Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 13:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Nowy Sprzęt ? 
Autor Wiadomość
Post Nowy Sprzęt ?
Pytanie odnośnie Aparatów, mam do wyboru 3 możliwości Olympus C-220 Olympus C-150 i EASYTOUCH DC-4382 OPT. 3X 4.0M. Opis EasyTouch jest na http://www.pronox.pl, bardzo mnie ciekawi jego cena (podobna do poprzednich dwóch). Co sądzicie ? Prosze o szybką odpowiedź !!!!

czwartek, 13 maja 2004, 08:13

Olympus i Canon są tanie, Olympus około 450 zł, Canon A60 600 zł, a Easytouch 700 zł ... proszę o odpowiedź.

czwartek, 13 maja 2004, 08:37
Jeszcze jedna rzecz która mnie ciekawi, widziałem zdjęcia z easytoucha (3.2 mln pixeli jeżeli się nie myle) i są szokująco dobre. Często na tym forum polecacie A60 lub Olympusa ... ale mają mniejszą liczbe pixeli, czy możecie mi podać kryteria ważniejsze niż ilość pixeli w aparacie cyfrowym ? Bo ja laik jestem. Thanks.

czwartek, 13 maja 2004, 08:45

Hmm, na poczatek proponuje, zebys edytowal swoje posty (Gdyz jest taka mozliwosc) a nie po 3 posty :D Latwiej jest przeczytac 1 :P (przynajmniej dla mnie - lepiej mi sie czyta :D)

A co do aparatu
Canon A60 jest odpowiednim aparacikiem, manualne funkcje ubarwia fotografowanie...

czwartek, 13 maja 2004, 08:54
Hmm, A60. Jest lepszy od Olympus C-350 (różnica 100 zł dlatego się pytam).

Co do edycji postów ok :) będe pamiętać.

czwartek, 13 maja 2004, 09:37

EASYTOUCHOWI mówię zdecydowane nie! Boże, takiej aberracji W ŻYCIU nie widziałem!!! Szumy też niczego sobie... Natomiast z pozostałych A60 jest dobry. Ale dopłata 100zł do Olka C-350 z lepszym automatem, lampą błyskową i wyświetlaczem, a także większą matrycą wydaje się być bardzo dobrym wyjściem.

PS. Spójrzcie na zdjęcia z EasyToucha:
http://www.pronox.com/projekt2/sprzet/p ... /4382a.jpg
http://www.pronox.com/projekt2/sprzet/p ... /4382c.jpg
http://www.pronox.com/projekt2/sprzet/p ... /4382d.jpg
Nie mogę dojść do siebie...

czwartek, 13 maja 2004, 18:25
Moderator

Obrazek Czegoś podobnie ochydnego moje oczy jeszcze nie widziały... Straszne!

czwartek, 13 maja 2004, 18:46

boooozee...patrzac na te fotki stwierdzam, ze moj zmysl estetyczny ulegl jakiemus zniszczeniu :( :evil:

czwartek, 13 maja 2004, 18:51

Rzeczywiscie jakosc fotek jest fatalna. Zdjecia takie ( nierzadko lepsze)potrafia wykonac aparaty wbudowane w telefony komorkowe (i nie jest to żadne wyolbrzymienie). Ogolnie cala fotka to piksel na pikselu, kompletny brak ostrosci. Na fotce drzewa olbrzymie aberacje chromatyczne. Nie ma co komentowac. Pozostaje tylko omijac ten aparat jak najwiekszym łukiem.
Jeżeli chodzi o porównanie A60 i C-350 to w trybie auto fotki z Olympusa wychodza jasniej i wygladaja nieco lepiej. Jednak przy uzyciu manuala Olympus niestety musi ustapic miejsca Canonowi.

czwartek, 13 maja 2004, 21:51

Post re
no cóż, ja to tam się na 3mln matrycę nie porywam, przy dobrym aparacie (np. A60) to te 2 mln do 10x15 wystarczają zupełnie. A poza tym ja np. jak już w końcu za 2 lata kupię tą cholerną cyfrówkę :D to będę od niej wymagał, żeby miała jak najwięcej manuala, bo jak dziś miałem okazję pobawić się kodakiem cx 6230, to zdjęcia dla mnie wychodziły pięknie (mam analogowego premiera za 150 zł), tylko za często używał lampy błyskowej. Brakowało mi w nim tego, żeby coś więcej można było pozmieniać, a nie tylko wyłączyć lampę błyskową.
Poza tym warto jak dla mnie się zastanowić nad nikonem 2100 czy 2200. Zamiast manuala mają mnóstwo trybów tematycznych, jak Ci manual nie potrzebny do niczego, to też dla mnie może być.
PS Czemu tańsze aparaty cyfrowe w pomieszczeniach przy pełnym oświetleniu z trybem pracy lampy auto zawsze ją włączają, mimo, że jest jasno jak w dzień?
Przez to kopią się zdjęcia, co prawda wystarczy wyłączyć lampę, ale to jest dla mnie dziwne. Czy przypadkiem tryb auto nie oznacza dla tych tańszych głuptaków: "włącz wszystko po kolei"?? :)
blass (sorry jeśli przekręciłem) skąd ty canona a60 za 600zł wystrzaskiwać chcesz, bo ja też bym się zabrał :D ?

czwartek, 13 maja 2004, 22:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]