Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 13:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 zakupy w Niemczech 
Autor Wiadomość
Post zakupy w Niemczech
Witam
Chcę kupić sprzęt, którego nie ma jeszcze w Polsce, a jak jest oferowany to 30-40% drożej niż w niemieckich sklepach internetowych.
Czy ktoś ma doświadczenia w tego typu zakupach? Czy Niemcy coś doliczają, ewentualnie na granicy z racji że zamawiający nie pochodzi z niemiec.
Interesujący mnie sprzęt jest również w internetowym sklepie Mediamarkt i nawet jestem skłonny przejechać granicę (do Berlina 250km), tylko nie wiem czy ceny ze sklepu internetowego są takie same jak ze stacjonarnego? Czy orientujecie się jak to wygląda.

Proszę pomóżcie, bo już mnie oczy bolą od szukania.

Pozdrawiam

środa, 9 czerwca 2004, 07:55

Post Re: zakupy w Niemczech
(...)

Ostatnio edytowano środa, 9 czerwca 2004, 22:36 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 9 czerwca 2004, 08:55

GERTH JESTEŚ GOŚĆ.

Uratowałeś mój wzrok :-)
Szybka odpowiedź i na temat. Dodam, że drugi raz pomogłeś mi rozwiązać problem.
Właśnie o tym sklepie myślałem. Chodzi mi o kamerę cyfrową CANON MVX200, która tam kosztuje 560euro a w naszym kraju !!!!4469zł = 950 euro!!!!. Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego tak się dzieje.

Czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z niemieckimi sklepami?

PS
Jak już dostaniesz Minoltę to daj znać na arisotos@wp.pl jak tam paczka.
Gdybyś kiedyś miał ochotę kupić kamerę i miał wątpliwości co do modelu to możesz liczyć na pomoc.

środa, 9 czerwca 2004, 09:52
Nie wiem co Ci tam odpowiedzial, bo juz przeedytowal, ale...

1) Nie wszystkie wysylaja poza niemcy, jesli tak, to wysylka jak na kraje unii. Niektore wysylaja za pobraniem tylko do "starych" krajow unii.

2) Jako ze jestesmy w unii to na granicy Ci doliczyc niczego nie moga.

3) Ceny mediamarkt. No coz. Powiem tak: Ceny stare, ale pokazuja roznice.
Mediamarkt.online minolta Z2 322 Euro
Mediamarkt Cottbus minolnta Z2 459 Euro
Jak mi powiedzial sprzedawca z powyzszego, ceny online sa cenami super promocyjnymi i dostepnymi tylko online.

4) Przewiduj ze sklepy niemieckie online przyjmuja raczej tylko przelewy na ich rachunki, stad tez rozejrzyj sie za kosztami wykonania takiego przelwdu. Dosteniesz numer rachunku i jego numer SWARET. (pytaj o przelewy SWARET)

5) Ktos tu wczesniej sie zalil ze zamowiony i oplacony aparat szedl do niego prawie miesiac i to podobno na niemiecki adres. Tak wiec moze sie zdazyc ze na polski bedzie sie wloklo dluzej.

To tyla na dzis.

wtorek, 20 lipca 2004, 13:08

3) Ceny mediamarkt. No coz. Powiem tak: Ceny stare, ale pokazuja roznice.
Mediamarkt.online minolta Z2 322 Euro
Mediamarkt Cottbus minolnta Z2 459 Euro
Jak mi powiedzial sprzedawca z powyzszego, ceny online sa cenami super promocyjnymi i dostepnymi tylko online.

Niestety.. ceny nie są takie piękne, gdy w media markt online Canon A75 był po 199Euro, to w samym SKlepie był po 239Euro......... jednak i tak sie opłaca........ ja go wziołem, i będzie mój od 23 lipca :D

wtorek, 20 lipca 2004, 13:49

A czy ja napisalem ze sa piekne ?? w ktorym miejscu ??

No... musze przyznac ze A60 byla w Cottbus drozsza tylko o 10 czy 15 euro, dokladnie nie pamietam, ale cos kolo tego. No, ale a60 duzo drozsza byc nie mogla :twisted:

wtorek, 20 lipca 2004, 21:59

wtorek, 20 lipca 2004, 22:07

Zaczoles tak, jakbys mial mi zaprzeczyc, ale w sumie potwierdzasz to co napisalem.

wtorek, 20 lipca 2004, 22:54

bo kupowałem i znam realia.............. ale ja jestem zadowolony, mam nadzieje że ty też będziesz bo tak i tak wyjdzie to taniej niż w Polsce.

wtorek, 20 lipca 2004, 23:33

Po powrocie z Cottbus, kupilem aparat u siebie, konkretnie chodzi mi o Z1. Dalem 1265 zeta, oczywiscie nowka, z pewna gwarka itp. Fakt, w niemczech mozna bylo wychaczyc ponad 100 taniej, ale... no wlasnie, przerazily mnie ew koszty SWIFT oraz co gorsze, mozliwy czas realizacji.

czwartek, 22 lipca 2004, 10:28

Wlasnie niebardzo.

Po powrocie z Cottbus, kupilem aparat u siebie, konkretnie chodzi mi o Z1. Dalem 1265 zeta, oczywiscie nowka, z pewna gwarka itp. Fakt, w niemczech mozna bylo wychaczyc ponad 100 taniej, ale... no wlasnie, przerazily mnie ew koszty SWIFT oraz co gorsze, mozliwy czas realizacji.

Ale jak już tam byłeś to po co Ci SWIFT ?
Wystarczyło w kasie zapłacić :)
A przelew zagraniczny i to tylko 300 euro wyjdzie 20 - 30 zł

czwartek, 22 lipca 2004, 10:50

Wlasnie niebardzo.

chodzi mi o Z1. Dalem 1265 zeta, oczywiscie nowka, z pewna gwarka

Polska Gwarancja??? Bo coś nie widze, bo najtaniej w sklepie w Trójmieście widziałem za 1445 i to na zamówienie (a wiadoma jak to bywa)o dostępny od ręki 1499. Coś mi sie wydaje że tak i tak sprzęt przywieziony z Niemiec.

czwartek, 22 lipca 2004, 12:37
Ano przywieziony, temu nie zaprzeczam. Ale sprzedala mi go polska firma, oni sie beda martwic w razie czego. Ja nie bede szukal serwisu tylko dostarczam im w razie czego.

M:

Swift mi nie byl potrzebny. Potrzebne to by mi bylo by 'spece' z madiamarktu nie wmawiali ze Z1 juz nie sprzedaja, bo to stary aparat, bo juz nie produkowany itd. ... a najciekawsze ze gosc mi w zamian zachwalal super nadal produkowany (sic) A60 :!: :?: :!:

A pozatym jak juz wczesniej mowilem, ceny w stacjonarnych mediamarktach mnie nie interesuja. Wyzsze niz w polsce :!: :evil: :!:

czwartek, 22 lipca 2004, 20:37

Wyzsze niz w polsce :!: :evil: :!:

tu sie mylisz............

fakt ceny chociażby minolty Z1 w Niemczech sie wachają kosmicznie od 220 Euro nawet do 399. Jednak jak jesteś inteligenty to nawet jak kupiłeś tą swoją minolte za 1265 (czy jakoś tak) to pomyśl że jest to z rynku Niemieckiego. Sam sobie zaprzeczasz bo jak może być tam drożej jak ty kupiłeś go poprzez pośrednika kjtóry jeszcze na tobie troszke zarobił. No nie wiem jak ty myślisz ale Euro wciąż spada..... z kupno A75 ja dałem 239Euro to jest niecałe 1100zł......... znajdz mi taką cenę gdzieś w Polskim sklepie. Po drugie jak ktoś by Był za granicą troszke dłużej mógłby kupić go za mniej niż 1000 a jak myślisz, osoby z allegro ile płacą za aparaty jeżeli opłaca im sie je sprzedawać po wciąż dla nas atrakcyjnych cenach!!!!!!

piątek, 23 lipca 2004, 11:28

Czy Ty umiesz czytac ??? Jesli tak, to proponuje przeczytac jeszcze z 10 razy moj ostatni okapit z tamtej notki. Ten ktorego czesc zacytowales !!!! Jak juz sobie poczytasz to pomysl, pozniej poczytaj jeszcze i nie pisz wiecej takich yntelygentnych notek.

piątek, 23 lipca 2004, 11:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona