Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 08:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 1 z 3 tylko ktora cyfrowka the best? 
Autor Wiadomość
Post 1 z 3 tylko ktora cyfrowka the best?
uzbieralem troche kasy - nie duzo, cos okolo 1200pln i chcialbym kupic w miare dobra cyfrowke... taka na ktorej moglbym wyprobowac w trybie manualnym czego sie nauczylem, rozwinac swe umiejetnosci, a jednoczesnie takiego by reszta mojej rodziny totalnie nie fanow fotografii moglo po prostu pstrykac i miec super fotki. potrzebuje miec mozliwosc dobrych zdjec w swietle sztucznym, a ze czesto pochylam sie nad malymi stworzeniami to i docenilbym przyzwoita funkcje makro. w nocy tez czasami pstrykam wiec i tu by sie cos przydalo, a dla rodziny w kazdych warunkach full automat z xtra jakoscia fotek i bdobrym autofokusiem. aha no i przyzwoity rozmiar matrycy nie bylby zly... a przy tym lubie robic fotki np ptakom w lesie, wiec i zoom o duzym powiekszeniu, i cicho i bardzo szybko pracujacy aparacik z mozliwoscia robienia artystycznych zdjec typu ostrosc na jastrzebiu i lekki blur otoczenia, albo blur na jakims szybko lecacym ptaku bardzo by sie przydaly... oczywiscie wszystko to za umiarkowana cene... i tak zlokalizowalem 3 aparaciki, z ktorych kazdy po trochu spelnia moje wymagania, tylko nie wiem which is the best:
za bramka nr 1 mamy canona a70
za bramka nr 2 reprezentant olympusa - camedia c720
za bramka nr 3 aluminiowy zawodnik minolty - dimage s414.
Zatem ktory z nich bylby najlepszy? a moze macie do polecenia jeszcze inny aparacik?

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 19:38

Ostatnio edytowano środa, 9 czerwca 2004, 22:39 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 19:43

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 20:22

A tak w ogóle - w bramkach nr 1 i 3 są dwa dobre aparaty. A70 ma swoje zalety i wady, S414 też. Minolta ma dłuższy i jaśniejszy zoom, mocniejszą obudowę i jest chyba szybsza. Ale jest dość duża i nie do końca manualna. Trudny wybór. Ale C-4000 to chyba najlepszy wybór...

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 20:51

Post re
ja jak poprzednicy skłaniałbym się do czarnego konia zawodów, starego, ale jarego ogiera olka c-4000, który jest w bramce nr 4

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 21:45

Tak, bramka numer 4, dokoptowana w ostatniej chwili (kandydatka wciąż urodziwa, chociaż już niemłoda i stąd już ma swoje wady). A z pierwszych 3 bramek - nr 1. C-720 jest średnio udany (chociaż kusi ceną, bo to już UZ), natomiast S414 jest nieco uboższa w nastawy manualne (które - jak rozumiem - są dla Ciebie ważne).

Pozdrawiam.

wtorek, 8 czerwca 2004, 08:20

ladne kolorki robi no i... to by bylo na tyle.
natomiast na pewno nie polecam w fotojokerze; tam to cokolwiek kupisz i tak nie bedzie udanym zakupem...
tu szczegoly
pozostalych nie uzywalem, wiec ciezko mi powiedziec.
sympatyzuje z minolta, chociaz o olim 4k tez duzo dobrego slyszalem.
jednak sa to tylko moje odczucia, na ktorych opinii budowac nie ma jak...

wtorek, 8 czerwca 2004, 08:40
Cytuj:
natomiast S414 jest nieco uboższa w nastawy manualne (które - jak rozumiem - są dla Ciebie ważne)
tak chcialbym miec duzo ustawien, zeby moc sie rozwinac i uzyskac wolnosc od tych automatow dla mas, ale jednoczesnie zdjecia tym aparatem, juz nie arty jak w moim przypadku, takie normalne z imprez wycieczek i takich tam miala by robic moja rodzina - o niebo gorsi foto lamerzy, ktorzy na olympusowym analogowym kompakcie potrafili spieprzycc calkiem ladne ujecia, wiec i tym razem potrzebuje niezawodnego w kazdych warunkach automata ktory dobralby bezblednie balans bieli, autofocusa czy sile flasha... po prostu nie widze np mojej mamy siedzacej w menu pol godziny zeby pstryknac fotke (na dodatek z instrukcja na kolanach)... dlatego i automat jest tu bardzo potrzebny.... oczywiscie szumy i aberracje na zdjeciach lekko dyskredytuja aparat - dobrze by bylo zeby takich artefaktow nie bylo... aha no i jeszcze jedno - czesto w trakcjie spacerow po lasach i gorach napotykam na okazy fauny i flory, w przypadku fauny szybko sie poruszajcej wiec przydalby sie aparat, ktory w mgnieniu oka przygotuje sie do strzalu i zrobi "celna" fotke (to chyba jedyna sytuacja gdy moge byc nie przygotowany i musialbym zaufac pelnej automatyce)...
Cytuj:
natomiast na pewno nie polecam w fotojokerze; tam to cokolwiek kupisz i tak nie bedzie udanym zakupem...
o to sie nie ma co martwic - jesli cos to bym kupowal przez znajmoego z firmy (komputerowej) ktory by go kupil w jakims renomowanym centrumie, moze nawet bezposrednio u producenta... albo sam wybralbym sie na zakupy do jakiegos dobrego sklepu nieopodal mego miejsca zamieszkania, ot np proline ma ciekawe ceny...
Cytuj:
ja jak poprzednicy skłaniałbym się do czarnego konia zawodów, starego, ale jarego ogiera olka c-4000, który jest w bramce nr 4
w takim razie jeszcze trza dodac bramke 5 - w ktorej to staje chyba rownie dobry aparacik - mina z1... doszla tak przypadkiem jak mi znajomy oznajmil ze moze z actiona za 1299pln nowke zalatwic.... z tym olim by bylo ciezej - bo to u mnie i w poblizu bardzo ciezko ten aparat kupic po okolo 1200... najtansza oferte z jaka sie spotkalem byla 1425pln, czyli o ponad 2 stowy... w ty momencie jeslibym mial na taki aparat aparat zajrzec i zdecydowac sie kupic to doszlyby tez canon a80, a75, oli c740, no i oczywiscie z1 w innych sklepach... wiec wybor bardzo sie rozszerza...
Cytuj:
Minolta ma dłuższy i jaśniejszy zoom, mocniejszą obudowę i jest chyba szybsza. Ale jest dość duża i nie do końca manualna. Trudny wybór.
no wlasnie potrzebuje szybkiego aparatu z mozliwei dobrym zoomem, i to duzym - jako amator fotografowania dziekiej natury wiem ze czesto nie da sie podejsc zawsze czujnych przedstawicieli fauny polskiej i nie tylko.... przy tym makro tez by sie przydalo - to na flore i faune miniaturowa lub bardzo mala... no ikoniecznie musialby taki aparat przetrzymac moje trasy rowerowe, wspinaczki gorskie i tym podobne, w tym zmienne warunki pogodowe... tak trudny wybor, dlatego szukam pomocy - nie chce wyrzucic takiej kasy w bloto...
aha no ijak bym nie mogl nigdzie tych aparatow dorwac (mowie o z1 i c4k) to ktory z zalozonych wczesniej aparatow bylby najlepszy???

wtorek, 8 czerwca 2004, 09:16

No cóż, niestety ideału nie ma - więc nie sposób odpowiedzieć na pytanie, który aparat jest najlepszy. Inna sprawa - któy będzie najlepszy dla Ciebie... Z1, o której wspomniałeś, jest bardzo szybka (jest na pewno liderem w swojej klasie) i ma naprawdę dobre makro (chociaż UZ Olympusa jeszcze lepsze, nie wspominając już o C-4000 - pod tym względem rewelacja!). Poza tym to ultra zoom (to własnie oznacza skrót UZ) czyli aparat z dużym - w tym przypadku dziesięciokrotnym - zoomem optycznym; no i cena, którą podałeś, wygląda bardzo pozytywnie (żeby nie powiedzieć rewelacyjnie). Jednak jakością zdjęć ustępuje wyraźnie C-4000 (nie jest to przepaść, ale wyraźna różnica), no i do tego dochodzi dyskusyjna kwestia jakości/koncepcji wykonania, o ktorej możesz sporo u nas poczytać. Z1 posiada nie osobnych EVF (elektroniczny wizjer) i LCD, ale jeden LCD, z którego obraz po przełączeniu kierowany jest do wizjera (systemem lusterek). I ten przełącznik to pięta achillesowa Zetek. Po prostu się zacina. Ogólnie za jakość wykonania Minoltom z serii Z należy się kilka gorzkich słów; w kontekście wypraw rowerowych i innych wypadów to nie brzmi zachęcająco - nie ukrywam, że w pierwszym rzędzie obawiałbym się o ten mechanizm przełączający. Dowiesz się zaraz, że do wspomnianej jakości wykonania można się przyzwyczaić - ale jest kiepska i koniec, niestety fakty to potwierdzają. Sądzę, że do Twoich zastosowań, skoro aparatu nie zamierzasz oszczędzać, przydałby się sprzęt z solidnie wykonaną, metalową obudową. Z drugiej strony deszcz zaszkodzi na dłuższą metę każdemu (no może za wyjątkiem Olympusów z serii mju)...

Trzeba jednak podkreślić - ta cena za Z1 jest bardzo atrakcyjna. Tak więc sam musisz podjąć wybór. Z1 nie jest zlym aparatem, ale i nie rewelacyjnym. C-4000, chociaż zdecydowanie lepiej wykonana i lepiej focąca, nie oferuje możliwości UZ i ustępuje jej (i to znacznie) szybkością.

Generalnie temat jest wtórny, nie chcę wywoływać kolejnych polemik pomiędzy entuzjastami Z1 i resztą świata - jeżeli chwilę poszukasz na forum, znajdziesz sporo informacji zarówno o Z1 (zatrzęsienie) jak i C-4000 - nawet chyba jakieś bezpośrednie porównanie.

Poza tym - koniecznie obejrzyj obydwa aparaty na żywo (MM albo jakis inny sklep).

Pozdrawiam.

wtorek, 8 czerwca 2004, 10:24
Moderator

No jak będziesz miał pecha, to rzeczywiście możesz trafić na wadliwy egzemplarz, gdzie przełącznik LCD się zatnie. Nie zapominajmy jednak, że to była dolegliwość pierwszych partii aparatów i w sumie dawno nie słyszałem już takich przypadków. Dobrze byłoby mieć jednak gwarancję PL lub możliwość przetstowania kilka dni tego sprzętu (jeśli kumpel pozwoli) i pobawienia się przełącznikiem - jeśli się na początku nie zablokuje, to będzie już działać dobrze.

Oczywiście metalowa obudowa byłaby zdecydowanie lepsza, jednak nawet ona nie pomoże, jeśli się na sprzęt nie uważa. Dlatego uważam, iż jeśli ktoś kupuje aparat dla siebie, to nie musi to być argumentem decydującym.

A cena tej Z1 jest rzeczywiście rewelacyjna.

wtorek, 8 czerwca 2004, 11:01

No, metalowa obudowa to jednak dobra rzecz... ;)

A co do pierwszych partii - pozukialiśmy tu jakiejś prawidłowości, ale Zetki wciąż się psują (o ile mi wiadomo to samo dolega Z2 - pewnie w mniejszym stopniu, bo sprzedano ich nie tak dużo jak Z1). Chyba ostatnio ktoś na naszym forum znowu pytał o zacinający się przełącznik?

Niemniej ta cena... ;)

wtorek, 8 czerwca 2004, 13:32

Post re
ale temu panu potrzebne jest w miarę dobre auto, więc ciężko o tym powiedzieć w c-4000 i z1. Jak dla mnie, jak chcesz się rozwinąć i dać popstrykać rodzince to a70, a jak olejesz znajomych i rodzinkę to z1. W tym wypadku jak dla mnie c-4000 odpada (mówię to po twojej cenie- ponad 1400)

wtorek, 8 czerwca 2004, 15:10
Moderator

Używałem ostatnio A70 w auto i było równie "beznadziejne"/"dobre" jak w Minolcie Z1 - szczerze.

wtorek, 8 czerwca 2004, 18:02

Post re
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. być może jest jak mówisz vendeur, bo generalnie ktoś, kto wydaje więcej kasy, to chce lepsze tryby i dla niego auto jest do bani, a dla amatora w sam raz, a nawet dobre. Zresztą aparaty z manualem nie zostały stworzone, żeby ciągle auto używać

wtorek, 8 czerwca 2004, 18:18
Moderator

Tak, tylko wszyscy piszą, że Z1 ma kiepski automat, a np. A70 bardzo dobry... Ja bym to podważył troszkę.

wtorek, 8 czerwca 2004, 18:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona