Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 14:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Warto przejść na cyfrową SLR ????????? 
Autor Wiadomość
A teraz sprawa odnośnie oprogramowania. Skoro mam zarejestrowaną firmę to pewnie muszę kupić oryginalne oprogramowanie z licencją. A to napewno nie jest tanie. Z tego co wiem to program, który polecają mi wszyscy znajomi (posiadacze piratów tego programu) Abobe Photoshop kosztuje ponad 2000 zł !!!!!!!!!!!!!!! Lecz ja mam plan!!!!!! Skorzystam z równie dobrego i darmowego programu GIMP. Podobno jest porównywalny w funkcjonalności i jakosci do Abobe Photoshopa. Napiszcie, czy to dobry pomysł?????????

poniedziałek, 27 września 2004, 14:34
Moderator

A nie wolisz jakiegoś Nikona z serii D2, tylko z zagranicy...? To zupełnie inna klasa, niż D100.

poniedziałek, 27 września 2004, 14:41

OOOO zz 20 000 to ja podziękuję. Na sam korpus to moge wydać najwyżej 10 000 -13 000. Czyli pewnie Nikon D100 bede musial kupic albo jakis fuji porównywalny

Przepraszam za słownictwo, ale trzeba być niespełna rozumu, żeby dziś brać Nikona D100 a nie Canona 20D , który wszedł na rynek w oszałamiająco niskiej cenie...

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 27 września 2004, 16:53

Post re
Cichy- autor tego topicu ma Nikona f100 i sześć szkieł do niego. Szuka aparatu z bagnetem Nikona.

poniedziałek, 27 września 2004, 17:01

U nas tyle kosztuje D2H, więc D2x powinien być droższy.

Cena którą podałem to sugerowana cena na Europe w przeliczeniu na złotówki, a dokładnie to na Francję.
"Price in France : 5200 euro - VAT included" Czyli troche więcej niż 20.000 zł, a dokładnie to 22611 zł.
U nas faktycznie może byc jak zwykle drożej...

Pozdr.

poniedziałek, 27 września 2004, 17:16
Post zmiana sprzętu
Zajmuje się fotografia 35 lat przeszedlem przez Pentaxy , Canony, i Nikony. Przesiadając się na cyfrę wierw na kompakty 4 mml dzie w polse o nich nie słyszano ja już tłukłem dla drukarn fotki. Zakupiłem ostatni D 70. Ale praca na nich jest super jeśli posiada się szkła z pierwszej półki to jest okej ??? sprzet to wtedy wynosi około 10 000 zl . Wizjery bardzo malutkie iciężko ustawić ostrość . Zakupilem Sony 8 setkę , i Nikona 8700 robimy nanich sluby w studiu jak i w terenie koszt zakupu na alegro calości 6000 zl powiem że jednak D 70 wystawiliśmy na allegro praca jednak z optyką oryginalną i z oprogramowaniem w kompaktach jest prze znakomita , Pracownik zakupil Minolto-Konike A2 pracowalem naniej pare dni powiem ze lustrzanki są dobre ale te kompakty jeszce lepsze widzisz co się dzieje na monitoru w czasie żeczyswistym histogram chodzi cały czas. Opużnienie w migawce 0,05 wręcz nie wyczuwalne ale + robi JPG, TIF, i RAW a pokaszcie mi profesjonalny aparat który robi TIF . Matryce są tak ustawione ze znich jest wyciągnięta maxymalna jakość . Hybaże jesteś reporterem i trzeeba Ci 2,5 klatki na sekunde to wybieraj Lustrzankę cyfrową, bo jesteś w stanie natluc pare 1000 zl zeby za 2 lata kupić nowy .

poniedziałek, 27 września 2004, 17:32

Przepraszam za słownictwo, ale trzeba być niespełna rozumu, żeby komuś, kto ma sześć szkieł Nikkora polecać Canona.

Nie mogłem się powstrzymać...

Myślę, że jak do sprzedaży wejdzie D2X, to D2H zejdzie do 10000zł na Allegro (dziś jest sporo poniżej 15000zł).
Naszła mnie jeszcze jedna rzecz - jeżeli dobrze rozumuję (na szybko) nie będziesz musiał zmieniać obiektywów makro. To, co było makrem, pozostanie makrem, o tej samej skali odwzorowania, tylko dla mniejszej matrycy. Tak więc z obiektywu 1:1 powinno Ci się zrobić efektywnie 1.5:1.
Vendeur: 1D MarkII jest szybszy od D2H.

Natomiast co do ostatniego posta :) :) :)
Jak ktoś nie czuje różnicy pomiędzy bimbrem i koniakiem, to niech pije bimber.

poniedziałek, 27 września 2004, 18:30

A tam, nie doczytałęm a wy się czepiacie :P Ale i tak 20d jest debeściakiem roku moim zdaniem.

poniedziałek, 27 września 2004, 18:53
Czym się różni od 10D?
Działką czułości?
Ten sam crop, to po co przepłacać?
Wolniejsze seryjne - tak, za to się płaci. Dramat.

poniedziałek, 27 września 2004, 19:09

20D to poracha.
Czym się różni od 10D?
Działką czułości?
Ten sam crop, to po co przepłacać?
Wolniejsze seryjne - tak, za to się płaci. Dramat.

Ten "szpec" mógłby się chociaż podpisać. Działkę czułości akurat mają taką samą.

Czym się różni od 10 D ? Proszę :

- większy bufor (23 fotki w serii)
- szybsza migawka (1/8000 , 5 klatek/s w serii)
- mniejszy
- lżejszy
- szybszy (nowy procesor DIGIC 2)
- mniejsze szumy (przy ISO 1600 niezauważalne !)
- E-TTL2
- nie wspomnę o większej ilości pikseli, ale to już mniej istotne...

Może nie mam racji ?

poniedziałek, 27 września 2004, 21:29

Co do wyboru body, jak chcesz konkretnej odpowiedzi to odwiedź forum Nikoniarzy:

http://www.digital.pl/forum/index.php

Tam na pewno Tobie doradzą.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 27 września 2004, 22:55
Moderator

Co do wyboru body, jak chcesz konkretnej odpowiedzi to odwiedź forum Nikoniarzy:

http://www.digital.pl/forum/index.php

Tam na pewno Tobie doradzą.
Pozdrawiam.

A co? My źle doradzamy?

press napisał(a):
Zajmuje się fotografia 35 lat przeszedlem przez Pentaxy , Canony, i Nikony. Przesiadając się na cyfrę wierw na kompakty 4 mml dzie w polse o nich nie słyszano ja już tłukłem dla drukarn fotki. Zakupiłem ostatni D 70. Ale praca na nich jest super jeśli posiada się szkła z pierwszej półki to jest okej ??? sprzet to wtedy wynosi około 10 000 zl . Wizjery bardzo malutkie iciężko ustawić ostrość . Zakupilem Sony 8 setkę , i Nikona 8700 robimy nanich sluby w studiu jak i w terenie koszt zakupu na alegro calości 6000 zl powiem że jednak D 70 wystawiliśmy na allegro praca jednak z optyką oryginalną i z oprogramowaniem w kompaktach jest prze znakomita , Pracownik zakupil Minolto-Konike A2 pracowalem naniej pare dni powiem ze lustrzanki są dobre ale te kompakty jeszce lepsze widzisz co się dzieje na monitoru w czasie żeczyswistym histogram chodzi cały czas. Opużnienie w migawce 0,05 wręcz nie wyczuwalne ale + robi JPG, TIF, i RAW a pokaszcie mi profesjonalny aparat który robi TIF . Matryce są tak ustawione ze znich jest wyciągnięta maxymalna jakość . Hybaże jesteś reporterem i trzeeba Ci 2,5 klatki na sekunde to wybieraj Lustrzankę cyfrową, bo jesteś w stanie natluc pare 1000 zl zeby za 2 lata kupić nowy .

Po jakiemu to...? Bo raczej nie po polsku. Możeby tak się nauczyć języka i poprawnie wypowiedzieć? No chyba, że to chwilowy stan osobnika nie pozwalał na sklecenie logicznej wypowiedzi ;).

poniedziałek, 27 września 2004, 23:50

A co? My źle doradzamy?

A czy pisałem coś o Tobie? :)

Z drugiej strony patrząc się na posty szanownego pressa czy ludzi "którzy_nie_doczytują_do_końca" to wątpie :)

Pozdrawiam

wtorek, 28 września 2004, 16:04
To forum jest rewelacyjne!!!!!!!! Zadałem dość nieciekawe pytanie a tu od razu mnóstwo linków, porad itp. Dzięki!!!!! Tak mi się to spodobało że pomyślę nad założeniem stałego nicku na tym forum. Może sam kiedys komus doradze. Hehe. Prosiłbym jeszcze o podpowiedź czy muszę koniecznie kupić Photoshopa kosztującego tyle co prawie dwa obiektywy???????????? Hmmmmmmmmm. A moze by tak GIMPA????? :lol:

wtorek, 28 września 2004, 16:55
Moderator

To forum jest rewelacyjne!!!!!!!!

Wiemy ;).

Anonymous napisał(a):
Dzięki!!!!!

Nie ma za co.

Anonymous napisał(a):
Tak mi się to spodobało że pomyślę nad założeniem stałego nicku na tym forum.

Zapraszamy.

Anonymous napisał(a):
Może sam kiedys komus doradze.

Z pewnością.

Anonymous napisał(a):
czy muszę koniecznie kupić Photoshopa kosztującego tyle co prawie dwa obiektywy???????????? Hmmmmmmmmm. A moze by tak GIMPA????? :lol:

Nie musisz. Możesz kupić sobie za 15 zł lub mniej, możesz poszukać w necie. Możesz także użyć darmowego i całkiem niezłego GIMP'a.

wtorek, 28 września 2004, 20:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona