Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 10:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Folia ochronna - gdzie 
Autor Wiadomość

Post Folia ochronna - gdzie
Witam,
czy w sklepie fotograficznym mozna kupic specjalna folie ochronna na LCD aparatu cyfrowego.
W sklepach w ktorych pytalem nie maja czegos takiego. :(
Jednak nie wiem czy szukac dalej; spotkal sie ktos z taka folia ochronna w sklepie?

Jaki sklep internetowy polecilibyscie w celu zakupu takiej folii :?:

czwartek, 5 sierpnia 2004, 15:40
Moderator

Wpisz sobie w goglach, albo na Allegro i będziesz miał pełno propozycji.

czwartek, 5 sierpnia 2004, 15:55

Calkiem niedawno zaopatrzylem sie w takowa folie do mojego Canona A70... Oczywiscie folie zakupilem na Allegro.pl od sprzedawcy "Tanie_I_Dobre"... Szczerze polecam tego sprzedawce i oczywiscie jego folie... Oferuja oni na aukcjach folie do wybranych modeli aparatow z gotowymi wycieciami - folia pasuje idealnie! Nie napisales jaki masz aparat, ale poszukaj na Allegro.pl moze znajdziesz swoj. Sa to folie do ktorych mocowania nie potrzeba kleju, a wiec tym samym sa bezpieczne dla wyswetlaczy LCD... Oto link do aukcji na ktorej zakupilem swoje folie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29075076 :-) Dodam, ze kupilem trzy folie, a otrzymalem cztery! Jak dotad uywam jednej i trzy pozotaly mi jako zapasowe - szczerze polecam!

czwartek, 5 sierpnia 2004, 17:05

Nie napisales jaki masz aparat

Canon A60.

Cytuj:
Sa to folie do ktorych mocowania nie potrzeba kleju

Hmm, w takim razie jak sie je mocuje :?:

czwartek, 5 sierpnia 2004, 17:59

Długo ją masz ? Słyszałem głosy, że folie tego typu (adhezyjne) szybko się starzeją i przestają przylegać. NIe wiem czy to prawda ale na razie mnie powstrzymało przed zakupem.

czwartek, 5 sierpnia 2004, 18:10

Art3 do Canona A60 ta folia jest jak znalazl! Mowie Ci nawet sie nie zastanawiaj tylko bierz. Doskonale chroni wyswietlacz, jest idealnie przycieta - po prostu cudo... Przyklejanie na zasadzie takiej folijki jak ochronna przy nowym telefonie komorkowym z ta roznica, ze ta idealnie pasuje i nic nie wystaje poza wyswietlacz!

Szwejk ta folie mam na wyswietlaczu jakies 3 tygnodnie juz i nie zanosi sie, aby samoczynnie odeszla! Jest idealnie przycieta [taka kupilem i nadal sa na Allegro.pl] i nie ma szans jej poruszyc - mysle, ze jeszcze dlugi czas bedzie na moim wyswietlaczu, a jak odejdzie to mam jeszcze 3 dodatkowe...

Takie 3 folie do Canona A60/A70 kosztuja 12,50 PLN... Troche duzo, ale produkt naprawde warty polecenia - folie sa firmy TDK, a przynajmniej ja takie dostalem. W pierwszym moim poscie dalem link do aukcij gdzie mozna je nabyc! :-) Zreszta co chwile sie nowe tego sprzedawcy pojawiaja... Dodam jeszcze, ze sprzedawca jest bardzo mila pani... :P

Bylbym zapomnial! Jak sie dobrze przyklei folie, tzn. bez pecherzykow powietrza, to w ogole jej nie widac! Mnie sie to udalo. Do folii dolaczana jest tez krotka instrukcja jak to zrobic. Poza tym jezeli cos nie wyjdzie przy przyklejaniu, to folie mozna oderwac i sprobowac przykleic drugi raz ta sama - i tak dopoki nam sie dobrze nie przykleji! :-)

czwartek, 5 sierpnia 2004, 18:49

Post !!
Też kupiłm te folie od użytkownika TANIE i DOBRE. Tylko 6 szt za 15 zł ponieważ wylicytowałem.
Są dobrej jakości przykleiłem je bez problemu. Naszczęście równo.
Mam już je ponad 2 miesiące i nic nie odchodzi.

czwartek, 5 sierpnia 2004, 20:24

Jak rozumiem najlepiej nabyć folię na LCD, ktora przylega bez kleju. No bo mazać czymś kochany wyswietlacz - FUJ ! Znalazłem coś takiego :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30621721
Folia do Canon A80 (a więc ten sam wyświetlacz LCD co A95). Cena 16 zł za 5 sztuk. No i BEZ KLEJU. Więc moze zaryzykować zakup - co sądzicie ? Co do Dobre_i_Tanie, to nie ma już aukcji z foliami do AXX.

Pozdrawiam

UPDATE - Mój błąd. A80 ma mniejszy wyświetlacz. Trzeba szukac aukcji do A85 albo A75. Sorry !
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30458714

poniedziałek, 6 września 2004, 01:45
Post folia reklamowa
musze się zorientować, ale do tego celu dobra będzie gladka folia transportowa do reklam. np firmy oracal lun aslan. Metra kawdratowy takiej folii kosztuje kilka zł Folia transportowa ma tą własciwość że posiada słaby klej ...
Pozdrawiam

piątek, 5 listopada 2004, 20:37
Post sorki za błędy
ok, przemyslałem sprawę i jestem pewien że do tego celu nadaje się folia transportowa do reklam (taka do przenoszenia literek) Musi być to folia przeźroczysta z podkładem. Kupuje się ją na metry i kosztuje grosze jak mówiłem. Wiem cos o tym bo bawię się w reklamę. Taką folie latwo jest odkleić, ma słaby klej. Jednak raz na jakis czas proponiję ja zmienić gdyż po kilku latach i nagrzewającym się wyswietlaczu może przykleić sie już lepiej.
W Warszawie taka folię kupi się na ul Domaniewskiej, Stalowej, gdańskiej ( w dobrze zapopatrzonych sklepach z foliami do reklam. Powtarzam że ma być to folia transportowa, przeźroczysta z podkladem.

piątek, 5 listopada 2004, 20:45

10x lepsza bedzie folia athezyjna - dostepna w bardzo dobrych sklepach papierniczych (w lublinie bywala w KTS'ie) ew. jakies drukarnie czy cos - na allegro tez dostepna. Zupelnie bezklejowa, idealnie przezroczysta, nie pogarsza widocznosci i wogole.

Ta folia banerowa/transportowa jak to kolega nazwal (chociaz powinno byc transferowa a nie transportowa) jest o tyle do dupy ze widac na wyswietlaczu wlokna od kleju - i nie da sie tego za nic pozbyc a to starsznie denerwuje, pogarsza i wogle jest do bani.

piątek, 5 listopada 2004, 20:56

zgadza się, taka folia jest jeszcze lepsza bo się nie przykleja tulko trzyma jakoś cudownie ;-)

piątek, 5 listopada 2004, 21:00

przystaję przy folii TRANSPORTOWEJ, są różne nomenklatury a ja uzywałem folii na których nie widać żadnuch włukien kleju (ASLAN, na ORACALU chyba tez nie widać)

piątek, 5 listopada 2004, 21:02

Hm, folia trzyma sie na prostej zasadzie - elektrostatycznie i nie sadze aby tak latwo bylo ja zerwac przypadkowo - klania sie fizyka.

P.S.
Folia transportowa mowisz.... folie babelkowa/ochronna nazywa sie potocznie transportowa - ta niby chroni lcd idealnie ale jej przezroczystosc jest mocno dyskusyjna.
Ty mowisz o foli transferowej tyle ze przekrecasz jej nazwe.

piątek, 5 listopada 2004, 21:03

potocznie w reklamie mówi się folia transportowa transport, do przetransportowania literek, grafiki z podkładu(papieru) na docelowe miejsce, np plexi. Oczywiście mówi się też folia transferowa, ale obie formy sa uzywanie w reklamie, a wiem co mówie bo siedzę w tym od lat i kupowałem - wykleiłem setki metrów takiej folii. A co do adhezji to przyciagamnie mędzycząsteczkowe panie mądraliński, zażartowałem sobie a Ty odrazu z tekstem że kłaniami się fizyka.
pozdrawiam

piątek, 5 listopada 2004, 22:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona