Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 05:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 dSLR czy............. 
Autor Wiadomość

bonnum napisał(a):
@Cichy Twoje wypowiedzi są tendencyjne.
Czy ktoś poza Tobą stwierdzi że zoom manuakny jest MNIEJ WYGODNY I DOKŁADNY niz elektroniczny??

Jeśli powołujesz się na czyjeś zdanie - to niech ono będzie prawdziwe. Nigdy nie powiedziałem, że zoom manualny jest mniej wygodny i dokładny.

Więc dla czego po mojej wypowiedzi przeciw elektrycznym zoomom piszeż że nie zjadają więcej baterii? Przecież to nie jest ich główną wadą! Pisząc w ten sposób możesz zostać zrozumiany w taki sposób jak ja Cię zrozumiałem. Czyli że ich jedyną wadą jest prądożerność. Pamiętaj że to forum czytają ludzie dla których nasze wypowiedzi są podstawą do wydania kupy kasy.

piątek, 21 maja 2004, 01:04

A widzisz jakieś poważne wady elektronicznego zooma ? 95 % cyfraków ma tak napędzany obiektyw i jakoś nikomu to za bardzo nie przeszkadza. Są w ofercie raptem 3 na krzyż aparaty, które mają ręczny zoom, to bardziej chwyt marketingowy - mający utożsamiać je z lustrzankami (nawet w niektórych sklepach A2 czy 828 nazywana jest cyfrową lustrzanką) ale do lustrzanek niestety tym aparatom troszkę daleko...

http://www.negatyw.org

piątek, 21 maja 2004, 11:15

A widzisz jakieś poważne wady elektronicznego zooma ?

Widziałem i wymieniłem je już wcześniej: NIEWYGODA.

piątek, 21 maja 2004, 14:46

Zoom mechaniczny oznacza dla mnie szybkość + precyzję + wygodę (lepsze trzymanie aparatu). To, że 95% cyfrówek ma zoom sterowany elektrycznie nie znaczy, że jest to dobrym rozwiązaniem (zauważ, że w droższych cyfrówkach liczba ta gwałtownie spada).
Bonnum: to, że nasze wypowiedzi są tendencyjne, to chyba dobrze. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że im bardziej obiektywni chcemy być, tym subiektywniej to wychodzi.

piątek, 21 maja 2004, 21:04

silniczek do zooma zrzera rowniez sporo baterii
np w takim fuji finepix s7000, gdy dla "zaoczszedzenia" energii aparat sie wylacza, wsuwa sie caly zoom, a po nacisnieciu ponownie wysuwa...
rzeczywiscie - duza oszczednosc :D
poza tym z reguyl (co nie znaczy zawsze) zoom taki jest skokowy. manualnie mozna sobie plynnie przechodzic od wide do tele i vice versa

piątek, 21 maja 2004, 21:37

Bonnum: to, że nasze wypowiedzi są tendencyjne, to chyba dobrze. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że im bardziej obiektywni chcemy być, tym subiektywniej to wychodzi.

Jest w tym sporo racji... jednak zasada całkowitego subiektywizmu też może nie wyjść :D

piątek, 21 maja 2004, 22:16

kazda sroka swoj ogon chwali, ale jak dla mnie odpowiedzia na pytanie dlaczego wieszkosc kompaktow na silniczkiw zoomach jest prosta - wiekszosc uzytkownikow kompaktow nie chce sie bawic z aparatem, a zeby aparat robil im zdjecia tego co zobacza; wcisnie guzik i po sprawie.
chociaz mnie np denerwowalo to ze w zoomie z silniczkiem mialem skoki co jakas tam odleglosc i czasem musialem sie caly ruszac, zeby dobrac odpowiednia odleglosc.
poza tym wydaje mi sie ze latwiej jest wsadzic silnik do zooma przy masowej produkcji niz produkowac reczne ustawienia zblizenia.
ale to tak moim zdaniem.

sobota, 22 maja 2004, 12:53

Jakbyście zobaczyli zmianę ogniskowej w Ultrasonicach (S1 i Pro1) to może byście zmienili zdanie.

sobota, 22 maja 2004, 13:05

Ja zobaczyłem (zarówno S1, jak i Pro1). I to jest dalej do niczego w porównaniu z zoomem mechanicznym. Trzeba sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, DLACZEGO stosuje się silniczki. Otóż stosuje się je dlatego, że jest zdecydowanie mniej problemów technicznych przy konstrukcji obiektywu. Nie trzeba się obawiać, że silniczek będzie kręcił za szybko, za mocno, itp. Mechanika w obiektywach też jest ważna. Zobaczcie, jak chodzą np. droższe Nikkory, nawet po latach intesywnego użytkowania. A skokowy zoom jest denerwujący zwłaszcza przy zdjęciach ze statywu.

sobota, 22 maja 2004, 16:52
Cichy sie zachowuje jak chłopak z przedszkola. Czepił sie tej Minolty i nie może odpuścić, a to tylko dlatego że po prostu ma taki sprzęt jaki ma i trudno. Każy chwali swoje ale bez przesady : Pani w przedszkolu mówiła że moje klocki są lepsze od twoich bo moje są plastikowe a ttwoje drewniane i mają namalowanego kaczorka ......... i weź tu teraz z nim dyskutuj . Ręce opadają .A ta dyskusja i próba udowodnienia nam że zoom ( notabene patent Minolty jakby ktoś nie wiedział ) mechaniczny jest lepszy od ręcznego to przypomina mi Cichy Pana Posła Leppera który upierał się że w Plewkach byyyyyli Talibowie i koniec i już .......

sobota, 22 maja 2004, 17:21

Cichy sie zachowuje jak chłopak z przedszkola. Czepił sie tej Minolty i nie może odpuścić, a to tylko dlatego że po prostu ma taki sprzęt jaki ma i trudno. Każy chwali swoje ale bez przesady

A jaki mam sprzęt, jeśli mógłbym wiedzieć ?

Ostatnio edytowano sobota, 22 maja 2004, 17:28 przez Cichy, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 22 maja 2004, 17:23
Moderator

Jakbyście zobaczyli zmianę ogniskowej w Ultrasonicach (S1 i Pro1) to może byście zmienili zdanie.

Dla mnie nie ma różnicy pomiędzy tą zmianą ogniskowej, a jej zmianą w Minolcie Z1 - też nie ma żadnych skoków i jest bardzo płynnie. Oczywiście różnica polega na tym, że Z hałasuje jak suszarka...

sobota, 22 maja 2004, 17:25

Dla mnie nie ma różnicy pomiędzy tą zmianą ogniskowej, a jej zmianą w Minolcie Z1 - też nie ma żadnych skoków i jest bardzo płynnie. Oczywiście różnica polega na tym, że Z hałasuje jak suszarka...

No właśnie, a zoom Ultrasonic Canona ma 2 biegi i jest jest bezszelestny wręcz.

sobota, 22 maja 2004, 17:27
Moderator

Cichy nie ma żadnego sprzętu, albo ma go wiele. Tzn. nic na stałe i jako handlowiec sobie zmienia ;). Ale fakt, że dziwnym trafem nie korzysta w ogóle z Minolt.

sobota, 22 maja 2004, 17:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2