Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 09:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 OLIMPUS C - 8080 CZY Nikon D-70 
Autor Wiadomość

Post OLIMPUS C - 8080 CZY Nikon D-70
Wiem, że ze względu na szybkość odpowiedź jest oczywista....
Zdjęcia robie przeważnie na najniższych czułościach, dlatego kwestia szumów przy wyższych czułościach nie jest najważniejszym determinatem...
Obecnie mam 2100 uz - i w związku z tym oczywisty sentyment do OLIMPUSÓW, jak każdy użytkownik tego modelu....
Zastanawiam się czy użytkownicy Z1 mają to samo? :?:

Oczywiście kwestia ceny, sprzęt będe sprowadzał ze stanów za OLIMPA muszę dać 600$, za ponad 1000$ mam NIKONA, ale ze kitowatym obiektywem..... Powiem szczerze, te 400$ mi ciąży...
Czy warto się zapozyczyć na te 400$ ....

http://www.awaskow.republika.pl

piątek, 3 września 2004, 11:18

Zdecydowanie Nikon D70 z Kitowym obiektywem:D

piątek, 3 września 2004, 15:55

Post re
Jak wyżej. Ciąży, ale tylko na razie :D

piątek, 3 września 2004, 16:05

Hmmm... jak ktoś ma parę dziur na drodze do domu, to nie znaczy że musi od razu kupić militarną wersję Hummera.

Proponowałbym przemyśleć potrzeby i możliwości, może się okazać że dokładanie tych $400 to może być niekoniecznie trafiona inwestycja.

Kolejna rzecz do przemyślenia, to fakt że D70 jest DUŻO większy niż Olek, a jak jeszcze przytrafi Ci się dodatkowy dłuższy obiektyw, to to będzie niezła kupa złomu do dźwigania.

A, i nie mam wątpliwości który aparat jest bezwzględnie lepszy. Mam wątpliwości który jest lepiej dopasowany do potrzeb Andytown'a

Pozdrawiam,
AdamD

piątek, 3 września 2004, 16:58

Kolejna rzecz do przemyślenia, to fakt że D70 jest DUŻO większy niż Olek, a jak jeszcze przytrafi Ci się dodatkowy dłuższy obiektyw, to to będzie niezła kupa złomu do dźwigania.

Według mnie priorytetową sprawą dla andytowna i zresztą dla wszystkich kupujących aparat cyfrowy dlatego lepszy jest Nikon a Olympus jest trochę od niego mniejszy.

PS.
Ja bym wolał nosić wielkiego Nikona D2H z lampą błyskową z długim obiektywem jeśli dawałby mi świetną jakość zdjęć

piątek, 3 września 2004, 18:46

Według mnie priorytetową sprawą dla andytowna i zresztą dla wszystkich kupujących aparat cyfrowy dlatego lepszy jest Nikon a Olympus jest trochę od niego mniejszy.

:shock:

Chłopie, to dość daleko idące uogólnienie, które prowadzi Cię na manowce. To że kupa ludzi marzy o tym żeby mieć cyfrowe lustro nie znaczy, że nie ma drugiej (może i większej) grupy ludzi zainteresowanych kompaktowym aparatem.

Piotras napisał(a):
Ja bym wolał nosić wielkiego Nikona D2H z lampą błyskową z długim obiektywem jeśli dawałby mi świetną jakość zdjęć

To ja życzę powodzenia przy wyjeździe na narty, albo na dłuższej wyprawie na której będziesz nosił cały sprzęt, żarcie i wodę przez trzy tygodnie na własnych plecach.

Pozdrawiam,
AdamD

piątek, 3 września 2004, 21:03

Właściwie to po co 2100uz zmieniac? przeciez to bardzo dobry choc juz 2mpix aparat... te 8mpix az tak Ci potrzebne???
PS. ja chetnie kupilbym 2100uz

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

piątek, 3 września 2004, 22:03

Jeśli byś potrzebował lustrzanki, to byś o tym wiedział i ani chwili się nie zastanawiał. Najprawdopodobniej Oly spełni Twoje oczekiwania.

piątek, 3 września 2004, 23:15

Postanowiłem, że decyzje podejme na wiosne, w marcu mam darmowy transport sprzętu ze stanów...
I że będzie to lustrzanka,,, tylko nie wiem czy NIKON, czy może nowa MINOLTA DYNAX - ze stabilizacją obrazu - po stosunku z C-2100 uz - nie mogę się chyba obejść bez tego czegoś.... :lol:

Ale nie wiem, czy nie będzie to nowy OLYMPUS E- klasy, jeżeli będzie tańszy od e-1 i będą dostępne tańsze obiektywy - to się zastanowie....

Prawda jest, że chyba C-8080 może mi już nie wystarczyć...
Kwestia jest tak, że w tej chwili chyba nie ma aparatu, który zapewniałby w kompraktowej obudowie, stabilizacje obrazu i dobre szkło (oli c-2100 uz ma 4 lata)......

Dzięki za rady

poniedziałek, 6 września 2004, 10:39

Minolta: A1, A2, Z3
Panasonic: FZ10, FZ20
Canon: S1 IS

Jeśli chodzi o jakość szkła to może niech ktoś inny się wypowie ;)

Pozdrawiam,
AdamD

poniedziałek, 6 września 2004, 10:51

poniedziałek, 6 września 2004, 16:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]