Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 20:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Ale to już było.... Jaki aparat 
Autor Wiadomość
Post Ale to już było.... Jaki aparat
Siemano wszystkim. Problem już znacie. Chce kupić cyfrówke, ale, że mam mało kasy musze korzystać z Alegro. Tylko nie wiem, co taki aparat powinien mieć. Na początku chciałem kupić TRUST 750, AIPTEK POCKET CAM 3 MEGA, albo YAKUMO MEGA IMAGE 4 MEGAPIX tylko żadem z tych aparatów nie ma cyfrowego zoomu i to już ojcu nie odpowiada.
Może moglibyście mi coś doradzić, albo sami macie coś do sprzedania?
Chciałbym aparat z 3 mln pixeli i zoomem cyfrowym i oczywiście wyświetlacz, a co najgorsze mam tylko 300 zł i takiego aparatu nie dostane. Czy możecie coś doradzić?
:cry:

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 10:01

Niestety, rozczarujemy Cię. Za 300zł nie kupisz aparatu cyfrowego. Wszystkie te zabawki, które wymieniłeś nie są w stanie robić zdjęć w akceptowalnej jakości. Na to musisz mieć przynajmniej 650zł (nowy - Olympus C-220 z 2MP i 3x zoomem optycznym). Jeżeli masz tak mało pieniędzy absolutnie nie kupuj aparatów 3 czy 4MP, bo ich jakość będzie dużo gorsza od aparatów 2MP - a to w zupełności wystarcza. Nie wiem, czy pomyliłeś się w terminologii, ale absolutnie nie sugeruj się zoomem cyfrowym. Zoom cyfrowy to nic innego, jak kadrowanie (wycinanie kawałka) zdjęcia, które możesz wykonać potem na komputerze - tak samo dobrze, a nawet lepiej niż w aparacie. Natomiast zoom optyczny to bardzo przydatna rzecz. Pozwala na "przybliżanie" obiektów bez utraty jakości. Ale niestety, w tej cenie raczej nic nie znajdziesz. Myślę, że jedyna możliwość to zakup używanego aparatu jakiejś dobrej marki - Canon, Nikon, Olympus, Minolta... Może coś znajdziesz... Ale raczej się nie nastawiaj. Naprawdę, lepiej pozbierać jeszcze trochę czasu, niż kupić byle co, które zepsuje się za jakiś czas, a ze zdjęciami nic nie będziesz mógł zrobić, bo będą przebarwione, nieostre, itp.

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 11:34
Post Ale to już było....
To ja już nie wiem...
Chyba zostane przy swojim starym Canonie Prime 105 i kupie skaner, na to samo wyjdzie.
A może jest jakiś aparat po w miare niskiej cenie jaki ktoś mógłby zaproponować?

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:07

Post Re: Ale to już było....
mini21 napisał(a):
To ja już nie wiem...
Chyba zostane przy swojim starym Canonie Prime 105 i kupie skaner, na to samo wyjdzie.
A może jest jakiś aparat po w miare niskiej cenie jaki ktoś mógłby zaproponować?

poszukaj uzywanego canona a100? moze cos takiego cie poratuje.. ew. powinny byc inne aparacik tej klasy znanych producentow

ew. idz do jakiegos mm i poprobuj te najtansze zabawki, moze akurat ktorys model bedzie calkiem znosny i ci podpasuje!!

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]