Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 01:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 JAK CHRONIĆ LCD (temat już kiedyś był, ale odpowiedzi mało) 
Autor Wiadomość

Post JAK CHRONIĆ LCD (temat już kiedyś był, ale odpowiedzi mało)
JAK CHRONIĆ LCD. Ktoś sprawdził odobiście jakieś rozwiązania?

środa, 10 marca 2004, 01:28
Mam 5050. KupiBem foli ochronna. Musze powiedziec ze naprawde warto. Obraz na lcd nie pogordzyl sie i zawsze jest ochrona. Koszt nieduzy wiec moge polecic wszystkim.

środa, 10 marca 2004, 06:21
Ja zastosowałem bardziej radykalną medodę, tzn. przykleiłem do obudowy przed LCD na taśmie dwustronnie klejącej płytkę z dobrej jakościowo plexi.
Zaletą jest dodatkowe skuteczne zabezpieczenie wyświetlacza przed rozbiciem, wadą jest pogorszenie estetyki aparatu i wieksza utrata jakości obrazu na LCD w porównaniu z rozwiązaniem typu folia.

Jeżeli wiemy że nasz aparat bedzie używany często i w ekstremalnych warunkach to warto zastosować patent z plexi. (np. przed wyjazdem na wakacje - czy jak ktoś pisał robąc zdjęcia podczas lotów na paralotni :wink: ) tym bardziej że przyklejając plexi na bardzo wąskim pasku taśmy klejącej nie bedzie problemu z oderwaniem "szkiełka".
Jeżeli używamy aparat w warunkach "normalnych" tzn. mamy pewność że nie uderzymy niczym w LCD to folia dużo ładniej się prezentuje i dobrze chroni przed porysowaniem, zabrudzeniem itp.

środa, 10 marca 2004, 10:15
Moderator

Skoro już temat kiedyś był, to nie rozumiem, po co jeszcze raz taki sam... Pisano tam o foliach i o plexi. Chyba takie sposoby wystarczą?

PS. Powrót Vendeura ... :)

środa, 10 marca 2004, 15:35

Próbowałeś już odklejać tą flię?? Wymieniać ją?

@Vendeur.
Chciałem sprawdzić jak te rozwiązania sprawdziły się w praktyce.

środa, 10 marca 2004, 18:38
He he sławny temat o spirytusie do czyszczenia lcd który sam rozpocząłem, aktualnie mam folie i jest ok zawsze jakaś ochrona przed zarysowaniem. Sposób który przedstawił and też jest dobry,ale zależy kto do czego wykorzystuje aparat w normalnym użytkowaniu folia wystarzcza w zupełności, ale w ekstremalnych warunkach szybka z plexi sprawdzi sie pewnie o wiele lepiej.

czwartek, 11 marca 2004, 01:30

Masz folie zakupioną na Allegro? Ew. gdzie indziej ale taką jak opisano w poprzednim temacie??

czwartek, 11 marca 2004, 01:32
Ja zakupiłem bezpośrednio na allegro ale można też u producenta cena ta sama, aha radze wziąć dwie koszt nie duży, zależy jakie kto ma zdolności ja oczywiście pierwszą krzywo przykleiłem i musiałem zerwać dlatego też wiedziałem, że tak będzie wziąłem dwie ta druga prawie równo wyszła :lol:

czwartek, 11 marca 2004, 03:13
http://superfolie.prv.pl/ to adres producenta..pozdrowienia

czwartek, 11 marca 2004, 03:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]