Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 19:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 c765/770 czy Fuji S7000 ? 
Autor Wiadomość

Post c765/770 czy Fuji S7000 ?
Hello
Prosze o pomoc w wyborze aparatu. Za jakis miesiac moze dwa pragne kupic pierwsza cyfre. Na poczatku napalalem sie na Olka 765 / 770 ale ostatnio wypatrzylem Fuji Finepix S7000 - cenowo bardzo zblizony do 770 a ma matryce 6 mega.
Qmpel ma 740, inny 750 - fotki robia swietne jak na moj gust. Fuji nie mialem okazji przetestowac, zdjec na zywo tez nie widzialem a nie chcialbym kupowac w ciemno.
Z gory dziekuje
Pozdr.
Don

środa, 22 września 2004, 19:35

Z tymi pikselami to bym nie przesadzał, bo 6 MPix w jednym to nie to samo co 6MPix w drugim. Zależy wiele od jakości samej matrycy i paru innych elementów (obiektyw, funkcje low-noise itp). Podejrzewam, że z obu aparatów da się uzyskiwać tak samo niezłe zdjęcia (podejrzewam bo znam tylko S7000)

środa, 22 września 2004, 20:24

W sumie zdecydowany jestem na Fuji, ale przeczytalem w necie opinie jednego uzytkownika tegoz aparatu, ktory stwierdzil iz po pol roku uzytkowania do obiektywu dostal sie pyl i kurz !!! a w serwisie zaproponowali mu wymiane obiektywu za jedyne 1000 zeta :D bo gwarancja nie obejmuje takich przypadkow - jestem w szoku. Znajomi ktorzy uzytkuja Olimpy narzekaja jedynie na "latajace obiektywy" ale to ponoc normalne takze w nowym sprzecie.

środa, 22 września 2004, 21:37

Post kurz i pył
To go nieźle oszwabili !
OCZYWIŚCIE że ta wada podlega gwarancji i jest dobrze znana FUJI
Wszyscy wysyłają tu (chwilowo mieszkam za Odrą) masowo fujiki NA KOSZT FUJI na czyszczenie tego i założenie uszczelki.
A jeżeli w tym serwisie gadają takie pierdoły to zrobiłbym tak jak u mnie we wsi (z dedykacją dla Cichego) wziął siekierę poszedł tam i zapytał gości co mam najpierw ROZPIER....IĆ!
To ich psi obowiązek i tutaj pisałbym od razu do fuji skargę z konkretnym adresem serwisu i groził poruszeniem nieba i ziemi oraz opisaniem całej sprawy w gazecie...
Wierz mi to pomaga!
Zrobiłem tak swego czasu z APPLE bo najpierw se jaja strugali, ale potem jak im pogroziłem opisaniem sprawy w "C't" (gazeta komputerowa) to się prześcigali w przeprosinach...

Dla tych których aparaty nie są już na gwarancji mam dobrą wiadomość...
Wyczyścić to można domowym sposobem nie jest trudne, tylko uważać trzeba by nie uszkodzić przedniej soczewki (pomaga wypicie 2 piw bo się ręce nie trzęsą) a to dość precyzyjna robota.

środa, 22 września 2004, 23:50

czwartek, 23 września 2004, 16:11

Fuji ma świetną optykę i 6Mpix, ale i tak C-770 jest, moim zdaniem, lepszym aparatem. Jesli raz poczujesz na czym polega plastyka fotografii jaką zapewnia ci Olympus, trudno będzie ci zmienic firme. Ale fuji, z tego co pamietam, ma bardzo fajne, niesamowicie jasne oko. No i cena jest konkurencyjna. Gorzej z trybem manualnym i ustawieniami. Ale - decyza należy do ciebie. Povczytaj sobie recenzje i review'sy z takich stron jak:

http://www.dcresource.com/reviews/allreviews.php

http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html

http://www.dpreview.com/reviews/specs.asp

Na którejs z nich na pewno znajdziesz opis i test obu aparatów. Zazanczam, ze te linki nie prowadza bezpośrednio do testów, ale do indexu, wiec musisz sie troszke wysilic

środa, 29 września 2004, 14:12

http://www.finepix.de/en/simulator/S700 ... sprache=en

tutaj masz symulatora, moze pomoze :)

piątek, 1 października 2004, 03:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]