Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 16:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Aparat cyfrowy do 1000 zł 
Autor Wiadomość
Post Aparat cyfrowy do 1000 zł
Zamierzam kupić jakiś niedrogi aparacik cyfrowy do 700 zł. Nie znam się na tym zupełnie (wiem jedynie, że im większa liczba megapiks(e)li tym lepiej). Czym kierować się w wyborze? Czemu niektóre aparaty z 2,0 MP są droższe od tych z 3,2 MP? Póki co myślałem o:
http://sklep.xxxxxxxxxxxx/pelny.php?id=7940
http://www...pl/aparaty_cyfrowe ... 1&srt=ceny
http://sklep.xxxxxxxxxxxx/pelny.php?id=7933
http://pasaz.swiatobrazu.pl/index.php?s=1470&c=9&pr=
http://pasaz.swiatobrazu.pl/index.php?s=931&c=9&pr=
Pozdrawiam ;)

sobota, 28 sierpnia 2004, 01:14

sobota, 28 sierpnia 2004, 01:15

Wniosek z Twojego posta jest taki - nic nie wiesz :) To nieprawda, że im większa liczba megapikseli tym lepiej - w wielu przypadkach jest odwrotnie (vide Pentagram). Dużo ważniejsza jest jakość aparatu. Dla amatora w tej cenie zdecydowanie polecam Olympusa C-310, robi świetne zdjęcia w trybie automatycznym, jest poręczny i tani.

sobota, 28 sierpnia 2004, 13:38

Nabuchodonozorze, musisz sprecyzować do czego aparatu potrzebujesz.

Chodzisz pogórach, a może nurkujesz ?
Chcesz fotografować przyrodę czy tylko ciocie przy grillu ?
Chcesz większą matrycę, większy zoom, szeroki kąt czy potrzebujesz stabilizatora obrazu ?

"Mam 1000 PLN i chcę kupić aparat" - ok, ale to forum foto, a nie wróżbickie :wink:

sobota, 28 sierpnia 2004, 14:08

Jako amator kupiłem dzisiaj Olympusa C-460 w MM za 999 PLN, myślę że to okazja jak na ówczesne polskie ceny.
C-460 to pełny automat z którego działania jestem jak narazie zadowolony - dobrze ustawia ostrość, bardzo dobra redukcja czerwoneych oczu (cała seria szybkich błysków) i odbitki jak dla mnie bardzo dobre.
Oczywiście poważną wadą tańszych Olympusów są najdroższe karty pamięci, ale ten jednorazowy wydatek jakoś przeboleję.
Moim zdaniem aparat dla amatora zwłaszcza w tej promocyjnej cenie godny polecenia.

sobota, 28 sierpnia 2004, 18:58

bla bla bla

No kurwa mać Gamrze, dziewiąty raz to już dziś napisałeś :evil:

Wiem, że jesteś niezmiernie szczęśliwy z zakupu, ale wrzuć na luz, bo ile można czytać o tym samym w kolejnym topiku :evil:

( przepraszam za treść posta, jak się uspokoję się się ocenzuruję )

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:06

SilentPlanet wita tak ostro każdego nowego uczestnika forum, sam przez to przechodziłem i nie przejąłem się tym.
Silent ty po prostu nie starasz się zrozumieć ludzi, lub nie ptrafisz, każdy nowy fotoamator szuka aparatu ogólnie do wszystkiego i w dodatku prostego w obsłudze, i właśnie takie powinno się im proponować, byle by tylko nie sprawiały kłopotu i były solidnie wykonane, i co ważne trwałe i niezawodne. A do tego powinny spełniać podstawe zadanie każdego aparatu; robić dobre zdjęcia, zawsze i wszędzie, oczywiście w amatorskim wykonaniu. O porady proszą zwykli, prości ludzie, a nie artyści!

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:09

Silent, może i masz rację, że wypada co nieco sprecyzować, ale jak się ma 1000zł, to chyba nie ma co precyzować...

@GAMR - nie ma się czym chwalić - C-460 jest gorszy od C-360, jeśli chodzi o jakość zdjęć.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:10

Post re
GAMR mógłby to czytać godzinami...

GAMR mam tylko jedno pytanie: takie wnioski w swoich wypowiedziach przeczytałeś, wypatrzyłeś na zdjęciach innych posiadaczy tego aparatu, bo trudno mi uwierzyć, że w większości warunków oświetleniowych, itp wybadałeś aparat w jeden dzień. Nie, żebym się czepiał, bo C-460 to jest dobry aparat, ale jednak prosilibyśmy o własne odczucia i przetestowanie aparatu w różnych warunkach i wtedy opiniowanie go. Ale rozumiem Cię całkowicie, też mnie pierwszego dnia rozsadzało.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:14

@GAMR - nie ma się czym chwalić - C-460 jest gorszy od C-360, jeśli chodzi o jakość zdjęć.

Ty to masz, albo przewrażliwione oko, albo obsesje na punkcie C-3xx, bo gdzie nie zajże, to właśnie zachwalasz tę serię.
Wiem o co ci chodzi, ta sama matryca, a większa rozdzielczość, już przerabialiśmy na forum podobny dylemat z A75 i A85 Canona i okazuje się, że jakość tych różnic w jakości nie widać. Wcale nie bronię C-460, ale mimo wszystko uważam, że co niektótych wprowadzasz w błąd.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:19

Nabuchodonozorze, musisz sprecyzować do czego aparatu potrzebujesz.

GAMR napisał(a):
SilentPlanet wita tak ostro każdego nowego uczestnika forum

Orajt, widzę, że chyba znowu ktoś ma zły dzień :lol:

GAMR napisał(a):
sam przez to przechodziłem i nie przejąłem się tym.

Mam Ci przypomnieć ? :wink:

GAMR napisał(a):
Silent ty po prostu nie starasz się zrozumieć ludzi, lub nie ptrafisz

Ptrafię i doskonale rozumiem.

GAMR napisał(a):
każdy nowy fotoamator szuka aparatu ogólnie do wszystkiego i w dodatku prostego w obsłudze

Każdy fotoamator kupuje.... małpę ? :lol:

GAMR napisał(a):
O porady proszą zwykli, prości ludzie, a nie artyści!

Och, co Ty ?
A ja głupi myślałem... :wink:

Pozdrawiam i proszę moderatora o "zniknięcie" wypowiedzi nie na temat.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:23

Aparatu nie sprawdzałem tylko w warunkach nocnych, poza tym jakoś udało mi się sprawdzić wszystko co rodziło moje niepokoje, oczywiście jak zdążyłeś zauważyć powierzchownie, ale wszystko co pisałem to były moje osobiste odczucia.
A cha i wcale mnie nie rozsadza, ja nie byłem napalony na cyfrówkę, bo cały czas ją miałem przy sobie, korzystałem z Minolty brata, ale nadażyła się okazja żeby mieć własną i z niej skorzystałem. A to, że nazywam się amatorem, nie znaczy, że jestem laikiem. A automat kupiłem, bo jest dla mnie najwygodniejszy. Jak będę chciał robić naprawdę extra fotki to skorzystam z tradycyjnej lustrzanki!

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:29

Post re
GAMR trochę tak i trochę nie. Bo jednak przy większym ISO zdjęcia z C-360 będą lepsze. Jeśli nie miałeś okazji "na żywca" porównać zjdęć z C-360 i C-460 to trudno Ci ocenić.

Ostatnio edytowano sobota, 28 sierpnia 2004, 19:35 przez superbike2001, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:29

Słabe zdjęcia przy wysokiej czułości to zmora większości cyfrówek, nawet tych dużo droższych.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:34

Post re
Ja nie twierdzę, że to nie jest zmora, ale jedne radzą sobie z tym lepiej, inne gorzej. I niestety dla Ciebie taka jest prawda, że nocne z C-360 będą lepsze. Ile nie wiem. Dla jednego może to się wydawać mało, dla innego dużo. Wszystko zależy od człowieka. Wypowiedzi z tego forum też nie należy tak do końca brać na poważnie. Owszem, są one pomocne, ale jednak nie należy brać tego, co tutaj mówią, bo a nuż dla nas będzie lepsze coś innego. Inna sprawa, że jeśli się dość mocno sprecyzuje swoje oczekiwania, to można oczekiwać dobrych podpowiedzi.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona