Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 11:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 @aparat@ 
Autor Wiadomość
Post @aparat@
Witam wszystkich maniaków fotografii cyfrowej :),

chciałabym prosić Was o poradę w kwestii kupna aparatu cyfrowego. Do tej pory
miałam jedynie doczynienia z lustrzankami. Potrzebuję aparatu, który
- zastąpiłby mi popularnego głuptaka,
- mogłabym wziąć na każdą imprezkę bez większych obaw
(bo do zdjęc "artystycznych", bardziej profesjonalnych służy mi lustrznka)

Chiałabym, wydać na niego nie więcej niż 1000zł. Zależy mi jednak na
~ zdjęciach dobrej jakości
~ możliwie jak największej karcie pamięci
~ złącze USB
~ zoom

Pomóżcie, proszę
Pozdr

środa, 24 marca 2004, 11:22

środa, 24 marca 2004, 12:27
Nie znam sie na fotografii cyfrowej. Jesli slowo format tutaj znaczy to samo co w zwyklej fotografii-- lubie zdjecia 10*15

środa, 24 marca 2004, 13:20
Moderator

Myślę, że możnaby kupić Canona A60 z osprzętem :)

środa, 24 marca 2004, 17:57

albo olympus c220 - też 2Mpix, zoom opt. x3.. tyle ze pełny "głuptak" :D

środa, 24 marca 2004, 20:19
w dwóch testach w chipie zajął w sumie pierwsze i bodajże trzecie miejsce w kategorii możliwości i jakosci obrazu

sobota, 27 marca 2004, 23:49

doloz troszke i kup pentaram photon 434
w dwóch testach w chipie zajął w sumie pierwsze i bodajże trzecie miejsce w kategorii możliwości i jakosci obrazu

juz widze jak gosc ktory cykal analogowa lustrzanka kupi pontona i bedzie happy...

olek 220 tez sredniw ybor (chyba, ze dlaej analogiem bedziesz cykal, a cyfrak na imprezy, wycieczki itp)...

cos z manualem..
a60
a70
olek 4000 (czy jakos tak):D

niedziela, 28 marca 2004, 00:23
no coz, po lustrzance kazdy cyfrak rozczarowuje, nawet te za 17 tys zł
a banshea napisal ze chcialby sie zmiescic do 1000 zl wlacznie z karta, wiec nawet photon 434 juz przekracza ta granice, olympus 4000 zas jest od niego drozszy o jakies 230 zl, a czy olympus 4000 robi lepsze zdjecia od photona to nie wiem, musialby ktos zrobic test porownawczy, ale jak juz mowilem, ogolnie jakosc zdjec z cyfrowek ogladana w 1:1 na monitorze jest wg mnie żenująca i kompletnie rozczarowujaca, w sumie tak naprawde sa tylko 2 aparaty, ktore robią zdjęcia w jakosci 'zadowalajacej' przecietnego uzytkownika(tzn mnie), ale troszke wykracza ich cena poza półap 1000 zl

niedziela, 28 marca 2004, 01:26
cholera, oczywiście że miało być pułap, tak to jest jak po północy pisze, jeżeli ktoś sie jednak będzie trolował na ortografię to droga wolna :P

niedziela, 28 marca 2004, 01:30

Bil, z całym szacunkiem do Photona, który urósł do rangi wiodącej marki za sprawą testów w PCWK i jego klonach (Zoom) - porównywanie go z Olympusem C-4000 wydaje mi się lekko nietrafione. To jest naprawdę inna kategoria zdolnościowa.

Pozdrawiam.

niedziela, 28 marca 2004, 01:49

Zostaje tylko canon a60, jak sie postarasz to z karta i aku kolo 1000 ci wyjdzie.

niedziela, 28 marca 2004, 10:04

Jako suplement do lustrzanki w zupełności moim zdaniem wystarczy pełen automat, np. Olympus C-220. Ja kupiłem swego czasu C-300 (też pełen automat, tyle że 3MP) i jestem absolutnie zadowolony. Chyba nikt rozsądny nie będzie używał (mając lustrzankę) cyfraka za 1000zł do zdjęć artystycznych... A60 - czemu nie, tylko cena wyjdzie wyższa, a możliwości nie. Co do Pentagrama - to porażka. Porównywanie go do C-4000 jest śmieszne. Ale jeżeli fani Pentagrama chcą argumentów, to przytoczę takie typowe dla ich "stajni" - spójrzcie na jasność obiektywu, czas otwarcia migawki. To do Was zwykle przemawia, w przeciwieństwie do jakości zdjęć.

niedziela, 28 marca 2004, 12:26

Po zabawie lustrzanką aparat z pełną automatyką NIE wystarcza. Wiem to z własnego doświadczenia. Kupiłem jakiś czas temu Nikona 2500 (pełen automat) i do szału doprowadzała mnie niemożliwość ustawienia przesłony i brak możliwości blokowania ostrości na nieskończoności lub na najmniejszej dostępnej odległości (do zdjęć makro, które Nikon robi naprawdę świetne O ILE UDA MU SIĘ USTAWIĆ OSTROŚĆ). Po 2ch miesiącach zabawy zacząłem szukać następcy. Niestety... nie warto poskąpić tych 200-300zł i kupić pełen automat. Przyzwyczajenia z lustrzanki robią swoje i taki aparat szybko stanie się udręką. Doszedłem nawet do trochę absurdalnego wniosku, że wolę aparat z możliwością ustawiania podstawowych parametrów i nieco gorszą jakością zdjęć od aparatu robiącego lepsze jakościowo zdjęcia ale tylko wówczas, gdy automat na to pozwoli.

niedziela, 28 marca 2004, 14:45
zdjecia z pentagrama do ktorych dotarlem:
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=penta ... n&strona=5
http://82.160.2.254/ap_pentagram434.htm
http://www.lugin.ogrody.gda.pl/pentagram/
no i pentagram na rynku zachodnim:
http://www.praktica.de/PHP/TabProduct.p ... L=2&PT=257

do tego czy porownywanie c4000 z pentagramem jest smieszne czy nie, to nie sadze zeby to bylo smieszne.Zdjecia przedstawione na tych stronach nie odbiegaja RAŻĄCO jakością od zdjęc ktore moglby wykonac C4000.Napewno c4000 ma o wiele lepsza optyke i jasnosc obiektywu, to fakt, jednak ogolna jakosc zdjec chwytana z automatu wydaje mi sie zbliżonie mierna w obydwu aparatach.czyli bez obrobki w fotoszopie i tak się nie obejdzie w koncu. inne wzgledy przemawiaja na korzysc jednego badz drugiego aparatu: c4000 - baterie paluszki, o niebo jasniejszy obiektyw, wiecej manualnych ustawien
photon 434 - poreczniejsza obudowa i rozmiary, sekwencje wideo z dzwiekiem ograniczone tylko pojemnościa karty, tanszy o 230 zl conajmniej,wieksza matryca.
porownanie nie jest tez smieszne z innego powodu, obecnie te dwa aparaty wydaja sie najatrakcyjniejszą ofertą w swoim przedziale cenowym...

niedziela, 28 marca 2004, 15:26
Moderator

Większa matryca w "Pontonie" (jak ładnie brzmi to słowo:) ). ma się akurat nijak to jakości zdjęć, tym bardziej w porównaniu do C-4000.

W swoim przedziale cenowym ten 434 jest jedną z gorszych alternatyw.

Chciałbym zauważyć, że nie wszyscy są w stanie dostrzec różnice w jakości zdjęć pomiędzy kilkoma aparatami. Właśnie takim osobom wystarcza coś w stylu Pentagrama. A twierdzenie, iż zdjęcia i tak trzeba będzie obrabiać w Photoshopie jest dla mnie dziwne, bo uważam, że sztuką jest zrobienie dobrego zdjęcia, bez żadnej ingerencji software'owej, a nie jego przeróbka w programie. I właśnie w C-4000 nie trzeba raczej nic ulepszać, a w Pentagramie na odwrót.

niedziela, 28 marca 2004, 19:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona