Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 13:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Proline - uważajcie bo nacinają klientów 
Autor Wiadomość

Post Proline - uważajcie bo nacinają klientów
Witam.
Nie bardzo wiem w jakiej zakładce umieścić ten post więc umieszczam go tutaj. Sprawa może dotyczyć każdego z nas więc ostrzegam. Za jakiś czas odkleję temat więc prosze się nie denerwować.

Ostrzegam Was przed firmą komputerową 'Proline' (http://www.proline.pl) z Wrocławia i jej filiami w południowo-zachodniej Polsce, a zwłaszcza przed zakupami przez ich sklep internetowy. Kupiłem jeszcze przed świętami części komputerowe (a właściwie to cały komputer bez obudowy), bardzo się cieszyłem jak w wigilie po południu dostałem paczkę z przesyłką zawierającą zamówione podzespoły. Moja radość nie trwała długo, bo do momentu otwarcia pudełka, a tam zamiast zamówionych markowych części chłam 'no name' - szlag mnie trafił, a jeszcze bardziej mnie trafia teraz, bo próba dogadania się z firmą nie dała do tej pory żadnych rezultatów. Co ciekawe przed wysłaniem przesyłki upewniałem się telefonicznie co do jej zawartości. Ciekawe ilu takich klientów jak ja nabrali? Ostrzegam więc wszystkich - omijajcie tą firmę z daleka, niskie ceny nie gwarantują niestety szczęścia - ja już tego doświadczyłem i nie życzę tego nikomu innemu, więc skorzystajcie z mojego doświadczenia.

Ostatnio edytowano środa, 25 lutego 2004, 13:56 przez javo, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 21 lutego 2004, 18:02
Moderator

Ooo. Dziwne. Choć ja jeśli już, to raczej kupowałbym w Komputroniku lub Siriusie.

Może zagroź im, że skontaktujesz się z Policją. Mogą się wystraszyć i rozwiązać problem :)

sobota, 21 lutego 2004, 18:06

Niestety to na nich nie działa. Są jacyś lewi. Wyznają chyba zasadę klient nasz pan do momentu płacenia, a później pocałuj nas pan w d...

sobota, 21 lutego 2004, 18:09
Moderator

A nie możesz się przejechać do jakiegos oddziału i zrobić im awanturę? Najlepiej we Wrocławiu...

W ogóle najlepiej kupować na Allegro :) Ja kupiłem dysk twardy 3 tygodine temu i jeszcze go nie dostałem ... (a pieniądze wpłaciłem oczywiście) No, ale jeszcze poczekam 2-3 tygodnie, bo to u kolesia normalka podobno. Tylko, że mu jeszcze konto zawiesili :(

sobota, 21 lutego 2004, 18:21

Ja jak na razie na allegro nie mialem problemów (puk, puk, puk), a tutaj niby poważna firma, a leci sobie w trąbę.

sobota, 21 lutego 2004, 18:43

a do paczki miałeś załączoną gwarancję z wykazem zawartości?? chodzi o jakikolwiek dokument "potwierdzający" rozbieżność.. najlepiej skontaktować się z rzecznikiem praw ochrony klienta czy jakoś tak.. przecież coś takiego to podlega pod paragraf.

sobota, 21 lutego 2004, 22:19

A nie możesz się przejechać do jakiegos oddziału i zrobić im awanturę? Najlepiej we Wrocławiu...

W ogóle najlepiej kupować na Allegro :) Ja kupiłem dysk twardy 3 tygodine temu i jeszcze go nie dostałem ... (a pieniądze wpłaciłem oczywiście) No, ale jeszcze poczekam 2-3 tygodnie, bo to u kolesia normalka podobno. Tylko, że mu jeszcze konto zawiesili :(

ojojoj, jak mu konto zawiesili to ja bym juz rozpoczal procedure odzyskiwania kasy z ubezpieczenia!

A co do dyskow twradzych!! to respect za odwage!!! Malo dyskow wytrzyma przesylke!;D

niedziela, 22 lutego 2004, 00:02
W każdym Starostwie Powiatowym działa Powiatowy Rzecznik Konsumentów, którego obowiązkiem jest udzielić bezpłatnej porady, a nawet z drastycznych sytuacjach występować w sądzie w imieniu klienta.
Wszystko oczywiście bezpłatnie !!!
---------------
Do zadań i uprawnień rzecznika należy :

zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony konsumentów

składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów

występowanie do przedsiębiorstw w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów

współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędów, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi

wytaczanie powództw na rzecz konsumentów oraz wstępowanie za ich zgodą do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumenta.
------------------------------
Jeżeli trafisz na dobrego fachowca to masz problem z głowy!
Poza tym chroni Cię ustawa o handlu elektronicznym - czy na odległość - jakoś się to tak nazywa.
Spróbuj poradę masz za free co Ci szkodzi !!!

niedziela, 22 lutego 2004, 08:47

huh, zarejestrowalem sie wreszcie, co mi tam :)

z tym rzecznikiem do dobry pomysl, powinno zadzialac. u mnie w bialymstoku jest jeszcze federacja konsumentow, wiec u ciebie pewnie tez - jak uderzac to wszedzie...

mam tez jeszcze jeden pomysl jakby wszystko zawiodlo. idz do jakiejs lokalnej gazety co sie zajmuje takimi "pierdolkami". wiem co mowie, bo sam praktykuje jako dziennikarz i czesto przychodza ludzie z takimi lub podobnymi problemami. i choc dla nas to malo wdzieczna robota, musze przyznac ze jednak czesto dziala :)

niedziela, 22 lutego 2004, 18:27
Moderator

Bardzo ciekawy pomysł i z pewnością skuteczny. Ale to już chyba ostateczność.

niedziela, 22 lutego 2004, 18:42
huh, zarejestrowalem sie wreszcie, co mi tam :)

z tym rzecznikiem do dobry pomysl, powinno zadzialac. u mnie w bialymstoku jest jeszcze federacja konsumentow, wiec u ciebie pewnie tez - jak uderzac to wszedzie...

mam tez jeszcze jeden pomysl jakby wszystko zawiodlo. idz do jakiejs lokalnej gazety co sie zajmuje takimi "pierdolkami". wiem co mowie, bo sam praktykuje jako dziennikarz i czesto przychodza ludzie z takimi lub podobnymi problemami. i choc dla nas to malo wdzieczna robota, musze przyznac ze jednak czesto dziala :)

Federacja nie działa wszędzie - zwłaszcza w małych miejscowościach.
Natomiast Powiatowyy rzecznik musi być w każdym Starostwie - z mocy ustawy !!!

niedziela, 22 lutego 2004, 19:49

Problem w tym, że nie mam jak udowodnić, że w paczce było coś innego niż na fakturze. Ciekawie teraz może wyglądać sprawa gwarancji, jakby coś niedajboże się zepsuło - wysyłam grafikę 'no name', a na fakturze jak byk stoi MSI. Ciekawe co wtedy?

niedziela, 22 lutego 2004, 22:14

tez mialem problemy z Prolinem ! i moi znajomi równiez , nie znam osoby ktora była by zadowolona z usług tego sklepu !

środa, 16 lutego 2005, 16:52
Moderator

nie znam osoby ktora była by zadowolona z usług tego sklepu !

Mało ludzi chyba znasz...

środa, 16 lutego 2005, 20:11

tez mialem problemy z Prolinem ! i moi znajomi równiez , nie znam osoby ktora była by zadowolona z usług tego sklepu !

Ja jestem zadowolony
Kupowałem tam CF 1 GB i wszystko ładnie i szybko dostałem.

czwartek, 17 lutego 2005, 01:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona