Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kupno aparatu cyfrowego... 
Autor Wiadomość

Post Kupno aparatu cyfrowego...
Witam,

Chcialabym kupic aparat cyfrowy, jednak jak na poczatkowego uzytkownika tego sprzetu kompletnie sie nie znam na tym. Chcialabym abyscie mi cos doradzili ja zastanawiam sie nad aparatami frmy hp albo Canona (A70 albo A60). Z tym ze nie mam pojecia na co zwrocic uwage, np jest aparat Hp photosmart 735 ze stacją dokującą jednak jest i ze stacja i bez niej cenowo roznia sie ok 300 zl. Teraz po co jest ta stacja..? czy ona jest po to tylko by aparat sobie "stal" czy jest potrzebna by podlaczyc apatrat do komputera..?

Tak wiec widzicie nie znam sie.. jednak stacja dokujaca jest malym problemem chodzi mi o parametry takie jak pixele i te inne.. Prosze o pomoc i jakas dobra opinie. Dodam ze interesuje sie fotografia ale dopiero raczkuje.

Pozdrawiam i czekam na pomoc od was. Z gory dziekuje.

czwartek, 17 lipca 2003, 21:36
Post Porada
Zainteresuj się aparatem Panasonic DMC-FZ1-S. Bardzo rozsądny stosunek ceny (ok.2400 zł) do oferowanych możliwości.Nie daj się zbajerować na miliony pikseli (chyba, że interesuje Cię druk w formatach powyżej A4, a to cholernie drogo kosztuje). Ten aparat ma 2,1 mln pikseli, optykę Leica (!!!), przezacny - 12x zoom optyczny i 3x cyfrowy i wszystko czego potrzebujesz do dobrej jakości zdjęć oraz bezproblemową współpracę z komputerem (w tym oprogramowanie do przeglądania zdjęć, wykonywania zdjęć panoramicznych etc.) wraz z możliwością przegladania zdjęć na ekrania TV. Acha! Jeszcze jedno: ten model aparatu jako jeden z nielicznych jest wyprodukowany w Japonii, a nie Chinach, Malasji...
Z porad fachowców wiem, że aparaty HP, mimo niezłych parametrów )3-4 mln pikseli + dobry zoom) są bardzo awaryjne.

sobota, 19 lipca 2003, 22:50

Najpierw musisz odpowiedziec do czego ma Ci służyć ten aparacik?
Jeżeli masz zamiar wydrukowywać zdjęcia o rozmiarach 9x13 lub 10x15 to wystarczy Ci aparat o matrycy 2 Mpix, ale jezeli chcesz wieksze rozmiary zdjec miec to zaopatrz sie w aparat o rozdzielczosci co najmniej 3,2 Mpix wydrukujesz nawet zdjecie o rozmiarach 15x21. UWAŻAJ!!! Przy zakupie aparatu nie kieruj sie rozdzielczoscia interpolowa, tylko ZAWSZE I WYŁACZNIE prawdziwa rozdzielczoscia matrycy. Nie patrz takze na zoom cyfrowy, tylko na zoom optyczny. Możesz kupić aparat cyfrowy na aukcji w internecie. (np. http://www.allegro.pl) Są też nowe aparaty na gwarancji nikiedy za dużo niższa kase. Tylko uważaj od kogo kupujesz. (patrz na komentarze sprzedającego , najpewniej jest kupować od SUPERSPRZEDAWCY, oni są najbardziej pewni) Ja jeszcze nie mam też aparatu ale zastanawiam sie nad kupnem cyfrowki. Interesuje sie juz tym ok poł roku. Moge ci polecić kilka aparatów np. Minlota dimage xt (cena na allegro 1800zł. mały zgrabny aparacik o rozdzielczości 3,2mpix.) albo hp 735. chciałem go kupić ale przeczytałem informacje ze ma jakąś usterke. Pytałem sie w sklepie Vobis (powiedzieli mi ze na poczatku mieli kilka zwrotow ale juz teraz nie maja). cena tego aparaciku wynosi mniej niż 1300zł. Jak chcesz to kup ma dobre parametry, ale kup tylko ten aparacik NA GWARANCJI. Przed kilkoma dniami znalazłem także fajnego fuji-ka model Fuji FinePix S304. Mozesz zobaczyc na allegro go. Fajnie wyglada ma 6x zoom optyczny matryca 3,2. Chyba sie na niego zdecyduje. (gwarancja 24 miesiące i od supersprzedawcy cena waha sie ok 1500zł) ale według mnie warto. Życze udanego zakupu.
Jeżeli masz jakieś pytania z checią odpowiem
moj :) e-mail beksa@tlen.pl 8)

niedziela, 20 lipca 2003, 23:15

Jeszcze jedno. Po zakupie aparatu musisz niestety wydac jeszcze kila złotych na takie rzeczy jak:
-ładowarka i zapasowe akmulatorki najlepiej ok. 2000 mAh (aparaty przewaznie są bardzo prądożerne -wydatek ok 100zł (zalezy od producenta
-dodatkowa karta pamieci (najlepiej 128 mb -są różne ceny w zależności od rodzaju karty) w zestawie dołanczane sa przeważnie 8 lub 16 mb
-futerał do ochrony naszej cyfrowki
Najtaniej cię to wyjdzie na aukcji. Na allegro.

niedziela, 20 lipca 2003, 23:21
Post ->beksa
Beksa
masz racje że z 2mlnpx można też dobre odbitki zorbić 10x15, ale jeżeli ktoś ma na przykład ochotę obrabiać zdjęcia w Photoshopie (różne korekcje i takie tam jak np na stronie http://www.cyfrografia.pl) to muszę powiedzieć, że często narzędzia graficzne potrzebują trochę tych pikseli a co za tym idzie lepsze odbitki ze zdjęć edytowanych otrzymasz z matrycy 3,2 EFEKTYWNYCH mlnpx niż z 2.

Pozdrawiam

niedziela, 10 sierpnia 2003, 13:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]