Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 05:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nowości - jakie różnice w stosunku do starszych modeli? 
Autor Wiadomość

Post Nowości - jakie różnice w stosunku do starszych modeli?
Witam!

Zauważyłem, że ostatnio w sklepach pojawiły się nowe modeli aparatów. Mam tu konretnie na myśli Canona A85 i Minoltę Z10. Jakie są różnice między tymi modelami a ich starszym "rodzeństwem" (seria Axx i Mineta Z1).

Pozdrawiam i liczę, że jak wrócę do domku od dziewczyny, to ktoś już coś napisze :wink: .

piątek, 13 sierpnia 2004, 19:20
a85 w stosunku do a80 nie jest modelem postepowym - a85 jest nastepca a75...
4mln pixeli
matryca o tej samej wielkosci jak w a75
wolniejsze zdjecia seryjne (wiekszy rozmiar zdjec-bufor sie szybciej zapycha)
filmiki przy 10fps (we wszystkich rozdzielczosciach - 160x120 ; 320x240 ; 640x480)
w porownaniu do a80 - a85 posiada nieruchomy (staly) ekranik lcd o przekatnej 1.8 cala

z10
to tansza alternatywa dla z1 - 8x zoom optyczny, zapewne mniejsze aber(r)acje chromatyczne, nie mozna (chyba) podlaczyc zew. lampy blyskowej, ekran lcd nadal 1.5 cala

hm... wiecej nie wiem ;p

piątek, 13 sierpnia 2004, 20:03

Gwoli ścisłości, nalezy uzupełnić różnice między A80 a A85:
- A80 ma obrotowy wyświetlacz LCD 1.5" / A85 stały 1.8" (z jednej strony obrotowy bardzo przydatny - szczególnie przy statywie i w tłumie, z drugiej im większy tym lepszy)
- A80 ma większą matrycę CCD 1/1.8" / A85 ma 1/2.7" (w efekcie A80 ma mniejsze szumy przy wyższych ustawieniach czułości)
- A80 ma dwa elementy asferyczne w obiektywie / A85 ma jeden (o ile nie było to widoczne przy A75 [mniejsza ilość pikseli], A85 w porównaniu do A80 będzie robił minimalnie mniej ostre zdjęcia i miał minimalnie większą aberrację chromatyczną zyskując 0.1 jasności po stronie tele)
- A80 robi nędzne filmy / A85 ma tę funkcję odziedziczoną po A75, więc jest lepiej [choć gorzej niż w A75 ze względu na ilość pikseli na matrycy - mniejsza ilość klatek na sekundę w 640x480]; moim zdaniem to i tak zbędny bajer do aparatu cyfrowego - to nie Media-Tech, żeby wrzucać do aparatu funkcje mikrofalówki
- A80 nie posiada dodatkowego ustawienia "Scene" / A85 posiada dodatkowy nastaw na kółku "Scene", który pozwala na wybór kilku automagicznych ustawień typu "Plaża", "Śnieg", "Pod słońce", itp.; widać wyszli do przodu amatorom
- A80 posiada dodatkowe nastawy Custom C1 i C2 / A85 nie posiada nastawów Custom; nastawy Custom pozwalają na zapamiętanie dwóch DOWOLNYCH nastawów [zapamiętuje nawet nastaw ostrości], co umożliwia ich błyskawiczny wybór potem - ja wykorzystuję to bardzo często
- A85 ma delikatnie zmieniony układ przycisków na tylniej ściance, który wydaje mi się jest trochę wygodniejszy

piątek, 13 sierpnia 2004, 21:14

kSh - dzięki za mega-wyczerpującą odpowiedź.

A co do Z10 - różni się on tylko zoomem (mniejszym), wyglądem i ceną w stosunku do ceny?

I jeszcze jeden model - Canon S60, czym on się różni od poprzednika (S50)?

piątek, 13 sierpnia 2004, 21:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]