Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ACHTUNG! ACHTUNG! 
Autor Wiadomość

Post ACHTUNG! ACHTUNG!
http://www.computeruniverse.net/products/90072542.asp?agent=288

W końcu aparat z klasą za rozsądną cenę!
Szkoda tylko że się spóźnili bo 2 miechy temu się zastanawiałem...

3000zł za lustrzankę cyfrową pełną gębą i do tego 10MP *(3x3MP) FOVEON!

niedziela, 12 września 2004, 23:26

SD-9... przecież ja już testy SD-10 czytałem... :roll:

niedziela, 12 września 2004, 23:53

Post ...
C E N A !

poniedziałek, 13 września 2004, 00:13

To wyjdzie na oko koło 3.000 PLN, jak pisałeś, razem z kitowym szkiełkiem...
W sumie za cene 300D masz 1/6000, X 1/180 i.... i co tak na prawdę ?
Wiesz, te 9 mpx uzyskane z trzech matryc jakoś do mnie nie przemawiają... ( sumie 10 mpx, bo te mają po 3.4 mpx ).... on ma na pewno 3x3.4mpx ? Czy może było późno, a trzy matryce do osobnych składowych koloru Ci się przemnożyły ? :wink:
Poza tym ma niskie czułości ( 300D z "waniaware" ma 3200 ISO )... kupując aparat za 3.000 PLN upewniam się, że na jasne szkło za 16.000 PLN stać mnie nigdy nie będzie, a wtedy ta migawka 1/6000 na co mi ?

Wiem, wybrzydzam i zmyślam - to lustrznka za 3.000 PLN, za cenę lepszego kompakta... ale chyba tak na prawdę nigdy nie lubiłem "systemu" Sigmy :wink:

Nie wiem dlaczego mam w sobie taką myśl, że gdybym miał dziś 3.000 PLN na zmianę body na cyfrę, to kupiłbym sobie na "bliskim zachodzie" trochę schodzonego D30.... lub dołożył 1.500 PLN i kupił sobie ściągniętego z japonii 10D, i tylko wgrał mu "normalnojęzyczny" fimware :wink:

Pozdrawiam...

poniedziałek, 13 września 2004, 11:07

Post co tam panie w canonie
Widzę to troszkę inaczej...
Pierwsze to matryce
Jedyny aparat (jeszcze SD10) w którym nie trzeba już żadnych wyostrzeń i usuwania moiry. Moiry nie ma a zdjęcia w prost z chipa są żyletkowe.
Tak około 10MP w przeliczeniu na "zwykłe" matryce tj każdemu punktowi na zdjęciu ma swój własny kolor (rzeczywisty) a nie BAYERancko zinterpolowany z sąsiednich punktów.
Matryca ma trzy warstwy, każda odpowiedzialna za jeden kolor (ale to zapewne wiesz) stąd z około 10 MP robi się 3MP (x3warstwy).
Najlepsze że obraz jest tak ostry że po głupiej interpolacji w PS wynikowy obraz jest W DALSZYM STOPNIU NIECO OSTRZEJSZY od 6MP zdjęć innych cyfrówek (DLSR). a oprócz tego nie występują tak typowe dla tych innych błedy jak moira (mora).
Co do mechaniki to jest to czołg z magnezową obudową którym można przysłowiowe cegły wbijać (nie wszystkim się podoba ale dla tych innych jest 300d...).
Objektywów jest od groma ad najtańszych (kitowy 18/15 za ok 100EU) po lufy z USM i IS za PARĘ TYSIĘCY (nie -złotówek...).
I stosunkowo tanio można kupić nie odbiegający jakością od L serii objektyw tyle że te SIGMY a oni naprawdę robiądobrą optykę.
Przykładowo nie bierzesz tego 18-50 tylko 18-125 macro (30-213mm) i za 750-780 EU (licząc WRAZ Z APARATEM!!!!) masz obiektyw uniwersalny o własnościach optycznych przewyższających firmowe KITY D70, 300D i *istD. Dla normalnego użytkownika w zasadzie może być jedynym...
Co do ISO to rzeczywiście wspaniałe zdjęcia ale do ISO 400 potem już szum. Wada ale nie dla kogoś kto w tej cenie kupiłby aparat HYBRYDOWY.
Druga właściwość to TYLKO RAW!!! ale dołączone jest naprawdę wspaniałe oprogramowanie pozwalające w łatwy sposób osiągnąć super wyniki.
Ja sam już nie fotografuję w JPEG bo to kaleczenie zdjęć.
Mam na myśli dobre oprogramowanie anie takie buble jak dołączane do E-1 czy d70 (o canonie nie wiem...).
Jedyna dla mnie jego wada to... duże zapotrzebowanie na PRUŃD...
i dwa rodzaje baterii= na dole 4 akku "paluszki" a w rękojeści mała droga fotograficzna bateria jaką kupuje się do analogów... .
W każdym razie gdyby ceny poszły na dół 2 miechy temu byłby mój...

Co do kupna zajechanego 30D... to jest to ZŁY WYBÓR!
Nie że aparat zły ale koszty naprawy migawki i regulacji AF przewyższą cenę tegoż 30D.

parę losowych zdjęć z SIGMY
http://www.digicamfotos.de/index3.htm?http://www.digicamfotos.de/4images/categories.php?cat_id=88

coś ten link nie teges... jakby pokazywał się S2Pro to kliknijcie "testfotos>sigma>sd9" zaraz nad zdjęciami...

Pozdrawiam.

PS. Jeżeli ktoś ma już np 2dobre obiektywy canona albo Nikona to rzecz. nie ma sensu sie przesiadać...

poniedziałek, 13 września 2004, 14:00

Post dalej...
A tu dla ludków ciągle wierzących reklamowym rzygowinom którym obficie nas raczą takie kolosy jak CAMOŃ, ŁOLUMPUS, NIKOŃ, PIEŃTAKS, KONOLTA czy inne KODŻAKI...
zdjęcia z lustrzanki 3MP (żaden szajsowaty plastik z odpustu) za mniej niż 4000 zł (z obiektywem)...
Na stronie więcej zdjęć...
Przyjemnego oglądania!

http://www.pbase.com/sigmasd9/image/16177774

piątek, 17 września 2004, 14:42

Post nona koniec
To wycięty kawałek zdjęcia w skali 1:1 czyli nic nie pomniejszane ani nie skalowane...
Bez jakichkolwiek ingerencji typu UNSHARP MASK!
Prosto z matrycy SD9!

Według tego to mój E-1 robi rozmazane,nieostre, mdłe namiastki zdjęć...

Obrazek

sobota, 18 września 2004, 06:48
Post Re: co tam panie w canonie
Kaziq napisał(a):
Najlepsze że obraz jest tak ostry że po głupiej interpolacji w PS wynikowy obraz jest W DALSZYM STOPNIU NIECO OSTRZEJSZY od 6MP zdjęć innych cyfrówek (DLSR)

Potwierdzam co napisał Kaziq. Wkleje fragment testu, co prawda SD10 ale matryce maja podobne. Oto fragment:

"Uzupełnianie informacji z sąsiadujących pikseli (w zwykłych matrycach) powoduje spadek ostrości, szczególnie w tych miejscach gdzie faktura obrazu jest bardzo drobna. Foveon X3 nie ma takiego problemu i poziom odwzorowania detali jest po prostu powalający. Osoby, które będą miały okazję do porównania jednego ujęcia wykonanego SD10 i konkurencyjnym aparatem z rozdzielczością 6 Megapiskeli (np. Nikon D70 lub Canon EOS 300D) z całą pewnością zmienią swój pogląd na to czym jest ostre zdjęcie."

....

"Oczywiście za aparatami 6-megapikselowymi przemawia wyższa liczba rejestrowanych punktów. SD10 jest de facto aparatem 3.4-megapikselowym a zatem obiekty na zdjęciu są sporo mniejsze. Okazuje się, że jakość obrazu po zeskalowaniu obu obrazów jest porównywalna. Jeśli zwiększymy zdjęcie z SD10 lub zmniejszymy zdjęcie z D70 lub 300D (zakładając, że nie spadnie jakość w wyniku kompresji) to zobaczymy, że efekty są bardzo podobne. Słowem, SD10 mimo iż posiada mniejszą matrycę oferuje jakość znaną z lustrzanek 6-megapikselowych."

Poniżej ten sam fragmet zdjęcia w skali 1:1, z lewej SD10, z prawej D70:

Obrazek

A teraz jak wyżej, tyle że po zeskalowaniu tego samego wycinka obrazu to takich samych rozmiarów. Z lewej SD10, z prawej D70:

Obrazek

Więcej info:
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora= ... e=2241&p=6

Pozdr.

piątek, 24 września 2004, 00:34

To powyżej pisałem oczywiście ja, tyle że nie wiem czemu zapisało jako gość, choć byłem zalogowany... Dziwne rzeczy sie dzieją...

Pozdr.

piątek, 24 września 2004, 00:37

Tak, tylko SD9 ma jedną potężną wadę. Robi fajne zdjęcia, do momentu kiedy jest jeszcze mocno jasno. Niestety, gdy jest ciemniej, światłu trudno "przebić się" przez kolejne warstwy matrycy. I zamiast zdjęć wychodzi zwykle... Nie dyskwalifikowałoby to tego aparatu, gdyby nie to, że to system Sigmy. Nie Nikon, nie Canon, nie Minolta, nawet nie Pentax. Nie kupisz drugiego korpusu w tym samym systemie, żeby mieć coś do "ciemniejszych" zdjęć. Dla mnie to niestety oznacza dyskwalifikację - ale podkreślam - DLA MNIE. Z Sigmy można być zadowolonym (zwłaszcza za te pieniądze).

piątek, 24 września 2004, 10:52

Post ???
Możesz mi pokazać to zjawisko_________?
LINKA COKOLWIEK...

czy tu jest wystarczająco ciemno__?
Pofatyguj się na podane strony ze zdjęciami...

Obrazek

a może TU jest jeszcze niewystarczająco ciemno...?
(sorry za welkośś ale specjalnie by wszyscy widzeli te okropne szumy, arefakty i wogóle ten cały szajs)

Obrazek

przykładowe zdjęcie KITOWYM objektwem sigmy tzn tzm króry dostaniemy w zestawie najtańszym...(w testach okazał się byś lepszy niż 18-55 DX nikona... testowano na D70!)

Obrazek

piątek, 24 września 2004, 11:31

Post dodam
że Sigma SD9 kosztuje wraz z kitowym objektywem nowa 650 EURO.
Jakość za cenę platikowego kompakta.

sobota, 25 września 2004, 12:29

http://www.digital-grossbild.de/html/sigma_test.html

Dla ludzi którzy nie dają się durnowatej reklamie...
link drugi od góry (prawa strona) dla nie znających niemieckiego (Abbildungsunterschied)
W dalszym ciągu czekam na przykłady "nieradzenia sobie" sigmy sd9/10 w szarówce i w innych niesprzyjających okolicznościach...

Ale JAK ZAWSZE CISZA...

piątek, 29 października 2004, 17:47

Pogadamy jesli uda Ci sie go sciagnac za ta cene do Polski!!

piątek, 29 października 2004, 23:54

do rachunku dolicze 40EU za fatygę.
Sprzęt możesz odebrać osobiście albo ci wyślę za zaliczeniem.
Apropo 300d można już kupić KIT za 800EU...

sobota, 30 października 2004, 00:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona