Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 23:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Musteki, Trust?? Prosze o info i wskazówki!! 
Autor Wiadomość
Post Musteki, Trust?? Prosze o info i wskazówki!!
Cześć... nie mam zbyt dużo kasy, a fotografia cyfrowa bardzie mnie satysfakcjonuje niż kompaktowa (nie trzeba kupować filmów do aparatu, itp.). Od jakiegoś czasu na allegro przeglądam sobie oferty aparatów firmy Mustek. Chciałbym sie dowiedzieć, bo widziałem już na jakiejś stronie zdjęcia musteka gsmart mini, czy jest jakaś różnica w jakości fotek między modelami I,II i III i czy IIlcd różni się jakością fotek od wymienionej serii?? Ostatnio widze też model gsmart d30(aha, i czy ktoś wie ile on mieści zdjęć???, bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji)... też byłbym wdzięczny za opinię na temat wymienionych aparatów...
Czytałem też o pentagramach i odpuściłem sobie...
Widziałem też Trusta 715LCD... co myślicie???

z góry WIELKIE DZIĘKI za wyczerpujące opinie :)) !!

niedziela, 18 kwietnia 2004, 21:21
Witam. Ja też miałem ten sam problem, bo też chciałem kupić któryś z tych aparatów, ale na tym forum odradzono mi. Co do różnicy, to głównie chodzi tylko o rozdzielczość. Jeśli już miałbym kupować to wziołbym Musteka GSmarta 3 z LCD, ale to już w ostateczności. Tak samo wygląda sprawa z Trustem. Ogólnie wszyscy mówią, że to zabawki, a nie aparaty, dlatego ja zrezygnowałem.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 07:31

Hmm oglądałem pare fotek zrobionych TRUSTEM były w miare przyzwoite ale jednak ja zdecydowalem kupic canona (a75) ale jeszcze czekam na chwile wejscia Polski do Unii Europejskiej podobno aparaty maja być (podobno) tańsze ;)

Pamiętaj
[Koszt aparatu to nie wszystko dolicz jeszcze Karte pamięci, futerał, akumulatorki itd to tez wydatek 300 zl ]

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 15:33
tzn. to jest napisane czy jest karta pamięci (z regóły jest) tak samo z futerałem, gorzej bywa z akumulatorkami i zaislaczem, choć czasem można ładować przez usb...
Mówisz Suchy o Truście 715LCD??

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 16:47

Post błe
musteki trusty pentagramy i inne to badziewia opinie w gazetach niby są dobre ostatnio widziałem fotki pentagrama 434 4mln pikseli i canona a 300 3mln pikseli canon był zdecydowanie lepszy a ten zoom pentagrama to szajs podobno bo ostatnio widziałem że przy jego używaniu zdjęcia się "psują" po prostu więc tego typu firm lepiej nie kupować wystarczy popatrzeć na zdjęcia......jak chcesz tanią cyfrówkę to na allegro u super sprzedawcy- podobno bardzo dobra metoda, sam nie wiem, bo jeszcze nie korzystałem, ale mówią, że jest bezpiecznie taki canon a60 który robi bardzo ładne fotki jest nawet po 850zł a tym że ma "tylko" 2mln pikseli przestałem się przejmować. Co ja będę tym aparatem robił? zdjęcia 30x30? bo w zasadzie więcej pikseli to większe zdjęcia, bardziej liczy się jakość matrycy, a te dobre mają te znane firmy fotograficzne typu canon, olympus, minolta...

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 17:13
Moderator

Hmm oglądałem pare fotek zrobionych TRUSTEM były w miare przyzwoite ale jednak ja zdecydowalem kupic canona (a75) ale jeszcze czekam na chwile wejscia Polski do Unii Europejskiej podobno aparaty maja być (podobno) tańsze ;)

Pamiętaj
[Koszt aparatu to nie wszystko dolicz jeszcze Karte pamięci, futerał, akumulatorki itd to tez wydatek 300 zl ]

Aparaty nie będą tańsze po wejściu Polski do Unii! A na pewno nie stanie się to szybko - możesz tak czekać w nieskończoność... Kupując w internecie na aukcjach masz podobne ceny :)

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 18:08

Nie da się ukryć, że Trust, Media-Techy, itd. nie cieszą się na tym forum specjalnym uznaniem, stąd o szczegółowe informacje raczej będzie trudno. Kilka wątków mniej więcej w tym temacie można znaleźć - w tej chwili pojawił się jeden poświęcony Trustowi, który na tle Pentagrama zdaje się prezentować lepiej. Co do inwestowania w markowy sprzęt - kwestia gustu i przekonań; dostało nam się juz tutaj za niedocenianie mocy Photona, jednak zdjęcia z tego aparatu, które przyszło nam oglądać, nie wystawiały mu najlepszego świadectwa; ba - nawet testy, w których sobie tak dobrze radził, potwierdzały pewne - dosyć zasadnicze - wady. Jak wiele osób powątpiewam w możliwość wykonania naprawdę dobrego sprzętu przez producenta, który dotąd trudnił się czymś zupełnie innym. Natomiast trzeba przyznać, że wiele zależy od ceny; poniżej pewnej sumy Trust czy Media Tech może się okazać interesującą propozycją (padały ceny typu 100 Euro - i to już z dodatkami za Mediona).

Pozdrawiam.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 18:50

Jednak co Canon, Nikon, Oly, Minolta itd to nie Mustek i inne "aparaty"

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 19:41

Ja mogę polecić Olympusa C-150. Do dostania już za ok. 550zł, a fotki nadają się do odbitek. A z Musteków, Trustów i Pentagramów niestety nie...

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 21:24

Post ...
Moge poczekać nie spieszy mi sie z zakupem aparatu cyfrowego ... "jak siem człowiek spieszy to siem diabeł cieszy" a pozatym aparat mi nie ucieknie ;) a aaa co do tych kart pamieci to w komplecie są 16mb albo 32 mb wielu ludzi to nei zadowala dlatego wypisalem to jako dodatkowy koszt ;) ....

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 22:26
Moderator

Tylko, że tak będziesz czekać w nieskończoność, ponieważ pojawią się nowe modele, które też będą tanieć i tak w kółko :) Wiem to z własnego doświadczenia.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 22:45

Ale chyba nie kupiłbyś Trusty itd. tylko poczekał na coś markowego, no nie :?:

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 22:54
Moderator

To się rozumie! Ja bym czekał nawet rok, gdybym musiał. Ale nie czekałbym na spadek cen, po wejściu do Unii.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 23:05
Mam nadzieję że za niedługo wejdą na rynek cyfrówki zadowalającej jakości za zadowalającą cenę :wink:

wtorek, 20 kwietnia 2004, 23:22

wtorek, 20 kwietnia 2004, 23:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona