Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 18:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaka cyfrowka z powyzszych... ? 
Autor Wiadomość
Post Jaka cyfrowka z powyzszych... ?
Zastanawiam sie nad kupnem aparatu cyfrowego, troche sie juz rozejrzalem. Aparat ten bede wykorzystywal prywatnie. Chcialbym moc robic niem dobre zdjecia nie tylko na rodzinnych imprezach, wyjazdach, ale takze zdjecia plenerowe itp. Do tej pory ograniczylem sie do:

Caono PowerShot S40
Canon PowerShot S45
Canon PowerShot A70
Canon PowerShot A80
FujiFilm FinePix S304
FujiFilm FinePix S3000
FujiFilm FinePix S5000
Minolta Dimage Z1
Olympus C-720
Olympus C-730
Olympus C-740
Olympus C-4000

Nie chodzi mi oczywiscie o kupno najdrozszego, ale najlepszego z powyzszych. Na zakup aparatu jestem w stanie przeznaczyc okolo 2300PLN. Jesli oprocz powyzszych macie jeszcze jakies inne propozycje bede wdzieczny za wszystkie porady.

Pozdrawiam

sobota, 4 października 2003, 16:08
Post Re: Jaka cyfrowka z powyzszych... ?
Polecam jakiegoś Canon'a - jakiegoś bo prawie wszystkie w tej klasie cenowej są prawie doskonałe.
Szczególnie polecam:
http://www.dpreview.com/reviews/canong3/
lub tańszy i bardzo poręczny:
http://www.dpreview.com/reviews/canons400/

sobota, 4 października 2003, 21:14
Dzieki za odpowiedz :) Bede musial chyba jeszcze troche pomyslec. Mam jeszcze kilka pytan:
1. Nie znalazl ktos w internecie moze jakiegos testu porownawczego aparatow do 2500PLN ?:) Tylko jesli mozna prosic to jakies wiarygodne zrodlo (sam szukalem troche ale bez skutku).
2. Na co trzeba zwracac najwieksza wage przy wyborze aparatu cyfrowego? Moje kryteria do tej poty to:

a) Marka (jak dlugo na rynku i tradycje)
b) Matryca (min 3,x mln pikseli)
c) Max ryzdzielczosc wykonywanych zdjec
d) Zoom optyczny
e) Lampa blyskowa i jej zakres dzialania
f) zasilanie (najlepiej akumulator Li-10B Li-Ion + baterie)

Chodzi mi rowniez o to aby aparat nie byl wylacznie w pelni automatyczny. Abym mogl samodzielnie ustawiac odpowiednio potrzebne mi parametry przy wykonywaniu zdjec.

Co do tego powinienem jeszcze dodac? Jakie najlepsze wartosci powinny miec parametry tj.:
1) Jasność obiektywu :
2) Pomiar swiatla :
3) Czas migawki :

czy bierzecie moze jeszcze jakies inne parametry pod uwage ? Bede bardzo wdzieczny za porady i mysle, ze nie tylko mnie one posluza.

Pozdrawiam.

niedziela, 5 października 2003, 14:29
Na żadnej stronie nie spotkałem testu w stylu "ten aparat jest najlepszy" ;-)
Polecam następujące strony z recenzjami:
http://www.dpreview.com/
http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
Polecam zwłaszcza dokładne przestudiowanie pierwszej strony, są tam dokładne testy fotograficzne wykonane dosyć obiektywnie a nie tylko suche dane techniczne, które z reguły mało mówią o rzeczywistej jakości zdjęć.

niedziela, 5 października 2003, 19:42
Kupuj Canona s45 lub poczekaj na a80 . Nie pożałujesz. Ja mam g5 , ale to 500 zł więcej :)

poniedziałek, 6 października 2003, 22:16
Aparaty te różnią się też mocno wielkością, np S5000 jest dużo większy od S45, a w S50 jest naprzykład mozliwość wyboru koloru srebny czy czarny, S45 jest tylko srebny. Zewnętrzną lampę błyskową mozna podłączyć od G3 wzwyż. Dodatkowy aku w S45 jest dużo droższy niż paluszki-aku w A70, ale w zestawie aku są w S45 a nie ma ich w A70. itd.

wtorek, 7 października 2003, 14:37
Dzieki za wasze opinie. Poprzegladalem jeszcze troche stron i poki co postanowilem, ze albo poczekam jeszcze z kupnem do nowego roku (wtedy moze ceny troche zjada w dol), albo poprosze jakiegos znajomego zeby kupil mi za nasza zachodnia granica :) gdzie zauwazylem, ze tego typu sprzet jest tanszy srednio o 400-500PLN. Tylko nie wiem jak jest pozniej z gwarancjami.
Swoja droga sprawdzale tez oferty na Allegro i tam ceny sa bardzo rozne od 2500 - 3400PLN za G5, ale tam raczej nie kupie. Jakos nie moge sie przekonac do kupowania rzeczy przez aukcje inernetowe.

Pozdrawiam.

P.S. Co do koloru aparatu - nie jestem wymagajacy :) byle nie rozowy.
P.S.2. Pytanie do posiadacza G5 :) Gdzie kupiles go za 2800PLN ? Sprawdzalem troche w sklepach internetowych i cena jego to zawsze ponad 3300-3600PLN.

sobota, 18 października 2003, 17:37
Post ostateczna decyzja?
Siemka Benny! Mam dokladnie ten sam dylemat co TY i musze powiedziec ,ze zastanwialam sie nad tymi samymi aparatmi. Napisz na co sie zdecydowales ostarecznie...moze pojde w Twoje slady :P Pozdrawiam yoda@begin2.com.pl

sobota, 18 października 2003, 22:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]