Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 13:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Pixel mapping 
Autor Wiadomość
Post Pixel mapping
Mam pytanie: czy pixel mapping całkowicie niweluje wypalone piksele i czy ta funkcje jest aż tak istotna? Mi wydaje się ona dosyć ważna, jednak nie weim czemu wprowadził ją tylko olympus. Jest to dla mnie istotny problem, bo waham się między kupnem Olympusa c-760 a Minolty Z1. Na pewno po kupnie szybko aparatu nie zminię, a nie chciałbym, żeby np. po roku moje zdjęcia szpeciły jakieś białe kropki. Nie wiem jednocześnie czy opłaca się dopłacać dodatkowe 150-200 zł dla tej funkcji. Tym bardziej, że bardziej wizualnie podoba mi się z1 i oferuje on lepsze możliwości kręcenia filmów. A tak wogóle, to który z tych dwóch aparatów pstryka lepsze fotki i który ma możliwość lepszych ustawień manualnych?

czwartek, 22 kwietnia 2004, 00:08

Nie potrafię napisać wiele więcej niż w innym wątku, w którym o to pytałeś - to przydatna i pożyteczna funkcja, spisuje się całkiem nieźle, jednak nie gwarantuje uratowania matrycy. Poza tym wypada wspomnieć, że obecność martwych pikseli jest podstawą do reklamacji aparatu; przy "normalnym" traktowaniu aparatu (bez nagminnego robienia zdjęć słońca i rzucania o ścianę) nie powinno to się jednak zbyt szybko wydarzyć.

Co do porównań Z1 z innymi UZ - znajdziesz ich sporo na forum. Jeżeli chodzi o jakość filmów, to akurat C-760 nie ustępuje aż tak bardzo Z1. Zakres ustawień manualnych obydwu aparatów jest taki sam. Nie robiłem zdjęć C-760, więc o jakości zdjęć wolę się nie wypowiadać, ale spodziewam się, że będzie bardzo zbliżona do C-740 - czyli jak na UZ bardzo dobra; zapewne po wcześniejszych modelach C-760 odziedziczy bardzo dobry tryb auto - ten w Minolcie nie spisuje się rewelacyjnie (pytanie, czy to dla Ciebie ważne). Główną wadą nowych UZ Olympusa C760/765 wydaje mi się zasialanie firmowymi akumulatorkami (wolę akumulatorki AA), chociaż z drugiej strony dzięki temu w cenie aparatu masz już ładowarkę i akumulator (gorzej z dokupieniem drugiego - to ok. 80-90 złotych).

Pozdrawiam.

czwartek, 22 kwietnia 2004, 11:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]