Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 07:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 I jeszcze raz 6340 lub ..... ?? 
Autor Wiadomość
Post I jeszcze raz 6340 lub ..... ??
Witam!
Zacznijmy od tego ze jestem zielony! Czytalem forum i zauwazylem ze bardzo chwalicie sobie olypusy c310 oraz c360. Ja chcialem kupic cyfrowke do 800zl (lepsza nie potrzebna-nie bede fotografowal pod woda napewno!) i kolega mi b. nasuwa kodaka 6340 ale ja jestem zdegustowany calkowicie czytajac to forum wiec sam nie wiem czy zaufac koledze czy wam. Wyrazdzcie swoja opini oraz podajcie ewentualnie jakies modele apratow ktore by sie kwalfikowaly do kupna (najpredzej na allegro) Z gory dzieki i Pozdrawiam

poniedziałek, 20 września 2004, 22:54

Bez chwili wahania powiem: wybierz Olympusa. Ma całkiem dobry obiektyw (czego nie można powiedzieć o Kodaku) i jest bardziej dostosowany do potrzeb amatora (ma bardzo dobry program automatyczny). Kodak po prostu będzie robił gorsze zdjęcia. Moim zdaniem, to wystarczy, by wybrać właśnie Olka.

wtorek, 21 września 2004, 08:04
wejdz na stronę http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM

z jednej strony wybierz kodaka DX 6340 a z drugiej Olympusa D-540 Zoom (to inna nazwa na c310)

i po prostu porównaj sam wszystkie zdjęcia w powiększeniu

np na zdjęciu Musicans , flash indoor i paru innych jak dla mnie kodak robi lepsze zdjęcia (ale to oczywiscie kwestia gustu)

nie porownywalem wielu zdjec,ale jakosc zdjec z tych dwoch aparatow jest dla mnie jak najbardziej zblizona (oczywiscie mam na mysli jakosc w porownaniu aparatow z tego przedzialu cenowego)

wtorek, 21 września 2004, 10:08
Podajcie mi jeszcze jakies modele warte polecenia oczywiscie do 1000zl (na allegro) Czym sie rozni olympus c310 od c350 i c360?? Ktory najlepszy z tych ??

wtorek, 21 września 2004, 16:08

Post re
C-360 to następca C-350, a C-310 to C-360 uproszczony o parę bzdetów. No i C-310 ma nieco jaśniejszy obiektyw (2.8- 4.8 a C-360 2.8- 5.6), więc to rekompensuje brak dźwięku w filmikach itp

O Kodaku słyszałem opinie, że owszem aparat potrafi zrobić bardzo dobre zdjęcie, ale tryb auto działa w kratkę, raz dobrze, raz źle. Olympus jest "równiejszy" pod tym względem. Poza tym Kodak to taka firma, która oddziaływuje na człowieka cyferkami i nazwami (że niby obiektyw super firmy schneider- kreuznach- tak naprawdę żadna rewelacja), że duży wyświetlacz itp. Poza tym Kodak ma bardzo plastikowe kolory i sporą kompresję, co przeszkadza. Inna sprawa, że ma tańsze karty pamięci.

Jednak z automatów do 1000zł wg. mnie najlepszy stosunek jakość/ cena ma Olympus C-310.

wtorek, 21 września 2004, 17:03

Popieram do tej ceny c-310 bedzie najbardziej optymalny.

Przy okazji z kodakow to jedyny wart polecenia niektorym osobom - podkreslam niektorym osobom (czyli tym co chca wydac niewiele i moc cos tam sobie popstrykac) jest cx-6200 - dlaczego akurat ten? bo jest tani, jest bardzo tani - za ta cene ciezko jest kupic nawet zabawki w stylu mediatech czy pentagram. A jakosc... jak na taka cene to nie jest zle.

wtorek, 21 września 2004, 17:48
to mowicie ze c-360 nie bedzie lepszy od c-310?? Pytam poniewaz jak juz kupie aparat to bede go mial przez przynajmniej 2 lata i chce byc z niego w 100% zadowolony a miedzy tymi modelami olympusa akurat jest mala roznica cenowa wiec sprawa jest otwarta.... ?!!

wtorek, 21 września 2004, 18:14
Witam! Od roku jestem posiadaczem Kodaka DX6340 i jestem z tego aparatu niezmiernie zadowolony. Wg. mnie robi b.ładne, ostre zdjęcia z nasyceniem kolorów które mnie odpowiada. Nie zauważyłem żeby w trybie automatycznym robił zdj. raz gorsze raz lepsze. Optykę jak na tą klasę aparatu ma b.dobrą. ZOOM 144mm, możliwość robienia zdięć w formacie 3:2 itp. Wiadomo iż jest to prosty aparat dla amatora. Ma jednak parę ustawień manualnych a firma Shnaider-Krauzenach jest na tyle szanującą się firmą że nawet "zwykłe szkło" (a takie jest przy wszystkich tego typu aparatach) napewno nie jest podłej jakości. Kodak nie jest na tym forum trendy...Olympus to świetna i znana firma. Nie mam i nie miałem jednak aparatu tej marki więc żadnych opini o jakimkolwiek modelu przytoczyć nie mogę. Są jednak koledzy którzy nie mają określonego aparatu ,nie mieli z nim styczności -obojętnie jakiej firmy-i bez żenady wydają o nim kategoryczne opinie. A to, przynajmniej dla mnie jest b.irytujące..
Pozdrawiam

wtorek, 21 września 2004, 18:15

Niestety, Schneider też potrafi robić szkła podłej jakości. Wbrew pozorom Mercedes poradzi sobie dużo gorzej z samochodem za 30 tys zł niż dużo podlejszy FIAT. Szkiełka w Kodakach (m.in. DX6340) są podłej jakości.

wtorek, 21 września 2004, 19:20
A moze sie skusic na jakiegos canona ?? Bylem na 60% zdecydowany na olka c4000 to na forum powiedzieli ze to nie jest aparat dla mnie.... Nie wiem czy mieli racja ale to nie zmienia faktu iz nadal nie wiem co kupic zebym byl zadowolony bo jak widac nikt jednoznacznie nie zasugerowal 1 modelu aparatu... a jeszcze jak ja sie nie znam wiec b. trudno mi jest wybrac bo jak patrze na allegro to zaczynam oceniac aparat po ksztalcie i kolorze a przeciez to jest nieistotne! Czemu niby c4000 nie nadawal by sie dla mnie ?? Szkoda ze nie moge zrobic sondy to bym wiedzial a tak to nadal jestem niezdecydowany!

wtorek, 21 września 2004, 19:47

C-4000 się nada, tylko na początku będziesz robił nim gorsze zdjęcia, niz np. C-310. Natomiast jak zagłębisz się w jego możliwości, to będziesz robił zdjęcia dużo lepsze.
Canon niestety nie ma nic lepszego w tej cenie.

wtorek, 21 września 2004, 19:59
a jakbym podwyzszyl puap do 1300zl to moglbym jeszcze w czyms przebrac? ??

wtorek, 21 września 2004, 20:07
Niestety, Schneider też potrafi robić szkła podłej jakości. Wbrew pozorom Mercedes poradzi sobie dużo gorzej z samochodem za 30 tys zł niż dużo podlejszy FIAT. Szkiełka w Kodakach (m.in. DX6340) są podłej jakości.

Nie, szkiełka w Kodakach (m.in DX6340) nie są podłej jakści. Klasa aparatów o których piszemy to nie klasa Mercedesów w klasie limuzyn tylko co najwyżej Forda Focusa w klasie samochodów rodzinnych. A pozatym Tomku, mieszkając już dość długo i na stałe w USA przeglądając różne fora dot. róznych dziedzin zaobserwowałem jedną bardzo charakterystyczną rzecz. Otóż po dziesięcioleciach bycia na peryferiach świata- nas Polaków- w jakiejś tam części dręczą niestey kompleksy. Często słyszymy np. amerykanie to debile, fordy to szajs a już np. taki Kodak...!Przyznać się do czegoś takiego!? Zgroza, obciach itd. W stanach (ten kraj mogę dać jako przykład) ktoś b. dobrze zarabiający jeżdzi KIA, amator i nie ubogi wcale, zdjęcia robi np.Samsungiem itp. I nie dlatego że jest idiotą. Po prostu nie ma kompleksów. Nikt go nie będzie oceniał po nazwie firmy aparatu którym pstryka zdj. rodzinie lub kwiatkom. I napewno nie będzie sam będąc laikiem i amatorem udowadniał że np. Olympus za $400 jest gorszy lub lepszy niż w tej samekj klasie Canon, Samsung czy wreszcie Kodak.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

wtorek, 21 września 2004, 20:08

to klasa cinqocento... ale ja wcale nie uważam teo auta za złe...

wtorek, 21 września 2004, 20:16
to klasa cinqocento... ale ja wcale nie uważam teo auta za złe...

Tak samo jak np. Nikon D70 nie jest Mercedesem. Ale masz rację..

wtorek, 21 września 2004, 21:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona