Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 17:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Ceny DSLR w USA 
Autor Wiadomość

Post Ceny DSLR w USA
Latem najprawdopodobniej jadę służbowo do USA (do Nowego Jorku) i jest możliwe (choć niestety tylko średnio prawdopodobne, bo program konferencji jest upchany do granic możliwości), że będę miał chwilę wolnego czasu, w którym będę mógł wyskoczyć do jakiegoś nowojorskiego sklepu fotograficznego (nie internetowego) i zakupić sobie DSLR z kompletem obiektywów. Warunek konieczny to oczywiście dobra cena (nie opłaca mi się wieźć sprzętu tańszego o np. 10%, bo jak wrócę, to będzie on tu o tyle tańszy :). Tak więc pytanie do Was - czy ktoś z Was orientuje się, jak mają się ceny w Polsce na Allegro do cen w sklepach "fizycznych" w USA i czy znacie może takie sklepy w Nowym Jorku? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Aha, jeżeli to byłoby pomocne, to zastanawiam się nad Nikonem D100, przy dobrej cenie może nad jakimś lepszym Nikonem lub Canonem (niestety Dynaxa 7D jeszcze nie będzie...), do tego chcę obiektywy: zoom 28-70mm (f/2.8), portretową 100mm (f/2-f/2.8) i stałoogniskowy zoom 400 lub 500mm (f/2.8-f/3.5 raczej ze stabilizacją) (wszystko ekwiwalenty). Oczywiście wysoka cena może ograniczyć moje plany lub zachęcić mnie do całkowitej rezygnacji (to jest niestety wysoce prawdopodobne).

niedziela, 25 kwietnia 2004, 10:56
Post D70
proponuje ci zastanowic sie nad aparatem D70-cena$999
outfit czyli aparat ze szklem 17-75 mm(f3.5-4.5G)-$1299
kupilem dwa tygodnie temu ten aparat i mysle ze jest wart tych pieniedzy
jezeli kupisz szklo 28 mm(f2.8) - mimo ze jasniejsze- jednak stracisz
na szerokosci obrazu a na pewno jest to wazne
chce ci przypomniec wiesz ze sensor w SLR cyfrowych (przynajmniej Nikon) widi obraz x1.5 w porownaniu do SLR zwyklych
jezeli chcesz pogodzic szerkosc zdjecia i jasnosc obiektywu cena $700 w gore
co do D100 -na pewno jest to dobry aparat ale mysle ze troche przestarzaly

sobota, 8 maja 2004, 02:29
Moderator

TomkuK. To rzeczywiście niebywała okazja na zakup sprzętu. Szkoda tylko, że masz już zestaw obiektywów Minolty i musiałbyś się go raczej pozbyć, bo lustrzanki tej firmy jeszcze nie będzie :(

Co do cen i sklepów oraz ich wiarygodności, to podam Ci kilka linków, które możesz sobie obejrzeć. Są to głównie sklepy internetowe, ale to nie znaczy, że nie sprzedają w fizycznych siedzibach.

http://www.bizrate.com/buy/browse__cat_id--402.html

http://hardwarecentral.dealtime.com/xPP-Digital_Cameras

http://www.nextag.com/

http://www.epinions.com/

Powodzenia!

sobota, 8 maja 2004, 03:02
Moderator

Nie zauważyłem, że ten temat jest taki stary... Ale niektórzy potrafią odświeżać wątki :).

sobota, 8 maja 2004, 03:03
http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... 510&is=REG

:arrow: B&H Photo
420 Ninth Avenue
New York, NY 10001, USA
Between 33rd & 34th street

sobota, 8 maja 2004, 11:13

Dzięki za odpowiedzi, temat jest nadal aktualny, ale ja już zupełnie nie wiem co kupić (po ponownym teściku D100 odpadł, ze względu na niewspółmierną do różnicy jakości w stosunku do D70 różnicy w cenie, za tym odpadł minimalnie dla mnie gorszy od niego 10D Canona). Muszę poszukać. Może u innych producentów - Sigma, Kodak... Nad moim zestawem obiektywów nie rozpaczam, bo nie są to szkła najwyższych lotów...

sobota, 8 maja 2004, 12:36

Jeszcze raz dzięki. Wybór stał się oczywisty. Oby tylko udało mi się dostać to, co sobie upatrzyłem w takiej ładnej cenie... Nikon D2H za 2400$ - nad czym się tu zastanawiać (u nas w sklepie tyle kosztuje D100, D2H kosztuje ok. 20 000zł)?

sobota, 8 maja 2004, 13:39
Moderator

PS. Czytałeś ten artykuł: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora= ... e=1714&p=0 :?:

sobota, 8 maja 2004, 14:30

Może moje pytanie będzie trochę bez sensu... ale:

@TomekK czego Ci brakuje w np. Nikonie D70 :?: Różnica ponad 1400$ pomiędzy nim i D2H pozwoli Ci zakupić do D70 świetnej jakości obiektywy :!: Chyba że Twoje zasoby pozwalają na zakup D2H+świetnej jakości obiektywy... wtedy ok.

sobota, 8 maja 2004, 15:48

Nikon D2H to aparat w pełni profesjonalny - D70 to jakby nie patrzec zabawka dla wymagającego amatora :)

sobota, 8 maja 2004, 16:50

W przeciwieństwie do wielu gości tego forum rozumiem, że megapiksele to nie wszystko. 4MP wystarczą do wydruków A4, bo jakość zdjęć z D2H jest jak dla mnie wzorcowa. Ja w pełni zdaję sobie sprawę, że możliwości tego aparatu mnie przerastają. Ale w momencie, kiedy chcę sobie kupić aparat na lata (20, może 30...), oszczędzanie paruset dolarów na aparacie, który mnie nie satysfakcjonuje do końca (D100 - myślę, że jego następca byłby dla mnie w sam raz). Zresztą to już inna klasa budowy i wytrzymałości aparatu. Rozmawiałem z fotografem, który ma D2H i D100 jako zapas i on określa różnicę jako przepaść. Porobiłem u niego kilkadziesiąt zdjęć D100 i doszedłem do wniosku, że różnica między D70 i D100 jest w sumie niezbyt wielka - wynika to pewnie z tego, że D100 to model dość stary i projektowany jako lustrzanka low-endowa, natomiast D70 jest nowiutki i ma mocną konkurencję. Natomiast D2H robi piękne zdjęcia, jest superwygodny, bardzo szybki i ma niesamowite możliwości. Co do szkieł - zostałem namówiony na dobre szkła używane. Optyka używana przez profesjonalistę nie niszczy się praktycznie, a postęp technologiczny jest niewielki. Podobno w cyfrówkach jako portretówka wyśmienicie sprawdza się legendarny Tessar Zeissa (80mm), a dostać go można za bardzo niewielkie pieniądze. Zresztą stałoogniskowe tele też nie są drogie. Najdroższy będzie dobry obiektyw szerokokątny (16-60), bo ciężko znaleźć coś takiego używanego. Będę musiał też zastanowić się, jaką lampę błyskową kupić (D2H chyba nie ma wbudowanej). Dzwoniłem jeszcze do tego fotografa, mówiąc mu o cenie D2H, on mnie jeszcze pocieszył, że będzie dalej spadać, ze względu na premierę Canona 1D MarkII. Z tego co opowiadał mi o cenach używanych, jestem w stanie zamknąć się w 15000-16000zł, co powiedzmy nie satysfakcjonuje mojego węża w kieszeni, ale jest moim zdaniem wyjątkowo dobrą propozycją za tak profesjonalny sprzęt. Oczywiście pozostaje podstawowy problem - na ile będę miał czas udać się do miasta i dokonać zakupu i - co gorsza - czy kupno takiego sprzętu w sklepie od ręki będzie proste... Fotograf obiecał mi podać adres giełdy używanego sprzętu w NYC (obiektywy). Jeśli nie... cóż, pozostanie jeszcze trochę poczekać na wymarzony sprzęt... Zimą chyba ponownie będę wyjeżdżał do USA.

PS. Bonnum, umówmy się, że nie widziałem Twojego pytania :)

niedziela, 9 maja 2004, 11:51

OK, ok nie bijcie :!: Zdaję sobie sprawę że pomiędzy tymi aparatami jest ogromna przepaść. Jednak znaczenia nabiera ona dopiero w rękach profesjonalnego fotografa. Oczywiście nie chcę Ci TomkuK zarzucać brak profesjonalizmu. Chodziło mi o to, które aspekty owej przepaści skłoniły Cię do wydania takiej sumy. Mimo wszystko postęp technologiczny w cyfrakach się nie skończył i zaoszczędzenie 1000$ dziś za powiedzmy 5-10 lat objawi się możliwością zakupu aparatu o wiele lepszego niż D2H. Oczywiście też ze stajni Nikona :wink:

niedziela, 9 maja 2004, 15:06

kiedy chcę sobie kupić aparat na lata (20, może 30...)

chyba prędzej chciałeś napisac na 2-3 lata :)

niedziela, 9 maja 2004, 15:36

Nie bijemy... Przede wszystkim zastanówmy się, jaka to jest różnica w cenie. W momencie kiedy na cały sprzęt chcę wydać ok. 4000$, to 1000$ to ok. 1/4 tej sumy. Można powiedzieć AŻ 1/4, ale kiedy kupuję coś, co ma mi wystarczyć na bardzo długie lata, myślę że nie warto tyle oszczędzać. Jestem przekonany, że za 10-20 lat, nawet jeśli kogoś będzie śmieszyła rozdzielczość D2H (4MP - już dzisiaj brzmi trochę śmiesznie), to jakość i możliwości nadal będą budziły szacunek. Mnie osobiście do D2H skłoniła wyśmienita jakość zdjęć. Piękne kolory, eleganckie przejścia tonalne, niepospolity autofocus, precyzyjny pomiar światła. Do tego wyśmienity profil korpusu - trzyma się go dobrze i pewnie. WSZYSTKO jest w zasięgu palców - to oczywiście wynik zastosowania potężnego korpusu i mnóstwa przycisków. Do tego ogromne i czytelne wyświetlacze. Jak dla mnie aparat - marzenie (gdyby się jeszcze tylko składał do kieszeni :). Natomiast nie ukrywam, że najchętniej poszukiwałbym czegoś pomiędzy D100 i D2H - niestety niczego takiego nie znalazłem. Wolałbym aparat mniej reporterski. Niestety na razie czegoś takiego nie widzę. Nie ukrywam, że 300D, D70, 10D i D100 pozostawiają za dużo niedosytu. Może faktycznie lepszym wyjściem będzie poczekanie, ale czasu na przemyślenie mam sporo, zresztą jak ciągle powtarzam jestem świadomy, że możliwości zakupu mogą być ograniczone. Będąc w USA mogę kupić ten sprzęt za połowę ceny, którą zapłaciłbym w Polsce. Do USA może znów pojadę zimą, może nie. Samemu raczej nie zdecyduję się na taką wyprawę (mój bilet kosztował moją firmę prawie 12000zł, a przez pop...ną procedurę wizową właśnie się przedzieram i już mam dosyć). Ale nic - pożyjemy, zobaczymy. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedzi i uważam temat za zamknięty.
Dariusz: nie, napisałem 20-30. Profesjonalne aparaty sprzed 20 lat jeszcze chodzą i to jak...

niedziela, 9 maja 2004, 16:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]