Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 18:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Photon 484 vs Luxmedia 4008 - test 
Autor Wiadomość

Post Photon 484 vs Luxmedia 4008 - test
Dla zainteresowanych na TwojePC pojawil sie test w/w aparatow.

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=luxme ... a_strona=1

czwartek, 12 sierpnia 2004, 15:50

Hmmm ... czytałem i muszę powiedzieć nic specjalnego jeśli chodzi o aparaty , a sam test też dosyć dziwny ... muszę chyba jeszcze raz to przeczytać żeby dobrze wszystko zrozumieć :?:

czwartek, 12 sierpnia 2004, 15:53

No fajnie. Mam nadzieję, że w końcu ukaże się test w Pani Domu. Portalowi TwojePC też ufam, ale Pani Domu jednak bardziej...

czwartek, 12 sierpnia 2004, 21:21

TomekK niezle sie usmialem :lol: :wink: Ja chialbym zobaczyc ten test w "Moje gotowanie" moglby byc smaczny opis... :lol:

czwartek, 12 sierpnia 2004, 22:42

usmialem sie jak nie wime co... :lol:
wynika z niego ze jeden i drugi sa identyczne, a roznia sie tylko cena...
jakos nie za bardzo chce mi sie w to wierzyc... :?
pozostaje zatem tylko jedno pytanie - po co sie takie testy robi... :?:

czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:18

wynika z niego ze jeden i drugi sa identyczne, a roznia sie tylko cena...

Dokładnie.
Jeden producent odsprzedaje sprzęt dalej. Kupiec go firmuje swoją marką.

Idź do marketu, pooglądaj półki - możesz znaleźć dwa identyczne DVD, ale tylko z róznymi naklejkami producentów.

To normalne.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:34

Post re
Jak będę patrzył na półki, a nie sprzęt to raczej za wiele nie zobaczę :lol: , zresztą i tak bardziej interesują mnie wersalki.

Niedługo testy aparatów będą robić w Gali, programach tv, czasopismach przyrodniczych. Co ich tak ciągnie do tych aparatów??? Że się cyfrowe nazywają???!!!

czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:58

Poprostu firmy im przysylaja sprzet no to co maja zrobic - odmowic zrobienia testu??? wtedy juz nic wiecej im do testow nie przysla a im mniej testow tym mniejsza ogladalnosc serwisu a to sie laczy z mniejszym zyskiem z reklam. Proste no nie. Przy okazji jak widzisz jednym z aparatow jest pentagram a to firma produkujaca rowniez sprzet komputerowy - czyli podchodzacy pod tematyke serwisu, firma stara sie wyrobic dobra opinie a w zasadzie to moze bardziej zrobic sobie jakas reklame. Przez to ze serwis jest deczko o innej tematyce firma liczy ze testy beda bardziej poblazliwe i zostanie wykryta niewielka ilosc wad a moze nawet aparat zostanie liderem w tym serwisie.
Jak wiemy jest sporo osob malo znajacych sie na sprzecie foto ale dobrze na sprzecie komputerowym, takie osoby nie czytaja np. tego forum tylko serwisy w stylu twojepc i kieruja sie przy kupnie aparatu wlasnie takimi testami - sadza ze ludzie robia dobre testy sprzetu komputerowego wiec aparatow pewnie tez.

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:03

Być może się mylę, ale zdaje się, że test jest autorstwa jednego z bardziej doświadczonych userów z Cyberfoto... Więc już dajcie sobie z lekka na luz.

A klonów wzmiankowanego Pantagrama jest jeszcze więcej...

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:07

Zupelnie nie chodzilo mi o to kto faktycznie zrobil test. Chodzilo o to ze wieksze prawdopodobienstwo ze taki pentagram wyjdzie super w tescie robionym przez ludzi prowadzacych serwis komputerowy niz przez ludzi z serwisow foto. Sadze ze firma pentagram liczyla tez na to - chociaz inne wzgledy marketingowe tez sie do tego przyczynily. A tak naprawde to nigdy sie zapewne nie dowiemy jak to faktycznie bylo.

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:13

Jak wiemy jest sporo osob malo znajacych sie na sprzecie foto ale dobrze na sprzecie komputerowym, takie osoby nie czytaja np. tego forum tylko serwisy w stylu twojepc i kieruja sie przy kupnie aparatu wlasnie takimi testami

Hmm, ja nieskromnie mowiac znam sie co nieco na informatyce (z racji wyksztalcenia i zawodu) i musze powiedziec, ze czytam zarowno serwisy o tematyce informatycznej (PClab, benchmark.pl, frazpc.pl, Twojepc.pl, itp.) jak i wlasnie TO forum, a takze inne fora o tematyce foto (nie bede wymienial zeby nie robic konkurencji :wink: ) , serwisy foto itd. Jednakze te dwie dziedziny zupelnie od siebie oddzielam. Po prostu nie interesuja mnie testy aparatow w serwisach o tematyce informatycznej i vice versa. Uwazam, ze po to sa serwisy tematyczne aby sie trzymac danej tematyki, a inne dziedziny lepiej pozostawic specjalizowanym serwisom. Dlatego tez testy aparatow na innych serwisach niz foto nie biore w ogole pod uwage (bo i po co, to tak jakby zaniesc szewcowi do naprawy telewizor)...

Ginty napisał(a):
Być może się mylę, ale zdaje się, że test jest autorstwa jednego z bardziej doświadczonych userów z Cyberfoto... Więc już dajcie sobie z lekka na luz.

Co do NimnuL'a (autora tego testu) to sie zgodze, ale jest to niestety jeden z nielicznych wyjatkow, gdzie testujacy ma faktycznie wiedze...
Pozdrawiam...

Ostatnio edytowano piątek, 13 sierpnia 2004, 01:15 przez Daddy25, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:33

Nie twierdze ze wszyscy sa tacy, ale jakbys nie zauwazyl wiekszosc naszego spoleczenstwa jest nastawiona na jedna dziedzine. Osobiscie rowniez bardziej siedze w tzw. komputerach - bardziej kwestie serwerowe ale jak widac tez czytuje inne fora dyskusyjne (naprawde bardzo rozne) Co nadal nie zmienia faktu ze na 500 osob dobre 200 bedzie sie kierowala tamtym testem nie szukajac zbytnio wiecej - chociaz coraz bardziej widze ze to sie mocno zmienia, przy czym ludziom mozna wiele wmowic wiec kazda reklama jest dobra - czasami nawet ta negatywna (a dlaczego to polecam juz troszke psychologi i jej poddziedzin). Dam glowe ze jak taki test pojawi sie nawet na forach o fizyce czy czymkolwiek innym (nawet juz wspomnianych pismach typu Pani Domu - co prawda nigdy w zyciu go ie widzialem ale pewnie ma sporo czytelnikow bo nazwa juz mi sie obila o uszy) to znajda sie ludzie ktorzy nie beda szukac dalej tylko beda sie kierowac wlasnie tym testem.

piątek, 13 sierpnia 2004, 01:13

Problem w tym, że cyfrówki w jakimś tam stopniu znajdują sie na pograniczu dwóch światów - a co gorsza są bardzo trendy... Stąd nie tylko czasopisma komputerowe, ale i kobiece biorą je na tapetę - z różnym skutkiem, na ogół nędznym. Tylko niektóre istotne wady, które nas straszliwie rażą, dla wielu ludzi pozostają bez znaczenia. Może ciężko w to uwierzyć, ale są ludzie, którzy nie widzą szumów, nie wiedzą, co to aberracje i bardzo dobrze się z tym czują. Ostatnio próbowałem wytłumaczyć znajomej pewne wady bardzo niefirmowego i na dodatek używanego (trochę zdezelowanego) aparaciku - i po półgodzinnej rozmowie podsumowała "No tak, ale on przecież robi bardzo ładne zdjęcia - takie kolorowe..." No i co?

Nie zrozumcie mnie źle - ja nie bronię testów sygnowanych przez różne czasopisma (faktycznie głównie z branży komputerowej), bo - chociaż uważam się za totalnego amatora - i mnie opadają czasami ręce (ulubiony przykład - te rankingi, w których seryjnie zwyciężał Photon 434). To niesamowite, jakie bzdury można wypisywać - i jak bardzo są one widoczne, jeżeli ktoś posiada naprawdę minumum wiedzy na dany temat. Pomyśleć, że wielu ludzi przyjmuje takie informacje za pewnik - sami pewnie od czasu do czasu dajemy się zrobić w jajo.

Niemniej ten akurat test zdecydowanie nie przypomina mi typowych testów z PCWK czy innych profesjonalnych pism; to raczej test czysto amatorski, nieco improwizowany, taki, jakby to rzec - forumowy. Stąd go bronię. Oczywiście do wielu rzeczy można się przyczepić - i oczywista ludzie czepiają się wściekle, wystarczy rzucić okiem na dół strony - ale autor starał się go wykonać rzetelnie a o cyfrówkach z pewnością ma pewne pojęcie.

I tyle. Pozdrawiam.

piątek, 13 sierpnia 2004, 01:14
Idź do marketu, pooglądaj półki - możesz znaleźć dwa identyczne DVD, ale tylko z róznymi naklejkami producentów.

W tym teście widać nawet, że zdjęcia wyglądają inaczej.
Nie możliwe, że różnica jest jedynie w nazwie; test jest lipny.

piątek, 13 sierpnia 2004, 10:51

Widac ze nawet go nie czytales - wyraznie pisze ze byly rozne warunki podczas ronienia testu - dla jednego aparatu bylo pochmurnie a dla drugiego bezchmurnie. Zreszta jakbys nie zauwazyl to jest napisane ze aparaty sa sygnowane od spodu tym samym symbolem, exif tez pokazuje dokladnie ten sam aparat i ta sama wersje softu. SirRupus - najpierw czytaj a pozniej sie wypowiadaj.

piątek, 13 sierpnia 2004, 10:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona