - nowości, kategorie...
Temat jest przyklejony tylko chwilowo ! - Adminie! za kilka dni go odkleję!

Osoby które pragną zamieścić zdjęcie za stronie forumowiczów, bardzo proszę o ułatwienie mi pracy i zamieszczanie przy każdym zdjęciu następujących informacji:
:!: TYTUŁ - coś wymyślcie :wink:
:!: Krótki opis który ma się znaleźć pod zdjęciem (na nowej stronie nie ma możliwości zbiorczego opisywania grupy zdjęć).
:!: Kategoria: obecnie na nowej stronie będą funcjonowały kategorie:

:arrow: światło naturalne;Zdjęcia robione przy świetle naturalnym, ewentualnie z błyskiem dopełniającym. Zdjęcia na zewnątrz.
:arrow: Nocne bez flesza;Zdjęcia robione nocą, przy długich czasach otwarcia migawki, bez użycia lampy błyskowej.
:arrow: Z lampą błyskową;Zdjęcia nocne z fleszem;Zdjęcia robione nocą przy włączonej wbudowanej w aparat lampie błyskowej.
:arrow: Makro;Zdjęcia makro robione przy pomocy funkcji makro aparatu (bez nasadek).
:arrow: Dodatkowe wyposażenie;Zdjęcia robione przy pomocy dodatkowego wyposażenia aparatu, typu filtry, nasadki konwertujące, itp.
:arrow: Testy i słabe punkty;Zdjęcia robione planszom testowym oraz pokazujące słabe strony naszego aparatu (zdjęcia z aberrację chromatyczną, zaszumione, itp.)

Wprowadzi to porządek na naszej wspólnej stronie i usprawni mi pracę, gdyż patrząc na zdjęcie mogę się domyślać w jakiej kategorii powinno być, ale to Wy byliście po drugiej stronie obiektywu i wiecie lepiej.
Zaś tytuł i krótki opis jest niejako koniecznością.

Tomekk zrobił kawał dobrej roboty i na stronie szykuje się autentyczna rewolucja.

Użytkownicy zamieszczający po raz pierwszy zdjęcia niech napiszą czy zamieszczać tylko ksywke, czy też może chcą zamieścić imię i nazwisko.
Można również podać swój adres email. Zamieszczam adresy wyłącznie osobom które wyraziły na to zgodę, lub które podały adres email w profilu forum. Zawsze możemy dokonać aktualizacji wpisu.

Zdjęcia obecnie przesyłane będą zamieszczone już na nowej stronie - odsłona nowej strony już szybciej niż się możecie spodziewać.

Andrzej

Ostatnio edytowano piątek, 27 lutego 2004, 10:30 przez Gość, łącznie edytowano 3 razy

poniedziałek, 16 lutego 2004, 22:56

Ok, dobry pomysł. Zastanawiałem się nad ujednoliconymi podpisami pod zdjęcia. W wolnym czasie dorobię takie do przesłanych wcześniej zdjęć.

Pozdrawiam.

wtorek, 17 lutego 2004, 09:03
Puściłem - niekompletna jeszcze, ale juz nową stronę - zobaczycie jak to wygląda i jakie opisy należy przesłać do każdego zdjęcia.
Zobaczycie tez dlaczego nie należy dawać długich opisów :wink:

wtorek, 17 lutego 2004, 10:38

Podoba mi się.

Właściwie - to mi się bardzo podoba.

Widzę tylko, że będę musiał rzeczywiście poczynić sporo zmian w podpisach, bo się porozjeżdżały.

W ramach krótkich korekt "w tej chwili":
- adres Olympusa - polecam raczej http://www.eurocolor.com.pl/ - to przedstawiciel handlowy Olympusa na Polskę, jeżeli chodzi o aparaty fotograficzne; na oryginalnej stronie można znaleźć jedynie link do tej firmy
- jestem z Gdyni a nie z Gdańska!!! ;) wiecie, to taki konflikt jak Bydgoszcz-Toruń; zresztą mam Gdynię wpisaną na Forum;
- nie wiem, czy Gadula007 zgodzi się na komentarz "współpracuje z Ginty" ;) ; po prostu raz obejrzeliśmy kontrolnie kilka aparatów a konto przyszłego nabytku Gaduly007; przyznaję, że o wiele fajniej robić bałagan na stoiskach fotograficznych w dobrym towarzystwie, może pomysł wysyłania bojówek Świata Obrazu do sklepów celem "weryfikacji" ma swój sens i urok?
- proponowałbym wrzucić przy opisach kart pamięci co jakiś czas uaktualniane ceny (np. kary 128MB jako punktu odniesienia) zamiast określeń drogi-tani - to może mylić - dla przykładu XD zaczyna się ostatnio zbliżać do pułapu cen kart SD/MMC; obawiam się, że ktoś może z góry przekreślić Olympusa czy Fuji, sądząc, że cena jest absurdalnie wysoka (podczas gdy różnica sięga w tej chwili 40 złotych); MS zresztą też tanieją.

Jeżeli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, zapewne napiszę...

...ale to detale, chciałbym powiedzieć (napisać), że zasadniczo jest pięknie i jestem dumny, że jakoś mogę współuczestniczyć w powstawaniu tej strony.

Pozdrawiam!

wtorek, 17 lutego 2004, 11:37

Jeszcze jedno - czy dany autor mógłby mieć na górze strony ze swoimi zdjęciami swój komentarz? Tak tytułem przedstawienia się bądź innych zabiegów?

wtorek, 17 lutego 2004, 11:56
Możliwe poprawki już robię, a kilka słów o autorze jest możliwe tam gdzie właśnie pisało o tej współpracy :oops:
Już poprawiłem, a co do cen kart jest to bardzo cenna uwaga - można poszukać cen wszystkich kart i jako odnosnik dać cenę standardowej 128 MB.Super pomysł.
Już go wdrożyłem, ceny podałem z internetowego sklepu . - sam się tam zaopatruje w pamięci. Wiadomo że można kupić taniej i drożej, ale tam mają wszystkie rodzaje pamięci więc cennik może być odnośnikiem czy pamięci są tanie czy drogie i ile droższe od tych najtańszych.

Jeżeli znajdziecie w sklepie - w stałej sprzedaży (nie na aukcjach! nie Allegro) tańsze karty 128 MB to piszcie łącznie z namiarami na firmę - przy okazji będziemy mieli adresy sklepów z najtańszymi pamięciami.
Allegro odpada ponieważ pojedyncze okazje mogą zafałszować rzeczywiste ceny pamięci. Ale firmy i sklepy jak najbardziej. Najchętneij prowadzące również wysyłkę i sprawdzone żeby uczestników forum nie wpuszczać w kanał :!:

P.S. przez weekend Tomekk obiecał zrobić jeszcze kilka modyfikacji i prawdopodobnie ruszą zdjęcia wg kategorii i ruszy galeria.
Może uwzględni również Wasze sugestie.

wtorek, 17 lutego 2004, 12:22

Stronka jest świetna. Pomysł z pamięciami bomba - Ginty dobry pomysł. Podawanie cen z jednego sklepu jest bardzo miarodajnym źródłem na temat różnicy cen pomiędzy kartami.

Co do
Cytuj:
nie wiem, czy Gadula007 zgodzi się na komentarz "współpracuje z Ginty"

mi to nieprzeszkadza.

Bardzo fajne forum i dlatego tu chętnie zostane, chociaż jeszcze nie mam cyfraka. Zato mam kupe zdjęć z wesel na różnych aparatach.

@And będę Cię nimi zawalał, aby była mozliwość zobaczenia jak dane aparaciki sie zachowują.

Pozdrawiam

wtorek, 17 lutego 2004, 13:23
Czekam. prośba o Tytuł, opis, kategorię itp do każdego.
Jeżeli przesyłasz coś z egzotycznego lub nie produkowanego aparatu to prośba o podstawowe dane techniczne żeby wprowadzić poprawnie sekcje aparaty.

wtorek, 17 lutego 2004, 14:11
Moderator

Mi się bardzo podoba nowa strona. A te moje długie opisy (tzn jeden główny, który został dodany wszędzie) się rzeczywiście porozjeżdżały. Szkoda, że nie możnaby zrobić jakiegoś podziału na różne serie zdjęć, od każdej osoby i je oddzielić chociażby zwykłą poziomą kreską - wtedy byłoby troszkę bardziej czytelnie może. I wtedy możnaby też dodawać takie ogólne opisy.

wtorek, 17 lutego 2004, 18:00
Wątpie żeby Tomek miał aż tak dużo czasu - ale zobaczymy pod koniec tygodnia!
Gdy dojdzie podział na kategorie to jest autentyczny bajer.

Mnie na razie łamie grypa nie wiem czy jutro bedę w pracy więc może się nic nowego nie pokazać :cry:
Zobaczymy zaraz zaczynam sie leczyć !

wtorek, 17 lutego 2004, 19:54

Niestety, z wszelkimi "wodotryskami" jest spory problem. Jeżeli chcę to robić bez udziału sensownej bazy danych (tzn. innej niż Access lub zwykłe pliki tekstowe :) zaczyna się to robić nie kawałeczek (już bez ostatnich poprawek jest 600 linii kodu) programu do generowania, tylko już naprawdę spory kawałek... A na to niestety brakuje czasu. Gdyby kiedyś udało się to uruchomić pod PHP i MySQLem, sprawa byłaby łatwiejsza. Póki co mam jeszcze pewien pomysł na dodanie dłuuugich opisów, ale zobaczymy, jak to będzie funkcjonować. Na razie wszystkie zmiany trzeba zawiesić do końca tego tygodnia, bo po prostu mam inne zajęcia. O tyle ważniejsze, że chyba jednak wywalenie mnie z pracy byłoby gorsze od wywalenia mnie z forum :) Ale proszę o wszelkie uwagi - co nie znaczy, że je uwzględnię :)

wtorek, 17 lutego 2004, 22:18

Spoko - jest bardzo dobrze. Przecież to żaden problem popoprawiać wcześniej przesłane opisy zdjęć na nową modłę - i tak zarzekałem się, że je uporządkuję, więc nadarza się okazja. Jedyne, o co bym ewentualnie zabiegał, to rzeczywiście te parę linijek tekstu nad zdjęciami, bo nie każdy wejdzie do działu "Autorzy" - ale to detal, właściwie nawet detalik...

Mam pewne wątpliwości odnośnie sensu długich wpisów - po co one? Tyle, co jest + może ewentualnie podstawowe parametry zdjęcia (migawka, przesłona, itp.) - w końcu to zdjęcia przykładowe, nie mają tworzyc historii. Natomiast długie opisy byłyby na miejscu przy opisach zdjęć "estetycznych"...

Gadula007, skoro Tobie to nie przeszkadza, mi tym bardziej. Zatem cofam wątpliwość.

No cóż - serdeczne gratulacje dla Anda i TomkKa za pierwszy wielki przełom w funkcjonowaniu strony - i to bardzo udany (jak dla mnie), a przecież to dopiero początek. And - poza tym zdrowia, dużo zdrowia...

Szczerze mówiąc - ale bym sobie pochorował... Pobawiłbym się aparatem...

Pozdrawiam wszystkich.

wtorek, 17 lutego 2004, 23:19
Teraz takie czasy że nie przychodzi sie wtedy gdy nogi zupełnie juz nie są w stanie ponieść człowieka.

Ale dzięki temu ruszył dział kategorie i galeria. Tomek znalazł moje błędy, poprawił i stronka już hula! :P

Jeżeli chodzi o strone to jest to wyłacznie zasługa Tomka, ja jeżeli czegoś nie rozwalę (tak jak ostatnio galerii i kategorii - dzieki Tomku za odnalezienie błędów, z grypą zupełnie nie myślę!) , to w tej chwili moja rola ogranicza sie do praktycznie wciśnięcia 5-ciu klawiszy i ENTER'a. Musimy uszanować brak czasu Tomka, myślę że to co jest na razie może funcjonować, a Tomek spokojnie w wolnej chwili coś tam porobi. U mnie nadal to będzie tylko ENTER więc wszelkie nowości będziemy zawdzięczać Tomkowi.
Jeszcze raz dziękuję i czekam na dalsze plony Waszej pracy.

mamy pierwsze rozbierane zdjęcie w dziale testy!

środa, 18 lutego 2004, 10:26

Drobna uwaga. Czy istnieje możliwość w kategorii APARATY ustawienia je w sposób alafabetyczny, albo chociaż pogrupować w marki, tzn Minolty razem, Olympusy, Fuji, bo jak narazie z samego początku tak jest, ale końcówka już nie. Łatwiej bedzie szukać - tak mi się wydaje.

Pozdrawiam

środa, 18 lutego 2004, 13:39

środa, 18 lutego 2004, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona