Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 19:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Co się dzieje z tym forum... :( 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Co się dzieje z tym forum... :(
Jak w temacie. Dziś pierwszy raz od dłuższego okresu jestem wolny i mam czas pisać, ale problem w tym, że nie mam gdzie :( Prawie w ogóle nie widzę nowych postów, czy tematów.

Czy Wy przestaliście tu zaglądać lub ograniczyliście to hobby? Jeśli tak, to dlaczego?

Pozdrawiam wszystkich nieobecnych...

środa, 10 marca 2004, 22:02

A skoro już tu jestem....Czy w jakiejś gazecie "fotograficznej" był test Olympusa 5060?

środa, 10 marca 2004, 22:11
Moderator

Najlepiej poszukaj w internecie na google - będzie najszybciej. Choć nie wiem, czy coś na pewno znajdziesz.

środa, 10 marca 2004, 22:38

Ta nowa "szata graficzne" zniechęca do brnięcia we wszystkie nowe wątki... Może za to odpowiedzi są trafniejsze??

czwartek, 11 marca 2004, 01:23

Raz - nowa forma forum.

Dwa - jesteśmy "gównowiedzący", zapomniałeś?

Trzy - postów wciąż jest sporo, może nawet więcej, ale są mniej eksponowane i w dużym stopniu się dublują - stąd chyba niektórym dotąd aktywnym zarejestrowanym forumowiczom nie chce się już zupełnie odpowiadać. Na przykład zupełnie przepadł Enzo, TomekK i And też są jakby mniej widoczni... Może wszyscy mają wyż w pracy... :(

Poza tym... Vendeur, jak zjedziesz kogoś na dzień dobry, więcej się tu pewnie nie pokaże - a tak witany jest tutaj dla przykładu każdy zwolennik Media Techa czy Mediona. Wypadałoby rzeczywiście zainteresować się tymi aparatami, by nasze oceny były bardziej mariodajne. Od pewnego czasu króluje na forum kilka konkretnych aparatów - wprawdzie na ogół chyba słusznie, bo są dobre, ale trzeba by poszukać nowości... Ponadto poza licznym gronem fanów Z1 właściwie nie mamy całych "klanów" mogących reprezentować daną markę, a temat np. Nikona właściwie nie istnieje.

Bardziej mnie smuci, że zdjęć w albumie nie przybywa. Szkoda, bo to fajna inicjatywa, mogłoby coś z tego wyjść. Szukajmy nowych aparatów, róbmy zdjęcia i przysyłajmy je. W końcu kształt tej strony zależy przede wszystkim od nas.

Pozdrawiam obecnych i nieobecnych.

Swoją drogą - temat powinien być w Hyde Parku, nieprawdaż?

czwartek, 11 marca 2004, 14:09

I jeszcze jedno - tak spojrzałem: co by nie mówić - nowych forumowiczów przybywa i to naprawdę sporo; tylko, że spośród tej grupy niewielu się udziela. Może to tylko kwestia czasu? Pozdrawiam "nowych" i "starych" (chociaż nie do końca wiem, gdzie się kończą ci drudzy a zaczynają pierwsi).

czwartek, 11 marca 2004, 14:22

Nowych jest dużo.../np. ja :) /, ale nie mamy wiele do powiedzenia....Myslę, że wiekszość szuka porady co kupić i wasze posty są bezcenne....
Co do albumu: inicjatywa swietna, ale sama strona/ grafika/ beznadziejna... Samo spojrzenie zniechęca, ale podkreślam więcej zdjęć to ogromna pomoc dla nowicjuszy....
Pozdrawiam....
Nowicjusz :D

czwartek, 11 marca 2004, 19:03

Postów chyba nie ubyło. Ale częściej się powtarzają, polemiki stają się bezsensowne. Ja np. piszę mniej, bo brakuje ciekawych pytań. Wielu ludzi przychodzi na forum z pytaniem po to, żeby uzyskać konkretnie umyśloną odpowiedź, tzn. "tak, robisz świetnie kupując tego Media-Techa". Niektórym ludziom strasznie się spieszy - to powoduje problemy. Innym problemem jest podział forum - kiedy ktoś nie wie, gdzie zadać pytanie, szuka nowego forum. I na stosie trzeba palić ludzi, którzy domagają się możliwości wypowiedzi tylko dla zarejestrowanych użytkowników - przez to forum może stać się martwe. To, że polecamy ciągle te same aparaty, to chyba dobrze. I tak modeli godnych polecenia jest dużo. Zresztą ostatnio nie było zbyt wielu "wstrząsających" premier (ostatnie moim zdaniem to Minolta Z1 i Nikon D70). Nieco więcej było "wstrząsających" obniżek (np. Olympusy C-4000 i C-220). A aparaty godne polecenia się zmieniają. Raczej nikomu nie polecę już Olympusa C-150 i Minolty E223 (bo jest C-220), Canona A70 czy Minolty S414 (przy C-4000 za 1200zł), czy EOSa300D (bo mamy Nikona D70). Dużo jest wśród premier niemiłych zaskoczeń (np. Sony F828). Ostatnio Canon wyleciał z cenami z księżyca (okazuje się, że Canon S1 będzie cenowo konkurował z Minoltą A1, a Pro1 z Nikonem D70 - trudno nie zauważyć, że są skazane na porażkę).

czwartek, 11 marca 2004, 21:15

Ograniczenie wypowiedzi do zarejestrowanych użytkowników byłoby forumowym samobójstwem. Gdzieś już ten temat się zresztą przewinął.

Poza tym nic ując, nic dodać.

A Olympus mnie zastrzelił bieżącą ceną. Mimo to cały czas pozytywnie postrzegam A70, wydaje mi sie prostszy w obsłudze od C4000, natomiast S414 rzeczywiście przestaje być konkurencyjna.

Co do fotograficznych "no-namów" - uważam, że dobrze byłoby się przyjrzeć kilku wiodącym modelom jak choćby Photon 434. Postaram się go gdzieś dorwać na trochę - mam nadzieję, że zdołam, bo coś obiecanych fotek z Photona nie możemy się doczekać.

@Daro
A co konkretnie byś zmienił? Strona może jakoś nie zabija urodą, ale nie wydaje mi się aż tak paskudna... Przynajmniej mnie jakos nie razi. Fakt, że brakuje ozdobników, ale chyba dzięki temu jest szybsza?

piątek, 12 marca 2004, 02:36
Moderator

Mi się strona teraz zupełnie nie podoba. Nie rozumiem dlaczego nie ma tam tytułowego banera, jak wcześniej, ani żadnego menu, które mogłoby poprowadzić po kategoriach. Teraz, aby znaleźć jakieś zdjęcia, to muszę klikać w tekście na "auktorzy" i później na każdego z osobna. Nie podoba mi się to w ogóle i nie mam pojęcia dlaczego układ strony został zmieniony... :(

Chyba, że tylko u mnie ona tak wygląda.

piątek, 12 marca 2004, 03:26

Co do bocznego menu do nawigowania po aparatach - dajmy na to firma i potem rozwijane drzewo z dostępnymi modelami - to dobry pomysł. Autorzy mogliby chyba pozostać w górnej zakładce, bo w końcu strona ma służyć łatwemu odnalezieniu zdjęcia z danego aparatu a nie danego autora.

Ale mi obecna forma podoba się zdecydowanie bardziej niż poprzednia - pozostało tylko dopracować jakiś ujednolicony opis zdjęć. Uważam, że krytyka jest nieco przesadna, poza tym strona istnieje ledwo miesiąc... Poza tym - z samej krytyki nic nie wynika.

No i potrzebne są zdjęcia - sporo osób się deklarowało a tu cisza. Przecież to nie mają to być działa sztuki tylko przykładowe fotki...

piątek, 12 marca 2004, 04:08
Banner jest na stronie (to taki obrazek u góry który wyglada tak: :wink: ).

Obrazek

Szukanie jest wg autora, aparatu i kategorii... + galeria do której niewielu ma odwagę przysyłać zdjęcia.

Układ/wygląd strony generalnie nie będzie dyskutowany - tak ustaliliśmy z Tomkiem w przeciwnym razie byłoby tyle koncepcji ilu uzytkowników...

Generator stron wykonany przez Tomka bardzo mi ułatwia zamieszczanie zdjęć, w momencie gdy dorobie się innego komputera to być może zmienię system operacyjny i będzie można coś więcej powalczyć nad stroną. W tej chwili serwer chodzi "gościnnie" na serwerze na którym nie mogę robić zbyt dużej rewolucji, a pewne ograniczenia serwera nie pozwalają Tomkowi na rozbudowanie programu.

Postawienie osobnego serwera dla potrzeb forum wiąże się z zainstalowaniem prywatnego komputera w firmie, co nie jest proste z wielu względów (koszty oraz problem np. przy inwentaryzacji, kontroli itd.).

Strona ma służyc jako "składowisko" duzych zdjęć testowych i wydaje mi sie że jak na razie dobrze się sprawdza w tej roli. Jeżeli chcemy PORTALU ŚWIATFOTO to trzeba się zrzucić na sprzęt, łącze itd (duuuże pieniądze), płacić dosyć duże pieniądze za miesięczne utrzymanie łącza itd, ale wtedy można zrobić "Wirtualną FotoPolskę" na redagowanie której każdy z nas będzie musiał poświęcić kilka godzin dziennie. A tak to pozostaje nam cieszyć się tym co jest.

Tomek dorobił już możliwość przysyłania dłuższych komentarzy do poszczególnych zdjęć, umożliwił dodanie kilku słów o autorze. Niestety oprócz zapewnień o tym że już, już będą poprawione opisy do przesłanych wcześniej zdjęć nic konkretnego nie dostaję.
To Wy tworzycie tą stronę i tylko Wy decydujecie co będzie pisało nad i pod zdjęciem, oraz co będzie pisało o Was. Ja staram się nie dodawać własnych komentarzy, staram się maksymalnie pracować metodą kopiuj -> wklej.

Tymczasem większość przysyłanych do mnie zdjęć nie ma nawet wyszczególnionej kategorii do której mają być przyporządkowane (dzień, testy, makro, noc itp) w większości wypadków oczywiście to widać, ale nie zawsze! Wiele zdjęć jest przysyłanych na zasadzie "cześć oto kilka zdjęć z aparatu XXX - no to nara...", chociaż muszę przyznać że ostatnio przesyłki są opisywane coraz lepiej.

Wracając do estetyki strony. Może zrobicie lepszy banner (z zachowaniem rozmiarów i układu przycisków żeby nie pisać nowego generatora) - jeżeli Tomek się zgodzi - a nowa grafika będzie tego warta to będzie można pomyśleć o podmianie. Z tym że autor bannerka musi się liczyć że komisja w składzie Tomek, ja i pozostali użytkownicy forum moga banner zatwierdzić lub nie. Ale generalnie ja nie widzę problemu żeby uczestnicy forum dali również wkład w poprawienie wygladu strony.
Dla ambitnych polecam: [url]ps.swiatobrazu.pl[/url] :wink:

Zresztą poczekajmy co sądzi Tomek o podmianie bannerka, nie zapominajmy że to On jest autorem tej strony.

Pozdrawiam wszystkich, And.

piątek, 12 marca 2004, 12:55

Jak dla mnie jest ok. Ewentualnie ten pomysł z drzewem ułatwiałby odnalezienie fotek, ale jeżeli to kłopotliwe w wykonaniu, to nalegać nie zamierzam.

Wiem, że obiecuję opisy - lada dzień będą. Potem doślę trochę zdjęć.

Pozdrawiam.

piątek, 12 marca 2004, 13:48
Moderator

Gdy wchodzę na tę stronę, to nie mam żadnego menu wyszukiwawczego ani bannera! Tu macie link do zrzutu mojego ekranu: http://www.cichens.republika.pl/screen.jpg (1600x1200). Dziwne...

Ale gdy np. zobaczę na źródło strony, to potrafię z niego wyczytać, że coś jest nie tak i właśnie że powinno być jakieś menu. Dlaczego ja nie mam tego na stronie???

Proszę o pomoc!

Pozdarwiam.

piątek, 12 marca 2004, 14:39

To tłumaczy Twoją krytykę... Ewidentnie nieprawidłowo się wyświetla - brakuje całej góry. Pytanie, czy ktoś jeszcze ma podobny problem?

Pomocy mogą udzielić chyba tylko And i TomekK.

piątek, 12 marca 2004, 14:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona