Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 20:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Ładowarka z czterema niezależnymi obwodami ? warto? 
Autor Wiadomość
Post Ładowarka z czterema niezależnymi obwodami ? warto?
Mam pytanie czy warto kupić ładowarke z czterema niezależnymi obwodami. Chodzi o maksymalne dopasowanie prądu ładowania dla każdego pojedyńczego akumlatorka. Czy też przy akumlatorach typu Ni-MH nie ma to znaczenia? Czy takie opcje jak przycisk rozładowania akumulatorków na żądanie i funkcja regeneracji akumulatorków mają sens dla akumlatorów Ni-MH? Czy ładowarka która ładuje w dwie godziny 2000mAh nie jest za szybka i skróci trwałość akumlatorów? No i czy ktoś używał te rakiety co to w 30min 2100mAh...

Chcaiłbym kupić 8 x Sanyo R6/AA Ni-MH 2300mAh i którąś z tych ładowarek poniżej:

Panasonic BQ395 ( 4 niezależne obwody)

http://www.baltrade.pl/bn/?o=shpp&i=790

ładowarka MW 9168 GS ( chyba dwa obwody)

http://www.baltrade.pl/bn/?o=shpp&i=1259

sobota, 2 października 2004, 03:00

Niezależne ładowanie to niezły bajer. Na pewno akumulatory będą ładowane sensowniej. A poza tym można naładować jeden, albo 3 sztuki. A mając inteligentną ładowarkę można ładować też, np AAA czyli cienkie paluchy, do każdego innego urządzenia w domu.

Kilka dni temu kupiłem GP półgodzinne w zestawie podróżnym (ładowarka z wiatraczkiem, zasilacz do niej, kabelek do sieci, kabelek do zapalniczki, 8 uku 2300 i całkiem poręczne etui). Kupę szmalu kosztuje ale jakby chcieć kupić taką samą ładowarkę i drugi komplet aku to prawie stówa drożej.

Na razie ładowałem trzy razy więc nie mogę się wypowiedzieć o żywotności ale szybkie ładowanie w sytuacjach podbramkowych jest cenne.

wtorek, 12 października 2004, 22:56

Post Re: Ładowarka z czterema niezależnymi obwodami ? warto?
ajax napisał(a):
Mam pytanie czy warto kupić ładowarke z czterema niezależnymi obwodami. Chodzi o maksymalne dopasowanie prądu ładowania dla każdego pojedyńczego akumlatorka. Czy też przy akumlatorach typu Ni-MH nie ma to znaczenia?

Warto kupic taka ladowarke, a to przedewszystkim z 2 powodow:

1) dla mnie najwazniejszy. Kupujac 4 ogniwa nie masz wogole pewnosci co do parti z jakiej pochodza itp. czyli jednym slowem kazde ogniwo moze byc "inne", inaczej "naladowane" defaultowo. Ladowarki te zwykle - czytac te do 400-500pln posiadajace powiedzmy 2komory ladowawcze stwierdzaja naladowanie obu aku w komorze na podstawie -delta V dla pojedynczego aku, co moze zaowocowac ty ze jeden aku bedzie zawsze naladowany dobrze a drugi ni w piec nie w oko, zdaj sobie teraz sprawe ze aku ci sie przemieszaja zawsze wiec takie cos nastepuje z roznym aku a pozniej skutkuje nierownomiernym naladowaniem calego kompletu i duzym prawdopodobienstwem padniecia ktoregos z aku badz tez wszystkich - zalezy jak ladowarka bedzie to wszystko interpretowala.

Wiec jezeli masz 4 komory ladowawcze czy tam ladujace nie masz juz tego problemu - a w kazdym badz razie zmniejszasz takie ryzyko do minimum.

2) możesz sobie naladowac jeden aku - przydaje sie gdy mamy jakies inne sprzety ktore korzystaja z tylko jednego aku.

To takie najwazniejsze roznice w stosunku do ladowarek z 1 badz 2 komorami ladowawczymi - jest jeszcze kilka ale sa mniej istotne jezeli chodzi o zwykle "paluszki"

ajax napisał(a):
Czy takie opcje jak przycisk rozładowania akumulatorków na żądanie i funkcja regeneracji akumulatorków mają sens dla akumlatorów Ni-MH?

Wiesz ja jakos nie widze wiekszej roznicy pomiedzy rozladowaniem a regeneracja. Przeciez ta cala regeneracja polega na rozladowaniu aku do okolo3% i naladowaniu ich do pelna - i tak okolo 3x pod rzad - to samo co formatowanie.

Ogolnie funkcja rozladowania na rzadanie jest przydatna - zakladam ze w ladowarce masz mozliwosc recznego rozladowania badz ladowania od poziomu w ktorym aku sie znajduja opbecnie - poniewaz istnieja ladowarki ktore maja ta funkcje rozladowania z przycisku + tak czy siek rozladowuja aku za kazdym ladowaniem - w takim wypadku ta funkcja na rzadanie jest tylko chwytem marketingowym.

Generalnie bardzo dobrze by bylo aby bylo to jednak realizowane z przycisku - czyli na rzadanie. Chociaz mimo wszystko polecam rozladowywanie aku za kazdym ladowaniem - no chyba ze ci sie strasznie spieszy to tam raz na kiedy mozesz je poprostu doladowac ale generalnie staraj sie je zawsze rozladowywac.

ajax napisał(a):
Czy ładowarka która ładuje w dwie godziny 2000mAh nie jest za szybka i skróci trwałość akumlatorów? No i czy ktoś używał te rakiety co to w 30min 2100mAh...

Bylo o tym 300x - nie bede sie zaglebial bo mnie tu wszyscy zjada zaraqz (tak jak to zawsze jest) ze szybkie ladowanie nie ma az takiego wplywu.... a zreszta co mi tam. Wedlug mnie jak mozesz sobie pozwolic ladowac aku wolniej to kup cos wolniejszego - mimowszystko jest to bezpieczniejszy sposob. Ja za ta maksymalna/wygodna a zarazem jeszcze w miare bezpieczna szybkosc przyjmuje 3-3,5 h. Chociaz optymalniej jest napewno jest 6-8h

Ladowanie aku w 30min. to juz to samo co ladowanie ich w 5min - ze sie brzydko wyraze rozpier... aku jak trzeba.[/quote]

ajax napisał(a):
Chcaiłbym kupić 8 x Sanyo R6/AA Ni-MH 2300mAh i którąś z tych ładowarek poniżej:

Sanyo to dobry wybor, popatrz jeszcze na zestawy na allegro - czasami aku + ladowarka wychpodzi troszke taniej niz kupno oddzielnie no i zaplacisz raz za wysylke. Generalnie rozwazaj opcje z aku wlasnie Sanyo, Energizer ewentualnie GP.

ajax napisał(a):
Panasonic BQ395 ( 4 niezależne obwody)
http://www.baltrade.pl/bn/?o=shpp&i=790
ladowarka MW 9168 GS ( chyba dwa obwody)
http://www.baltrade.pl/bn/?o=shpp&i=1259

Ta MW jest sprawdzona i dosc rozsadna, niemniej ja bym jednak poszukal czegos z 4 niezaleznymi komorami - ta MW ma 2 komory ladowawcze.
Z MW/Emos z 4 komorami poszukaj V-6000 - bardzo dobra ladowarka w podobnej cenie co ten panasonic - przy czym ja tego panasonica nie znam wiec sie o nim nie wypowiem ale o V-6000 juz cos wiem i z tanich ladowarek z 4 komorami ta wlasnie polecam. PRzy okazji V-6000 to jest bodajeze odpowiednik wlasnie tego GP o ktorym wspominano powyzej.

wtorek, 12 października 2004, 23:26

Jak chcesz dobrą ładowarkę czterokanałową to mam do sprzedania http://www.dve.pl/index.php?s=1277&c=39 co do ceny to pisz na priv - dogadamy się.

wtorek, 12 października 2004, 23:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]