Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 11:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Idioten aparat 
Autor Wiadomość

Post Idioten aparat
Od pewnego czasu staram sie wybrać aparat, który chciałbym kupić....Przeglądam forum / prawie wszystkie działy/, oferty sklepów internetowych, recenzje, testy itp. To jestem zachwycony Canonem S1 IS, kiedy indziej Olympusem 5060, Minoltą Z1, aparatami A1, C-740 itd I co? Ano nic, dostałem oczopląsu, :roll: pomieszania zmysłów- ogólnie mówiąc wariacji. Jest takie przysłowie -Każda pliszka swój ogonek chwali. Morał_ chyba kupię tzw idoten aparat....I BĘDĘ MIAŁ ŚWIĘTY SPOKÓJ!!!!!!!!!!!!!

poniedziałek, 8 marca 2004, 22:19
Moderator

Dokładnie! Jeśli nie wiesz co wybrać i nie możesz się zdecydować, to najlepiej kup sobie coś tańszego. Później zawsze możesz zmienić.

Tylko kup jakiś markowy, np Olympusa C-220 Z za 666 zł ... Nie powiem gdzie, bo nie mogę :(

poniedziałek, 8 marca 2004, 22:32

Może zacznij typowo - określ sobie, co jest dla Ciebie w aparacie najważniejsze. Wówczas pula aparatów zawęzi się z miejsca do kilku sztuk.

Notabene - widziałem dzisiaj Canona S1 po raz pierwszy na żywo w MM; rzeczywiście takich cen powinni zabronić, bo nie widzę niczego, co by uzasadniało równie imponującą finansową rozpustę... Nawet biorąc poprawkę na Allegro stosunek możliwości do kosztów wydaje mi się nędzny - ale to już pozostawiam pod rozwagę ewentualnych nabywców.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 8 marca 2004, 22:36
Moderator

Oooo! Muszę koniecznie się przejść i go zobaczyć! W jakie był cenie?

poniedziałek, 8 marca 2004, 23:05

Jak na pierwszy, umiarkowanie rewelacyjny UZ Canona, to trochę bezczelnie. Sugerowana cena producenta jest bodajże 2999zł (jeżeli tak, to nadal jest bezczelnie) - przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam.

P.S. Widzę, Vendeur, że nie oparłeś się pokusie... ;)

poniedziałek, 8 marca 2004, 23:47
Moderator

Niestety, nie mogłem się już powstrzymać... :) Ale jeszcze tu oficjalnie nie zaglądam; chciałbym zacząć w środę.

Co do tej ceny, to rzeczywiście przesada! Za co mamy niby tyle płacić? Za samą stabilizację obrazu? Nie rozumiem tego posunięcia Canona. Jak chcą walczyć z tak mocną konkurencją na tym rynku?

wtorek, 9 marca 2004, 00:00

No, niby jest jeszcze kilka bajerów - odchylany LCD, filmy... Ale jak dla mnie to aparat w okolicach Z1, C740 czy S5000, więc cena zdaje się oderwana od rzeczywistości. Przede wszystkim ta matryca - ale stosowna dyskusja toczyła się hyż w innym poście... Reasumując - chyba się nie mylę, twierdząc, że to pierwszy UZ canona? No to mało politycznie, poza tym pierwszy aparat w nieco innej jednak działce niekoniecznie może być udany i wypadałoby zaistnieć ceną. Ale to tak BTW.

Pomijając wszystko inne - aparat nie spodobał mi się z wyglądu, jakiś taki plastikowy, chociaż nie powiem, że źle wykonany. Jednak leżąc za szkłem w elitarnym towarzystwie obok S7000, F818, C5060, G5, 300D i A1 wyglądał tak z lekka żałośnie... Ale to być może tylko moje odczucie, poza tym to też aparaty z innej bajki.

P.S. Nałogi są fatalne... ;)

wtorek, 9 marca 2004, 00:10

Daro - to wbrew pozorom nie jest złe wyjście. Jeżeli nie możesz znaleźć satysfakcjonującego Cię modelu, to warto kupić coś taniego i po pewnym czasie to wymienić - lepiej dostrzeżesz swoje potrzeby i będziesz mógł dokonać lepszego wyboru. W tym czasie pojawią się nowe aparaty, stare potanieją. Prawie same zalety :)

-----------------

OT: Czy Canon się dobrze czuje? Przecież za te pieniądze można mieć Minoltę A1. A S1 ma szanse być nieco tylko lepszy od np. Z1.

wtorek, 9 marca 2004, 19:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]