Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 02:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 PENTAGRAM Photon 33 
Autor Wiadomość
Post PENTAGRAM Photon 33
Czy ktoś wie coś więcej na temat tego aparatu..?
Podoba mi i zastanawiam się nad jego zakupem, bo za cenę 990 zł ma naprawdę świetne parametry (3.3Mpix i 3x zoom optyczny :!: ), a w ostatnim teście Komputer Świata zajął 1 miejsce w kategorii jakość.
Wiem, że jest to nowy aparacik, ale może ktoś z Was już go używał.. :?:

czwartek, 26 czerwca 2003, 16:27

Może nie to żebym tego aparatu używał ale miałem go już w rękach :lol: . Jeśli jesteś z wawy to przejedź się na giełdę foto (w stodole). Przy wejściu po lewej jest stanowisko z tymi aparatami i można je tam obmacywać do woli ;).

Pzdr,
Maciek

piątek, 27 czerwca 2003, 17:43
Ti! Udało Ci się "obmacać" tego Pentagrama??...Qrde! pytałem ale nikt nie robił tym fotek...a z Komputer Świata też "wylatują" czasem /delikatnie mówiąc/ przekłamane opinie /już się spotkałem kilka razy,że np. autentyczni użytkownicy sprzętu mówią, że jest THE BEST!!... a w teście KŚ jakieś przedostatnie miejsce...lub odwrotnie. Czarna magoa jak jest naprawdę?! :roll:

sobota, 5 lipca 2003, 22:57
Aha! najbliższym przykładem tego jest 18 miejsce aparqtu Mercury Deluxe! Znajomy kupił go za chyba 489zł i jest b.zadowolony!!...z wyjątkiem słabej lampy błyskowej nie ma żadnych zastrzeżeń do aparatu...fotki robi podobno doskonałe /widziałem- jak dla mnie amatora naprawdę pełne spoko!!-wierne kolory, ostrość jak żyleta -nic nie brakowało/...A w KŚ piszą,że ..."zdjęcia zaledwie przeciętnej jakości"...ble ble ble !! To jak Qrde wg nich wyglądają zdjęcia dobrej jakośći ?!!!- ja tego nie jestem w stanie sobie wyobrazić!!! :roll:

sobota, 5 lipca 2003, 23:03
Post o pentagramie...
również zastanawiam się nad jego kupnem... na mój nos jest do naprawde dobry sprzęt zwłaszcza za taką cenę... niestety w rękach nie miałem ...

poniedziałek, 7 lipca 2003, 18:31
A na mój nos to niezbyt dobry sprzęt. Panowie test kompuswiat był przeprowadzony z ograniczoną ilością modeli. Sa firmy które płacą za takie testy. To my uzytkownicy decydujemy o tym czy coś jest dobre, czy nie. Często gościu z firmy wrzuca na forum swoje myśli. Tylko on chce sprzedać swoje produkty. Trzeba oddzielić ziarno od plew. I Photona od firmy zajmującej się fotografią od kilkunastu lat. Nagle wynalazek na który nikt wcześniej nie wpadł? A gdzie serwis w przypadku awarii? Parametry? To rzecz subiektywna osoby opłaconej. Dla NAS są najważniejsze nasze oceny z wykonanych zdjęć. Zaufajcie doświadczeniu a nie "biznesmenom".

sobota, 19 lipca 2003, 00:50
wlasnie wrocilem ze "Stodoły" i pstrykalem nim zdjecia... zero poralaxy zdjecia zajebiste za 1150 wersja Combo komplet kabli karta 32MB, pokrowiec ładowarka 4 akumulatory AA 1800 nimh pakiet Corel 9 i ma calkiem przyzwoite ustawienia manualne w tym sterowanie mocy lampy (8-stopniowa) i ja akurat nie powiem ze slaba,bo da sie mocniej ustawic ,manualna ostrosc,lekki wplyw na naswietlanie i zdjecia seryjne jeczcze nie zglebialem dokladnie wszystkich opcji ale w tej cenie do 1000zł to wysadza kazda konkurencje a Minolta do Dimage E223 nie da nawet kabla zasilajacego ani pokrowca ....nic nie daje O...

niedziela, 20 lipca 2003, 15:03
Post Pentagram
Aparat robi bardzo ładne zdjęcia, lampa błyskowa nawet, obsługa za to nieco pokopana... Optyka jest szklana, ale cały aparat to tani plastik jak tańsze HP :( Ogólnie jak za tę kasę bardzo dobry wybór dla amatorów dobrej jakosci zdjec. Jesli ktos potrzebuje wiecej opcji i łatwiejszej obsługi to mimo wszystko Canon czy Olek :)

Pozdrawiam !

niedziela, 20 lipca 2003, 16:03
Ja kupiłem ten aparacik i niestety trochę się rozczarowałem. Jak już ktoś pisał plastik jest do bani. A po tygodniu wysiadł mi LCD :-( Pozostaje zgłosić do naprawy gwarancyjnej. Jedyny plus to to że naprawa odbywa się w systemie Door-to-door. Koszty transportu pokrywają oni.

Ave

poniedziałek, 21 lipca 2003, 20:11
Post ja jestem zadowolony
Kupiłem na giełdzie foto wyżej wspomniany aparat tylko w wersji 4 megapikselowej. Sprzedaję monety na aukcjach i i powiem Wam, że jestem w lekkim szoku, bo takiego makro się nie spodziewałem (zdjęcia numizmatów zaj..ste! :shock: Jako normalny kompakt aparat radzi sobie należycie. No i zapłaciłem 1500, więc jestem z 1000 do przodu :P Dam znać jak się sprzęt sprawuje za jakiś czas... 8)

wtorek, 22 lipca 2003, 23:40
Post Re: ja jestem zadowolony
też mam 4-mega pixelowy, na razie sprawuje się znakomicie, oczywiscie mozna narzekac ze plastikowy, ze lcd nie takie swietne, ale za tą cenę to jest rewelacja po porstu. a najwazniejsza sa przeciez i tak zdjecia, ktore robi DOSKONAŁE
pozdrawiam
michux

michuk at poczta.onet.pl

środa, 30 lipca 2003, 20:42

W odpowiedzi na pytanie fiszera i wszystkich zainteresowanych - może z małym opóźnieniem, ale musicie mi wybaczyć - wypoczywałam na łonie natury i katowałam mojego nowiutkiego Photona 33 :)

Zastanawiałam się też poważnie nad HP Photosmart 735. Rzeczywiście ciekawa oferta, ale naczytałam się trochę złego na temat serwisu aparatów HP, więc jednak po dłuższych wachaniach wybrałam Photona 33 i 2 tygodnie temu zakupiłam go, ale w wersji Combo (z akumulatorkami i ładowarką) - koszt niewiele większy bo 1150 zł.

Zacztynając od najważniejszego - zjęcia: jakość po prostu super - bardzo ostre (o ile nie ruszy się ręką) i dobrze odzwierciedlone kolory, poza tym nie spodziewałam się tak dobrego zoomu :shock:
Denerwowało mnie tylko, że aparat trochę długo "namyśla się" przed zdjęciem, chodzi mi o czas pomiędzy wciśnięciem guzika a zrobieniem zdjęcia. Ale to podobno ogólna cecha cyfrówek - tak czy siak w mojej starej poczciwej lustrzance tego nie było i mi tego nie brakowało :wink:

Ponad to aparat ma mnóstwo ciekawych funkcji, których sama bym pewnie nawet nie odkryła - na szczęście Pentagram dołącza bardzo dobrą i szczegółową instrukcję obsługi. Dla laika takiego jak ja, który właśnie zakupił swojego pierwszego cyfraka to dosyć istotne :D

Kończąc moje sprawozdanie: zgodzę się z LucAssem, że mogłoby być trochę mniej plastiku, ale poza tym muszę powiedzieć że jestem naprawdę zadowolona z mojego wyboru. Na wyjeździe non-stop łaziłam i wszędzie pstrykałam zdjęcia, tak że wszyscy mieli mnie już dosyć :lol:
Zastanawiam się tylko kiedy 3 MegaPixele już mi nie wystarczy i będę chciała coś lepszego :twisted:

Pozdrawiam,
Ti

wtorek, 5 sierpnia 2003, 17:45
Post pentagram
Witam
Kupilem ten aparat i jestem z niego bardzo zadowolony. Nawet nie myslalem, ze za taka cene mozna kupic aparat robiacy zdjecia o takiej jakosci. Rozmawialem z profesjonalnym fotografem, ktory twierdzi, iz optyka jest jak w aparatach w cenie okolo 2000zl.
Nie jestem osoba sprzedajaca ten aparat, a tylko zwyklym uzytkownikiem, wiec moja opinia jest jak najbardziej odzwierciedlajaca faktyczny stan.

środa, 6 sierpnia 2003, 09:56
Post jakosc zdjec ...
Jestem uzytkownikiem aparatu, niestety.

1.zdjecia robione z uzyciem zooma sa nieostre
2.manualna regulacja ostrosci to zwykly trik reklamowy, przy takim wyswietlaczu ktory zamontowano w aparacie: niska rozdzielczosc i szumy
3.zdjecia obiektow oddalonych wiecej niz 3-4 m sa nieostre
4.od wlaczenia do gotowosci uplywa ni mniej ni wiecej tylko 10 s !!! trzeba wiedziec wczesniej ze bedzie cos ciekawego do sfotografowania, o zlapaniu nie ma mowy
5.nieergonomiczne menu, zablokowane niektore funkcje i w pewnych okolicznosciach otwarty obiektyw przy laczeniu z komputerem
6.koszmarna jakosc zdjec jednokolorowych ciemnych powierzchni !!! szumy szumy i jeszce raz szumy !!!
7.brak takich mozliwosci jak nagrywanie filmow , chyba z tego samego powodu co czas zalaczania ..., komentarzy dzwiekowych
8.rozdzielczosc tylko 3 tryby: 640x480/1024x768/2... a gdzie 1600x1200 ??
9.beznadziejny system nazywania plikow, przy zgrywaniu zdjec zawsze trzeba tworzyc nowy katalog !!!
10.zawartosc pamieci widoczna tylko z poziomu dostarczonego programu, nie mozna przenosic danych, nie mozna kasowac i zgrywac plikow z poziomu windows !!!
11 brak podtrzymania zegara wewnwtrznego...
i wiele wiele innych zalet

serdecznie odradzam zakup, chyba ze mam jakis wadliwy egzemplarz, fotografie wychodza gorzej niz z camedii 120 2MP, jakosc wylacznie z reklamy
gdyby ktos chcial jednak sie skusic polecam mu swoj aparat opisany wyzej photon 33 na gwarancji, uzywany od tygodnia, za 900 zl

czwartek, 7 sierpnia 2003, 01:36
Post sprawa baterii
ile Wam wytrzymują baterie w tym aparacie?? bo u mnie to po 15 już sie rozładowują , (to bez lampy błysowej!! - włączony tylko wyświetlacz)
sam nie wiem czy to wszystkie tak czy moze z moim jest cos nie tak albo zle baterie.. poradzcie!

czwartek, 7 sierpnia 2003, 20:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona