Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 22:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ochrona LCD 
Autor Wiadomość
Post Ochrona LCD
Witam wszystkich znalazłem na allegro ochronne folie na wyświetlazce LCD (takie przeciw porysowaniu, uszkodzeniu itp.) ma ktoś z was takie cudo interesuje mnie czy jest to cos warte pozdro...aha cena smieszna 1 zł za sztuke...

wtorek, 17 lutego 2004, 04:08

Ja bym nie naklejał, bo one są na klej. Warto poszukać takich bez kleju, ale pewien nie jestem czy w Polsce są ;)

wtorek, 17 lutego 2004, 05:05
Moderator

ENZO... co Ty robisz o tej porze na forum??? :) Miło mi, bardzo. Już myślałem, że nikogo nie spotkam.

Co do folii, to słyszałem o nich dobre opinie (na stronie z naszym albumem And podał swój pomysł przyklejenia kawałka pleksy...). I chyba niekoniecznie trzeba przyklejać całą powierzchnię. Wydaje mi się, że można to zrobić na takiej samej zasadzie jak folie na wyświetlaczach telefonów. Tzn na podobnej. Czyli trzbaby chociaż ją minimalnie zwilżyć i później mocno dociskając od środka ku zewnątrz przykleić w ten sposób do LCD. Na zewnętrznych krawędziach można użyć jakiegoś kleju, albo taśmy dwustronnej.

Można też spytać sprzedającego, bo już ma bardzo wielu klientów i może ktoś wymyślił jakiś sposób na to.

Dobranoc wszystkim, czas się kłaść. Coraz dłużej tu siedzę, a później śpię w dzień do 13:00... Trzeba to jakoś naprawić koniecznie.

wtorek, 17 lutego 2004, 05:49
Moja pleksa jest dobre 3 mm nad powierzchnią wyświetlacza - jest przyklejona do obudowy żeby bezstresowo mozna było dolepić.
Działa na zasadzie szkiełka w zegarku.

wtorek, 17 lutego 2004, 10:41
O kurcze to ja już myślałem że chodzę póżno spać ale wy jeszcze póżniej chyba że zegar na forum szwankuje ha ha ha, więc jęsli chodzi o te folie to podobno łatwo się je przykleja a klej schodzi chyba spiritusem zresztą zaraz wrzucę link do tej stronki możecie sami zobaczyć.
Mi coś takiego sie przyda bo jak znam siebie zaraz porysuje wyświetlacz albo go rozwale hee pozdro..

wtorek, 17 lutego 2004, 12:39

wtorek, 17 lutego 2004, 12:41
SUPER FOLIE - które mogą zabezpieczyć przd porysowaniem LCD ale nie przed rozbiciem.
Ja wolę zostać przy plexi i mając ze sobą aparat nie poświęcać 90% uwagi na jego wyświetlacz.

wtorek, 17 lutego 2004, 13:02
No właśnie przed rozbiciem to nie chroni zamówie to i zobacze co to jest warte koszt nie wielki, dam znać jak już będe miał to w rękach...

wtorek, 17 lutego 2004, 15:17

Enzo i Vendeur - chyba się musicie zacząć leczyć na uzależnienie od internetu... O 4 rano, pardon, w nocy siedzieć w sieci...
Żartuję oczywiście, ale kto Wam uwierzy w rzeczy pisane o tej porze? :)

wtorek, 17 lutego 2004, 22:18

Post Ja mam Plexi !!
Pomysł And'a Plexi 2 mm !! Przyklieiłęm i jest super !! Plexi 4 sztuki 4 zł a taśma do wykładzin 2,80 za 5 m !! I gratis dostałem kawałek plexi dobra na szerokość a przyciąć trzeba na długość !!

wtorek, 24 lutego 2004, 20:37

Gratuluje pomysły traktowania lcd spirytusem !!

środa, 25 lutego 2004, 01:45
Ja tam swoich LCD jeszcze nie traktowałem spiritusem tak palnąłem bo nie pamiętałem co akurat napisali na stronce z tymo foliami pewnie chodziło o detergent jakiś czy coś w tym guście....

środa, 25 lutego 2004, 02:47

Na stronie z foliami napisali o spirytusie. Ale te folie są do komórek, a tam osłona wysiwetlacza to kawal badziewnego plastiku. W aparatch lcd jest znacznie delikatniejsze. Oczywiście dużo zależy od konkretnego modelu, ale ja nawet na plastikowa szybke chroniącej lcd bym spirytu nie lał, bo może zmatowieć albo coś gorszego jeszcze...

czwartek, 26 lutego 2004, 22:41

Do czyszczenia polecam ściereczki do monitorów LCD. Dość kosztowne, ale nie ma ryzyka uszkodzenia. 20 ściereczek w sklepie ok. 30zł, ale można stosować kilkakrotnie. Pozdrawiam!

piątek, 27 lutego 2004, 00:45

Moj wujek tez tak oszczedzał, tylko że pilota do telewizora. Trzymał go w worku zapietym gumką żeby sie nie zniszczył :) .
To może ludzie kupcie sobie woreczki foliowe na swoje aparaty !!! :D
Paranoja !

piątek, 27 lutego 2004, 10:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona