Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 13:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Który markowy aparat z tańszej półki ? 
Autor Wiadomość
Post Który markowy aparat z tańszej półki ?
Powiem wam że przejrzałem wszystki aparaty cyfrowe jakie są na allegro a właściwie te które podchodziły w mój zakres cenowy. Na początku wybrałem sobie aparat nikomu nie znanej firmie i dopiero znajomy mi powiedział żeby sobie poczytał jakieś formu na ten temat. Powiem szczerze ze zeszło mi około 6 godzin jak poczytałem sobie wiadomości na ten temat i zrozumiałem pewną rzecz, mianowicie: że zawsze to powinien być aparat markowej firmy niż jakiejkolwiek nikomu nie znanej.
Nie będę ukrywał że chciałbym wybrać jakiś tańszy sprzęt z uwagi na to że pewnie go nie wykorzystam na tyle na ile powinien być wykorzystany, jedynie do zdjęć rodzinnych, być może jakieś pamiątkowe zdjęcie z piłki nożnej lub innego wypadu typu urlop itp. Po drugie że to właściwie będzie mój pierwszy aparat i niestety człowiek musi trochę się nauczyć zanim zobaczy co tak naprawdę jest w nim ważne.
Po przeglądnieciu aparatów na allegro i wiadomosci na forum zdecydowałem się na kilka aparatów marowych firm i tutaj właśnie chciałbym waszych opinii na ten temat tak by przy tej cenie wybrać to co najlepsze.
HP photosmart 435
Aparat Cyfrowy Olympus C-150
MINOLTA DIMAGE E 203
HP Photosmart 433
Olympus Camedia D 390
Canon PowerShot A 200
Fujii FinePix A205
SUPER OLYNPUS C300 ZOOM
Kodak CX6200
SONY DSC P31

Byłbym wdzięczny gdybyście mogli mi cokolwiek powiedzieć na temat tych aparatów. Które w ogóle brać pod uwagę a które odrazu odrzucić.
Nie będę ukrywał że moim faworytem są jednak aparaty HP ze względu na ich cenę i zarazme możliwosci 3 MP matrycy, nagrywania filmu itp. Slyszalem o nich plusy ze robią jednak dobre zdjęcia, natomiast minusy to takie ze ogolnie aparaty HP są awaryjne, więc sam nie wiem co o tym sądzić.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Dzięki i pozdrawiam
Boniek

czwartek, 26 lutego 2004, 01:19
Ja podchodziłem w podobny sposób do wyboru aparatu - kupiłem HP735 i padł dosyć szybko :-(
Na szczęście udało mi się uciec od HP do Olympusa i nie mogę narzekać.
Inna sprawa że raczej HP735 padały jak muchy, o innych modelach nie było aż tak głośno. Ja osobiście twierdzę z uporem maniaka ze HP niech lepiej robi komputery i drukarki... Na naszej stronie jest też kilka zdjęć z HP - możesz sobie zobaczyć. Teoretycznie optyka PENTAXA - ale jakoś tak dziwnie te zdjęcia wyglądają...

czwartek, 26 lutego 2004, 09:09

ale 735 to juz nie ta półka.. z tych co wymieniłeś to z olimpusów proponuję wybrać..

czwartek, 26 lutego 2004, 11:20
735 dałem jako przykład paści HP - dlatego nie moge na 100% napisać że HP435 padaja może jest to bardziej udany model - a tak na margonesie to za 660 jest Olympus C220 w MM. Jest post na ten temat. Może warto dołożyć ??? Mój typ byłby własnie taki.

czwartek, 26 lutego 2004, 11:43

za 660 jest Olympus C220 w MM.

Jkaby co to we Wrocławiu w MediaMarkt nie ma :) Przy okazji chciałbym jeszcze raz podziękować Vendeuerowi za pomoc jaką mi okazał, tym bardziej że okazało się iż biegał do sklepu na darmo.

czwartek, 26 lutego 2004, 12:25
Poszukaj ile taki aparat kosztuje w sklepach wysyłkowych - może cos znajdziesz

czwartek, 26 lutego 2004, 12:29

jeszcze pare dni temu widzialem na allegro kup teraz po 620 i 649 od dobrych sprzedawcow, mysle, ze w poszukasz pare dni po allegro i sie trafi w tej cenie...

ew. c150 (bez zooma) pozniej 600 na allegro.

czwartek, 26 lutego 2004, 17:45

Z czystym sumieniem mogę polecić Olympusa C-300, bo to trochę wyższa półka, zdjęcia robi naprawdę niezłe - zresztą zobacz na stronie Anda (http://www.-.prv.pl - jest tam kilka moich zdjęć z C-300). Natomiast na pewno nie jest to aparat nowy, bo go już nie produkują, ale jeśli nie boisz się używanego, to polecam - sam jestem z niego naprawdę zadowolony (biorąc pod uwagę pieniądze, jakie za niego dałem). HP nie polecam, bo robią gorsze zdjęcia niż porównywalne cenowo aparaty innych marek. Awaryjność to zupełnie inna sprawa. Jeśli kupujesz nowy aparat, to polecam C-220 - cena jest bardzo atrakcyjna, pamięci tanie (zobacz np. w sklepie FotoJ***r - gwiazdki, bo się nie chcę Adminowi narazić :).

czwartek, 26 lutego 2004, 18:58
Jak widzisz FotoJ****r ma za te same pieniądze Olympusa 150 i 220
W C220 zyskujesz Optyczny zoom co jest bardzo przydatne nawet przy zdjęciach "u Cioci na imieninach" :wink:

piątek, 27 lutego 2004, 09:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]