Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 08:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Fuji vs. Olek vs. Minolcia vs. .... eh ... głowa mi pęka :/ 
Autor Wiadomość
Post Fuji vs. Olek vs. Minolcia vs. .... eh ... głowa mi pęka :/
Witam,

Od kilku (-nastu) dni czytam specyfkacje ( większość znam już na pamięć :? ), przeglądam opisy, galerie, itd ...
Mam poważny dylemat - zapewne nie ja jeden - mianowicie przymierzam się do zakupu cyfraka.

Oto moje typy (kolejność przypadkowa):
- Fuji S7000
- Minolta 7Hi
- Olympus C-5050
- Olympus C-5060

A to są bardzo podstawowe warunki, jakie potencjalny kandydat powinien spełnić:
- matryca min. 5 Mpix (!!)
- funkkcja macro (!!)
- zomm optyczny - im większy tym lepiej - lubię ten gadżet ;)
- opcja pełny manual

Pozostałe funkcje - mniej więcej rozkładają się podobnie w powyższych modelach (mniej więcej! :lol: )

Poza tym wyposażenie i akcesoria - zasilanie, nośniki pamięcie, filtry i konwertery.

Problem to wielki jak dla mnie, ponieważ każdy z wymienionych wyżej jest w pewnym stopniu 'wybrakowany' :?

- C-5050 ma wiele zalet, ale zoom tylko x3 i (podobno - pewnie tylko plotki) po dłuższym okresie użytkowania matryca zaczyna "szumieć" :)
- C-5060 jak wyżej, ale zoom tylko x4 i do tego dedykowany akumu
- S7000 ISO od 200 i nie wiem, jak to jest z macro (jaka jakość), ponieważ jeszcze nie znalazłem żadnej galerii z fotkami macro z tego aparatu ( no, może jakieś pojedyńcze jedną czy dwie sztuki, ale to za mało )
- 7Hi tutaj znów wyczytałem, że macro "zaczyna się" od 13 cm :? czyli mam rozumieć, że nie dowiem się, jaki kolor oczek ma pajączek ? :?
Poza tym podobno strasznie prądożerna, ale przynajmniej jest na akumu AA.

Moje pytania:
1. Który z powyższych polecacie (proszę o uzasadnienie), a może macie swój z tej półki (proszę o uzasadnienie) ??

2. Który Waszym zdaniem wizjer jest bardziej praktyczny: optyczny (jak w C-5050 i C-5060) czy elektroniczny (jak w S7000 i 7Hi) ??

3. Jak to jest z tym macro w 7Hi ? Czy fakt, że od 13 cm oznacza, że nie zajrzę pajączkowi w oczy ? Proszę o wyjaśnienie i sprostowanie.
Jesli znacie linki do prywatnych galerii z fotkami macro z 7Hi to proszę o link(-i) - z góry BARDZO dziękuję.

4. Jak to jest z macro w S7000 ?? Linki do galerii fotek macro z S7000 także bardzo mile widziane.

Jeśli w którymś miejscu napisałem "nieprawdę" proszę mnie sprostować - dziękuję.

Z góry WIELKIE dzięki za ewentualną pomoc.

poniedziałek, 3 maja 2004, 17:56
Post upss...
... przepraszam, ale chyba nie do tego działu wrzuciłem topic. :oops: :roll:
Bardzo proszę o przeniesienie do odpowiedniego - dziękuję.

Sorry. :oops:

poniedziałek, 3 maja 2004, 18:02

Niektórzy wrzucają do gorszych...:) Ja z tych aparatów wybrałbym Minoltę 7Hi, ze względu na zoom, sterowanie pierścieniem na obiektywie i ogólnie dobrą jakość zdjęć (chociaż wymienione Olympusy robią odrobinkę lepsze). 7Hi nie ma supermacro, więc faktycznie ogniskuje od 13cm. Pytanie, czy przy tele też - jeśli tak, efekty będą porównywalne z makrem z bliższej odległości przy mniejszej ogniskowej. Ten aparat faktycznie jest prądożerny - chyba 3 komplety akumulatorów to minimum. Jeżeli nie 7Hi, wybierałbym między Olkami (przyznaję, to ciężki wybór - szeroki kąt kontra jasność). Jeżeli stać Cię na 7Hi, to kupno "pośredniego" Fuji S7000 chyba nie ma sensu.

poniedziałek, 3 maja 2004, 18:37

TomTheBeast wyluzuj przeciez to nie koniec swiata :wink:

poniedziałek, 3 maja 2004, 18:46
Taki przedział cenowy, ponieważ biorę pod uwage te aparaty.
Ceny się zmieniają, wydatki bieżące również, dlatego też takie typy.

Soldier20: no jeszcze nie, ale kto wie, jeszcze z 10 specyfikacji i mnie trafi jasna ch-o-l-e-r-a :?

Czekam na kolejne wypowiedzi.

poniedziałek, 3 maja 2004, 19:56

wdech..wydech..wdech..zobaczysz bedzie dobrze <przytul>

poniedziałek, 3 maja 2004, 19:58
Post Buuuu .... zero zainteresowania .....
.... poważnie nikt nie potrafi mi pomóc ?? :? :(

A może chociaż ktoś poda jakieś linki do fotek macro z Minolty 7Hi ??

wtorek, 4 maja 2004, 17:07

Post Re: Fuji vs. Olek vs. Minolcia vs. .... eh ... głowa mi pęka
TomTheBeast napisał(a):
- 7Hi tutaj znów wyczytałem, że macro "zaczyna się" od 13 cm :? czyli mam rozumieć, że nie dowiem się, jaki kolor oczek ma pajączek ? :?
ja radzil bym sie zastanowic czy szukasz aparatu czy mikroskopu :P

wtorek, 4 maja 2004, 17:55

Może, może...tylko musisz cierpliwie czekać na odpowiedzi.

Ja mam A1 (3000zł). Aparat polecam, choć robi gorsze fotki niż wymienione Olympusy. 7Hi jest również bardzo dobrym aparatem. Jednak moim zdaniem dedykowane akumulatory (a nie AA) to rozwiązanie o niebo leprze :!: Cyfrki są prądożerne i tylko sensowny akumulator (a w zasadzie 2) może zaspokooić ich apetyt. Paluszki są do niczego... musisz nosić cały plecak zapasowych.

Wybór pomiędzy Olympusami i Minoltą jest trudny. Wydaje mi się że musisz odpowiedzieć sobie na pyanie czy wolisz lepszy I MANUALNY zoom Minolty, czy też lepszej jakości zdjęcia. Fuji S7000 zdecydowanie odradzam, jako najgorszy wybór z wymienionych. Fotki z tego aparatu moze nie są tragiczne, jednak moim zdaniem o wiele gorsze niż ww. aparatów.

Moja opinia:
Jeżeli zależy Ci na: -kup
szeroki kąt 28mm - 7Hi lub Oly 5060
jakość zdjęć - Oly 5050 (troszeczkę gorszy Oly 5050)
długi zoom 200mm - 7Hi
manualny zoom - 7Hi

Zastanów się także nad Minoltą A1. Można ją dostać w cenie około 3000zł.
Jeśłi suma jest zbyt wysoka kup Oly 5050. Jakość zdjęć jest świetna, chyba najlepsza z ww. a aparat jest najtańszy.

wtorek, 4 maja 2004, 18:09
@ Tygrrrysek: nie ma potrzeby, dobre akcesoria i będzię mikroskop przenośny ;) Ale faktem jest, że uwielbiam close-up'y pstrykać :)

@bonnum:

biorę też pod uwagę A1, jednak wolałbym wydać na ten zakup 2 tys. zł lub troszkę ponad, zamiast 3 tys. zł lub prawie 3.

Problem jest w tym, że ten "wybraniec" powinien mieć min. 5Mpix ("akty przyrody" na papierze 20x30cm i ewentualnie 30x40cm), jak najlepszy tryb macro (wspominałem o oczkach pajączka, prawda?) i posiadać tryb manual. Jeśli chodzi o zoom optyczny - nie ukrywam, że x3 (C-5050) to trochę mało i czasami brakowało mi (mój ex-cyfrak też miał tylko x3) "dłuższego" obiektywu (wiem wiem - 300D + wymienna optyka i po sprawie, ale niestety - nie ten przedział cenowy).
Zoom "manualny" - rozumiem, że masz na myśli pierścień (7Hi i S7000) - nie jest aż tak konieczny, przeboleje z dwoma pstryczkami ;)

Przejrzałem dzisiaj trochę topic'ów, post'ów nt. Fuji S7000.
Nie ma tego zbyt dużo, ale zastanawiam się, czy faktycznie ten aparat jest taki średnio-słaby, ponieważ opinie użytkowników są podzielone.
Tak przy okazji - podobno to my robimy zdjęcia, nie aparat ;) :)

Przeglądałem fotki w necie wykonane S7000 i bywa różnie.

Oto kilka przykładów, galerii, fotek, jakie znalazłem (linki):

1) http://www.pbase.com/eric660314/wale&page=all
2) http://www.pbase.com/fantasmic03/scenic
3) http://www.pbase.com/kga943/fuji_s7000&page=all
4) http://www.pbase.com/tehtarik/s7000_sun ... each_shots
5) http://www.pbase.com/tehtarik/s7000_night_shots

6) i dodatkowo firmowa www: http://home.fujifilm.com/products/digit ... ample.html

Sami zobaczcie, następnie skomentujcie je tutaj w tym topic'u.

A może Wy, Forumowicze, macie jakieś propozycje sprzętowe, ine niż wymienione powyżej ?
Druga sprawa - jeśli ktoś z Was opublikował w internecie fotki ze swojego Fuji S7000 to proszę podać link (może np. na plfoto.com ? może np. na własnej www ?
Po trzecie - nadal czekam na linki do fotek macro zrobionych Minoltą 7Hi.
I ostatnia - poproszę tez linki do fotek makro zrobionych Minoltą A1.

Z góy dzięki. Czekam, tym razem cierpliwie ;) na odpowiedzi. :)

A tymczasem wracam do wertowania specyfikacji, for i innych takich www ;)

niedziela, 9 maja 2004, 20:41
Post Powyższy post to oczywiście mój, tylko ...
... zapomniałem się podpisać :)

Pozdrawiam. T.

niedziela, 9 maja 2004, 20:43

Jest to stronka mojego qmpla, znajdziesz na niej ok 100 fotek wykonanych wlasnie Minetka 7Hi

Poogladaj sobie pajączki, jakies wieczorne fotki.. Ogolnie sporo zdjec przyrody ;)

Pzdr

niedziela, 9 maja 2004, 23:34

Post zasilanie
kwestia fazy zależy od tego, jakiego sprzętu się używa. jeśli aparat ciągnie fazę jak smok, to faktycznie żyłuje akumulatorki - w tym właśnie przoduje Minolta...

powiem tyle: Olkiem 740 można zrobić 500 i więcej zdjęć na czterech aku NiMH 2000 mAh. w większości przypadków włączony EVF, co któreś zdjęcie LCD. lampa błyskowa użyta przy ok 30 fotkach spośród tych 500.

podstawa to dobra kontrukcja, która wciąga mało fazy.

aku NiMH są uniwersalne, tanie i łatwe w eksploatacji. tanim kosztem można mieć kilka kompletów. za przeciętny akumulator "DEDYKOWANY" DANEMU MODELOWI APARATU można kupić co najmniej 24 akumulatorki Panasonic 2100 mAh i ładowarkę procesorową!

wtorek, 25 maja 2004, 12:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]