Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 01:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Witam Pozdrawiam i Pytam 
Autor Wiadomość

Post Witam Pozdrawiam i Pytam
Witam wszystkich na forum, którego jestem nowym uczestnikiem na razie raczej czytającym uczestnikiem, gdyż dyskusje tu prowadzone są dla mnie czarną magią. Zdecydowałem zrobić sobie prezent i kupić jakiś niezły aparat cyfrowy, ale wybór nie jest prosty jak to bywało 20-lat temu Smiena , Zenit i nie było problemu. Poświęciłem już sporo czasu na czytaniu nadeszła w końcu wiekopomna chwila żeby w końcu podjąć jakąś decyzję a zastanawiam się nad następującymi aparatami:
Canon-G5?ładne zdjęcia
Olympus-750?solidne wykonanie, dobry zom ( może za duży jak dla amatora, ale korci)
Sony-V1?nie złe zdjęcia w pomieszczeniach, dobre parametry
Pentax-555?ładny aparacik, chyba dobre parametry, dobra firma
Bardzo proszę o wasze opinie na temat mojego wyboru, czy czasami nie przesadzam jako amator.
PS.
Mam dodatkowe pytanko, syn mnie prosił o aparat, którym mógłby zrobić zdjęcie tablicy na wykładach na uczelni, ponieważ wykładowca jedną ręką pisze a drugą maże i nikt nic gniewie z wykładu ( studenci mają tyle do powiedzenia, co żydzi podczas okupacji) odległość wynosi do 15m.
Pozdrawiam Ponyjkat

środa, 25 lutego 2004, 21:45

Sam będąc jeszcze studentem chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt.
Tablice w salach wykładowych są zazwyczaj źle oświetlone, a nie wszyscy prowadzący będą zachwyceni błyskami lamp :lol:
Ale tak poważnie. G5 robi faktycznie dobre zdjęcia, jednak jest dość skomplikowany (jak na amatora). Wejdź na stronę ze zdjęciami testowymi http://www.fotografowanie.tk/ i zobacz czy odpowiadają Ci zdjęcia zrobione np. Minoltą Z1. Piszę o niej, ponieważ na pewno niedłgo ktoś będzie Cię do niej namawiał (i chyba słusznie, biorąc pod uwagę Twoją wypowiedź o "byciu amatorem"). Zanim ktoś Cię do niej zachęci lub zniechęci (kiepskie wykonanie obudowy ;)) spójż na wykonane nią zdjęcia.

środa, 25 lutego 2004, 23:35
Moderator

Kolego bonnum. Bardzo proszę o nie rozprzestrzenianie informacji w stylu "kiepskie wykonanie Z1"... To nieprawda! Gdybyś jej troszkę poużywał, to sam zmieniłbyś zdanie i nie powtarzał po innych:)

Ponyjkat. Bajlepszym wyborem jest oczywiście Minolta Z1. Ewentualnie jeszcze Olympus C-740.

czwartek, 26 lutego 2004, 02:12

Vendeur, fakt bawiłem się nią krótko i to w sklepie. Obudowa nawet jeśli nie jest źle wykonana, to przynajmniej sprawia takie wrażenie. Mnie to przeszkadza i komuś innemu też może :!: Kwestia gustu. Tak więc uważam, że mam obowiązek o tym wspomnieć każdemu zainteresowanemu Z1. Zakup musi być świadomym wyborem poprzedzonym wiedzą tak o zaletach jak i wadach aparatu.
Z1 jest fajna, ale moim zdaniem przesadnie chwalona na tym forum! Ktoś może się niemiło rozczarować. Lepiej jeśli będzie się spodziewał pewnych "mankamentów". A.. no i oczywiście jest to moje subiektywne wrażenie, a nie "powtarzanie po innych"

czwartek, 26 lutego 2004, 11:39

Z1 niestety jest chyba dość kiepsko wykonana biorąc pod uwagę ilość postów z problemami z nią związanymi. Oczywiście racją jest, że użytkowników z1 jest tutaj dużo. Tak czy siak uważam jednak, że jej awaryjność jest nieco wyższa niż przeciętna. Absolutnie nie dyskwalifikuje to jednak tego aparatu i warto brać go pod uwagę przy wyborze...

czwartek, 26 lutego 2004, 22:46

Z1 jest kiepsko wykonana. Zdziwiło mnie to już przy pierwszym użyciu. Plus to niewielkie gabaryty przy dużym zoomie. Canon G5 jest dobry, podobnie Sony V1.

piątek, 27 lutego 2004, 00:37

Choć tak na marginesie, to kiepsko wykonana jest również obudowa 300D, którego używam często i co mnie boli. Dlatego czekam na Nikona D70.

piątek, 27 lutego 2004, 00:39

Nie będę ukrywał, że również Z1 brałem pod uwagę, ponieważ wygląd wyglądem, ale zdjęcia nie da się ukryć robi śliczne. Odstraszyły mnie natomiast liczne wypowiedzi wyszukane w sieci na temat jej awaryjności, chociaż nie jest u mnie jeszcze na straconej pozycji, bo cenowo przedstawia się atrakcyjnie, na Alegro.Bardzo mnie kręci G5 tylko się zastanawiam czy jako amator nie przesadzam kupując aparat tej klasy, V1 też mnie podnieca i dalej niestety jestem w punkcie wyjścia, czyli brak konkretnego typu a czas ucieka.
Pozdrawiam

piątek, 27 lutego 2004, 16:43

Ja myślę, że na początek G5 to trochę dużo. Z zaawansowanych kompaktów standardowo polecam Olympusa C-4000 - bardzo dobre zdjęcia i bardzo atrakcyjna cena (coś koło 1500zł na Allegro). Natomiast zdjęcia tablicy raczej nie przejdą - i to żadnym aparatem.

sobota, 28 lutego 2004, 20:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]