Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 4MP , zoom optyczny 10 
Autor Wiadomość

Post 4MP , zoom optyczny 10
Poszukuję dobrego aparatu o nastepujacych parametrach:
a/ minimum 4 MegaPixel
b/ zoom optyczny minimum 8x (10x)
c/ dobra optyka, dobra jakość zdjęć
d/ rozsądna cena (do 3000PLN)

Zastanawiam się nad Olympusem C750 i Kodakiem DX6490.
Który z nich lepszy??
A może coś zupełnie innego??

Sprawa jest bardzo pilna - odpowiedzi równiez na priva:
dv@intek.com.pl

daras

czwartek, 1 kwietnia 2004, 11:51

Zdecydowanie typowałbym C-750 bądź C-770 (jednak ten aparat przede wszystkim dobrze się zapowiada, chyba jeszcze niewiele osób go posiada - więc ciężko powiedzieć, że jest to konstrukcja sprawdzona). O C-750 możesz sobie nieco na forum poczytać. W moim odczuciu obydwa przewyższają Kodaka. Stosowne porównania prowadzono już to parokrotnie.

Konkurencyjny sprzęt to Minolta Z2. Fanów Minolty zaraz pewnie tu ujrzysz.

Pozdrawiam.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 11:58

hehe włąśnie, jeżeli coś innego to może minolta dimage z2? do olympusów nic nie mam, ale ..:D ale to nie są minolty hehe

co do parametrów no to tak samo jak oli 750 uz czyli 4mp, zoom opt x10, do tego dochodza Ci świetnej jakości filmy - ale nie każdy na to patrzy, co jeszcze.. no oczywiście image - nie można przejść koło niego obojętnie :D albo pokochasz, albo znienawidzisz ;).. no i jeszcze karty.. są dużo tańsze.. zasilanie -standard 4 aku.. a cenowo na allegro chodzi w okolicach 2100 zeta

czwartek, 1 kwietnia 2004, 12:22
Moderator

No właśnie. Kodaka sobie wybij z głowy, zerknij dodatkowo na Z2 - na Allegr poniżej 2000 zł :) Jest jeszcze Panasonic ze stabilizacją obrazu (zapomniałem jaki model dokładnie, w każdym razie ma 10 w nazwie). Ma go ktoś na forum i twierdzi, że jest super, choć niektóre komentarze w necie świadczą inaczej.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 12:55

No i całe szczęście dla Olympusów, że nie są Minoltami... ;)

Jeżeli chodzi o filmy - to właśnie odpowiedzią jest C-770 MOVIE - istnieje całkiem realna szansa, że nagrywane w MPEG4 filmy są nawet lepsze od tych minoltowych - ale litości, toż to dodatek. Rozumiem, że jest się jeszcze o co kłócić, gdy ich wcale nie ma, bądź są tragiczne i limitowane czasowo, ale przy zbliżonej jakości...

Karty SD/MMC nie są aż o tyle tańsze, by faworyzować którąś z marek, nie demonizujmy tej różnicy. No i na korzyść (jak dla mnie) Olympusa przemawia "normalny" elektroniczny wizjer a nie obracany LCD + jakość wykonania. Nie będę jednak mnożył zawsze przytaczanych opnii. C-750 jest sprawdzonym dobrym aparatem do kupienia w sensownej cenie. Z-2 i C-770 dopiero wchodzą na rynek, chociaż można oczekiwać, że stanowią logiczną kontynuację linii UZ swoich firm i nie różnią się zasadniczo - czy to jakością, czy przyjętymi rozwiązaniami - od swoich poprzedników. Na pewno i Minolta, i Olympus poniżej pewnego poziomu nie zejdą.

Pozostaje jeszcze kwestią gustu wzornictwo i jakby przyjęta koncepcja konstrukcji aparatów - rzeczywiście, pod tym względem Z2 i C750/770 dzieli przepaść. Mi odpowiada najbardziej wygląd C-770.

Pozdrawiam.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 13:08

W tym wspomnianym przez Vendeura aparatem firmy Panasonic jest DMC-FZ10. Jest jednak dosyć drogi i pomimo niepodważalnych zalet - jak stabilizacja obrazu, dwunastokrotny zoom optyczny, czy ustawiana manualnie pierścieniem ostrość - stawia mu się poważne zarzuty dotyczące działania AF w ciemnych pomieszczeniach czy jakości zdjęć. Jest parę wątków na ten temat na forum. Uczciwie nie miałem go nigdy w rękach, chociaż sporo o tym aparacie swego czasu czytałem.

Pozdrawiam.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 13:15
Moderator

Pozostaje jeszcze kwestią gustu wzornictwo i jakby przyjęta koncepcja konstrukcji aparatów - rzeczywiście, pod tym względem Z2 i C750/770 dzieli przepaść. Mi odpowiada najbardziej wygląd C-770.

Pozdrawiam.

Ja wolę jednak Minoltę serii Z. Poza tym bardzo proszę o niepisanie wypowiedzi, dotyczących słabej "jakości" i awaryjności Z1, bo to już raczej przeszłość, a tym bardziej Z2, bo to nowość i nie ma żadnych sygnałów na to wskazujących. Wiem, że chodziło Ci raczej o jakość wykonania pewnie, ale co to znaczy, że w Z wizjer jest "nienormalny"? Według mnie to rozwiązanie jest całkiem ciekawe i wcale nie przeszkadza.

Ostatnio edytowano czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:38 przez Vendeur, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 1 kwietnia 2004, 13:31

Wszystkim Kodako dx6490 mowimy glosno NIE!

Pozdrawiam

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

czwartek, 1 kwietnia 2004, 13:48
Moderator

Wszystkim Kodako dx6490 mowimy glosno NIE!

Oj, ależ nieładnie :(

czwartek, 1 kwietnia 2004, 13:55

Przepraszam wszystkich

Ale jezeli o kodaka chodzi tez sie zastanawialismy nad tym zakupem, pozatym ze ma bardzo duza kompresje zdjec, widac to prawie na kazdej fotce, ma pewna zalete otoz w ciemnosciach robi nim sie bajecznie latwo zdjecia poniewaz posiada cos takiego jak promiennik pod czerwieni - takie ustrojstwo jak w kamerach, obraz robi sie czarno-bialy ale zdjecie wychodzi w kolorze :) - to jest wielki plus dla kodaka. No i obiektyw ma tez super - praktycznie brak znieksztalcen poduszkowych - jakosc zdjec to jego najwieksza wada.

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

Ostatnio edytowano czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:16 przez ravw, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:11

Vendeur - nie zaczynaj o jakości wykonania bo nic takiego nie było dotąd.. Ginty pisał tylko o dość sporej różnicy stylizacji... co do z2 i 770.. z2 jest już obecna na naszym forum, pierwsze fotki są też w galerii..

czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:14
Moderator

Chyba Kolego nie czytasz uważnie postów... Ginty wyraźnie odniósł się do różnic w jakości wykonania w swojej wypowiedzi, więc nie wiem, skąd ten atak na mnie, że niby znów coś zaczynam. To nie ja :)

Ale dobra, zostawmy już ten temat.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:40

Bez przesady, Kodak nie jest zły. Tylko (dla mnie) C-750UZ jest lepszym aparatem.

A co do serii Z (zakładam, że Z1 i Z2 zbytnio się nie różnią) - Vendeur, chce Ci się powracać do naszego ulubionego tematu? Wygląd to oczywiście kwestia gustu, dla mnie np. Z1 jest efektowniejsza od C-740, zatem i podobnie jest w relacjach Z2 vs C750. C770 różni się nieco (przede wszystkim ta czerń ;) bo wymiary nie są aż tak istotne) - niewiele, ale jakoś wystarczyło, żeby mi przypadł do gustu. To jednak sprawa mało znacząca, co się komu podoba.

Natomiast co do jakości - ekhm, znowu? Wyświetlacz - ja wolę "normalny" elektroniczny wizjer niż obracany LCD - to rozwiązanie mi nie odpowiadało, nie odpowiada i odpowiadać nie będzie. Mam prawo, taka moja fobia, ale mam ku temu racjonalne powody. Nic się nie zatnie i kadrowanie z użyciem wizjera ma sens, zawsze wolniej zużywają się baterie. Bo rzeczywiście - po co kadrować z wizjerem w Z1 (pomijam jakieś szczególnie pechowe oświetlenie, które nie pozwala korzystać normalnie z LCD). Równocześnie godzi się wspomnieć, że C-770 ma zdecydowanie lepszy wizjer niż C-750. Rozumiem, że pisząc o nowości, masz na myśli Z2? No cóż, tak czy owak - o ile mi wiadomo - koncepcja z obrotowym LCD się nie zmieniła. Rozwiązanie może i jest ciekawe - ale jako ciekawa forma oszczędności; chwała Minolcie, że zrobiła w ten sposób w sumie udany (nigdy nie odmawiałem zalet Z1) i przy tym całkiem tani na tle konkurencji aparat. Powiedzmy sobie szczerze - właśnie od początku niezbyt wysokiej cenie Z1 zawdzięcza swój sukces - to dobry aparat w bardzo atrakcyjnej cenie. Uważam jednak, że nie jest aż tak rewelacyjny i chwilami reakcje z nim związane są nieco histeryczne, także na naszym forum. Bywa, że również na minus.

A co do szerzej pojętej jakości - nie chcę po raz kolejny o tym rozprawiać. Vendeur, mam prawo do własnego zdania. Poza tym nigdy nie pisałem, że Z1 jest tragiczna, więc czemu tak starasz się mnie "nawrócić"? Po prostu zdecydowanie bardziej pod tym względem cenię sobie Olympusa. Swego czasu, zapewne jak większość kupujących, rozpytywałem znajomych speców od fotografii o ich typy - większość doradzała mi Olympusa - szczególnie, że chciałem "ściągnąć" aparat z Niemiec. "Weź Olympusa, będziesz miał pewność, że się nie zepsuje". Pewności nigdy się nie ma, ale coś w tym jest. Może i obiegowa opinia, ale potwierdza się ona w rzeczywistości jak na forach dyskusyjnych czy w recenzjach, które przeglądam.

Pozdrawiam. Pamiętaj Vendeur, że nie jestem wrogiem Minolty czy Twojego Z1 bądź Z2 w szczególności, czemu chyba wiele razy dawałem wyraz. Po prostu wolę UZ Olympusa. Ma swoje zalety.

Pozdrawiam.

P.S. Trochę się rozpisałem, ale chciałem skończyć temat na dobre. Tymczasem pojawiły się nowe posty. Myślę, że mimo niewielkiego wyprzedzenia (C-770 też już można kupić) obydwa aparaty są (tzn. również Z2) są póki co niesprawdzone i coś więcej będzie mozna powiedzieć za kilka miesięcy. Bez większego ryzyka można zakładać, że nie różnią się rażąco od poprzedników. Pisząc o "przepaści" miałem na mysli wyłącznie wzornictwo; natomiast wspominając wcześniej o jakości, chciałem po prostu zaakcentować wysoką jakość wykonania Olympusów. Tak tytułem komentarza. Poz.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 14:40

A ja tu wyfrunę z czymś innym... A może Twoje oczekiwania spełni Fuji S7000? To jednak klasa wyżej niż Z2/C-750... Zoom wprawdzie mniejszy (niedużo), ale jakość zdjęć lepsza. Z pozostałych z czystym sumieniem mogę poradzić C-750, Kodaka raczej odradzam, bo nie jest to lider w tej klasie, natomiast Z2 i C-770 są jeszcze trochę niesprawdzone - a ostatnio aparaty coraz częściej cierpią na choroby wieku dziecięcego. Jeżeli mam więc polecać coś na chwilę obecną, to polecam Fuji S7000 i Olympusa C-750.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 20:34

Olympus C-750. Porównując do Z-2 to wybrałbym Olka. Co do zdjęć to robią nazbliżonym poziomie. Pozostaje tylko zdecydować się na obudowę. Kontowersyjny Z-2, czy stonowany, elegancki i szlachetny C-750. Ja czaję się na 750 ze względu na klasykę obudowy. Jeśli zależy Ci na filmach, no to wtedy Z-2 bądź nowy Olek 770.

Pozdrawiam

sobota, 3 kwietnia 2004, 14:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona