Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 06:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Im więcej czytam tym niej wiem pomóżcie jaki aparat 
Autor Wiadomość
Post Im więcej czytam tym niej wiem pomóżcie jaki aparat
Witam
Pomóżcie czym wiecej czytam tym mniej wiem byłem zdecydowany juz na Olympusa c-750( wybrałem go z kilku) a teraz znów mam dylemat na co się zdecydować.Co myślicie o aparatach fuji s5000 lub s7000 ewentualnie s602 oraz nikonie 5700. Tak zależy mi aby aparat przypominał wygladem zwykłą lustrzanke( waga np pokrętło ostrości na obiektywie) miał mozliwie dużo manualnych ustawień robił świetne zdjecia, miał szybka reakcje na naciśniecie spustu migawki i świetnie dawał sobie rade w pracy bez lampy błyskowej przy sztusznym swietle( zdjęcia tekstu duży format stare gazety) Chciał bym aby miał też spory zoom optyczny( aczkolwiek boje sie tu poruszonych zdjeć bo raczej bez statywu a z systemmem zapobiegającym temu jak np w Minolcie A1 ceny są bardzo duże) i matryce 4 mln . Jest to jednak sprawa drugorzedna i jestem gotów do kompromisów. Które z tych aparatów mogę wyeliminować bo nie spełniają moich warunków ewentualnie jaki mozna dodać. Czytałem też o Panasonicu Lumix DMC-FZ10 wszysto super cena wygląd matryca zoom stabilizator ale zdjecia robi ponoć kiepskie szczególnie gdy jest ciemno. Bądź tu mądry wiem że każdy aparat ma wady i zalety ale chciał bym być możliwie najpewniejszy że to ten to spore pieniadze.
Dzięki Darek

wtorek, 9 marca 2004, 04:56

C-750 - aparat jest bardzo dobry, ale... Primo - przy najlepszych chęciach nie przypomina lustrzanki jest bardzo kompaktowy plus pokaźny obiektyw. Secundo: shutter lag - nie jest źle, ale nie ma co ukrywać - są szybsze aparaty. Nie ma też stabilizacji. Co do jakości zdjęć - uważam, że jest dobra a w sztucznym świetle radzi sobie nieźle, z tym, że bez lampy (czy planujesz wypady do biblioteki? ;) jak silne będzie to światło?) wskazany byłby jednak statyw. Manual pełny i matryca 4MPix.

S5000 ustępuję pod wieloma względami C-750: matryca, migawka, jakość zdjęć (subiektywne odczucie). Natomiast fachowo wygląda i jest bardzo wygodny. Zakres czułości od ISO 160 nie wygląda najpiękniej. Jeżeli miałbym wybierać między C-750 a S5000 - to zdecydowanie C-750.

O S7000 nie wypowiadam się - miałem ten aparat raz w rękach i to wczoraj... Po cichu przymierzamy się do zakupu S7000 do pracy i prawdę mówiąc zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ale to jednak jakby inna liga niż S5000.

O Nikonach nie wypowiadam się, używałem w życiu jednego i to przez chwilę. 5700 wygląda nieźle (parametry i na żywo), ale i jest chyba nieco droższy?

Natomiast FZ-10 się swego czasu interesowałem - niestety, opinie wyczytane na anglojęzycznych forach (w Polsce jeszcze go nie było) zniechęciły mnie - spora lista zarzutów, z fatalnym działaniem AF w ciemnych pomieszczeniach na czele. Gdziesz jest poświęcony temu link, poszukaj. Przy okazji - wypowiadają się tam właściciele FZ z naszego forum (FZ-1,FZ-2,FZ-10) - zadowoleni właściciele. No cóż, kwestia gustu. W każdym razie stabilizacja podobnież działa świetnie.

Pozdrawiam. Połaź trochę po forum, znajdziesz trochę informacji o większości z tych aparatów (najgorzej będzie z Nikonem).

wtorek, 9 marca 2004, 10:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]