Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 01:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Wielka przecena sprzętu - doczekaliśmy się !!! 
Autor Wiadomość

Sądzę, że 300D powinien być niedługo za 3k z kitowym obiektywem.

mam taka nadzieje, choc byc moze bede mial okazje kupic malo uzywany troche taniej. g6 nie wchodzi w gre z prostego powodu - ja wiem, ze on zrobi dobre zdjecia, ale na litosc boska - jest brzydki :D a nie wydam ogromnych jak na moje mozliwosci pieniedzy na cos, co mi sie po prostu nie podoba...

a swoja droga nasunela mi sie taka watpliwosc, sporo czytalem sporo szukalem :wink: ale nadal nie jestem pewien. czy 300d robi tez dobre zdjecia w pelnym automacie? czasem nie ma czasu na jakiekolwiek ustawienia i trzeba uzyc trybu auto... strzelanie od czasu do czasu w automacie to imho zaden wstyd, przeciez ten tryb jest po to, aby z niego korzystac :D

wtorek, 5 października 2004, 19:11
[/quote]Koszty, koszty i jeszcze raz koszty jakie się w Polsce ponosi.
Ludzie, magazyny, koszty reklamy, spedycja, podatki to wszystko w Polsce jest strasznie drogie. Jesteśmy w UE i to się zmieni tylko nie z dnia na dzień.[/quote]
Czyś ty chłopie zwariował? UE i niższe podatki? Gazet nie czytasz?

poniedziałek, 11 października 2004, 13:45

Można zawału dostać. Na początku sierpnia w sklepie, gdzie kupowałem aparat A75 kosztował 1110zł, a teraz? 848? Poczekałbym do teraz, dołożył 50zł i mam 3mp. Ale tak czekać można w nieskończoność...

300D? Auto? Myślę, że w porównaniu z kompaktami ma o wiele lepsze auto, w końcu tam te pomiary światła, ostrości są lepszej jakości... ale ja laik w lustrach.

poniedziałek, 11 października 2004, 13:48
Moderator

Jak dobrze pójdzie, to w niedługim czasie będę miał w sprzedaży aparaty cyfrowe w rewelacyjnych cenach. Oczywiście GW EU.

poniedziałek, 11 października 2004, 14:14

Jest jeszcze coś takiego jak podatki pośrednie i bezpośrednie. I właśnie tych drugich w Polsce jest pełno. To że wyczytasz w gazecie, że w Niemczech podatek od firm nie jest 19% a np. 28 (nie pamiętam teraz dokładnie) to nie znaczy, że koszty prowadzenia firm są wyższe. W Polsce podatku można nie płacić robiąc duże koszty co nie jest problemem ale podatki pośrednie są wliczane we wszystko i to są te znaczne koszty prowadzenia firmy.
Paczka kurierska w Niemczech to 5 euro w Polsce ok 25-30 zł wiec porównując to do zarobków jest spora różnica.

poniedziałek, 11 października 2004, 14:36

Post no ...
Vendeur napisał(a):
Jak dobrze pójdzie, to w niedługim czasie będę miał w sprzedaży aparaty cyfrowe w rewelacyjnych cenach. Oczywiście GW EU.

Nie chciałbym i pewnie nie muszę Cię poganiać, ale ... mógłbyś się pospieszyć ? ;) Bo już dłuuugo czekam na "rewelacyjne ceny" :) , a aparatu ciagle nie mam ...

poniedziałek, 11 października 2004, 15:13
Anonymous napisał(a):

Jest jeszcze coś takiego jak podatki pośrednie i bezpośrednie. I właśnie tych drugich w Polsce jest pełno. To że wyczytasz w gazecie, że w Niemczech podatek od firm nie jest 19% a np. 28 (nie pamiętam teraz dokładnie) to nie znaczy, że koszty prowadzenia firm są wyższe. W Polsce podatku można nie płacić robiąc duże koszty co nie jest problemem ale podatki pośrednie są wliczane we wszystko i to są te znaczne koszty prowadzenia firmy.

Chyba coś ci sie pomyliło. Przeczytaj jeszcze raz swój post.

poniedziałek, 11 października 2004, 18:25

Chyba coś ci sie pomyliło. Przeczytaj jeszcze raz swój post.

miało być: "Jest jeszcze coś takiego jak podatki bezpośrednie i pośrednie. I właśnie tych drugich w Polsce jest pełno." :oops:

wtorek, 12 października 2004, 12:39

zgadza się kolega pomylił jedne podatki z drugimi, ale to jest forum fotograficzne nikt od niego takiej wiedzy nie wymaga....
A ja ciągle będę się upierał, że to nie podatki, ale wielkość marż realizowanych przez dilerów jest głównym powodem róźnicy w cenie,,,
OCzywiście podatki są ważne,,,, ale u nas handel ma więcej elementów pośrednich, a każdy chce zarobić, do tego handel ma wysokie koszty stałe ze względu na niski obrót, więc rozkłada się na mniej aparatów, od kiedy Polacy zaczeli kupować więcej sprzętu, sprzęt też zaczął taniec. I dużo tu robi konkurencja,,,,

wtorek, 12 października 2004, 12:55

i tak stosunek ceny sprzętu do wysokości zarobków jest chory.
np. w Niemczech niech G6 kosztuje nawet 600 euro a zasiłek dla bezrobotnych jest 1000 euro :)
a u nas g6 kosztuje 2899 zł a zasiłek jest ok 400 zł
Polska jest daaaaaleko od reszty świata :cry:

wtorek, 12 października 2004, 13:12

dla 1,2 mld ludzi na świecie Polska jest rajem.... Tak żyjemy w lepszej połowie (tj. bogatszej świata)... i równamy w górę a nie w dół... WIęc nie jest tak zle,,,, i możemy fotografować ładne kobiety na plarzy, po co Niemcy muszą jeżdzić do innych krajów

wtorek, 12 października 2004, 13:20
Post niezalogowany
M kto Ci powiedział że zasiłek w niemczech wynosi 1000EU_?
Tutaj wielu ludzi ZARABIA ok 1000-1300 EU!
A jeszcze więcej CHCIAŁOBY tyle zarobić.
Niemcy wpadły w recesję gospodarczą i złote czasy pozostały już tylko w sklerotycznych głowach emerytów którym zaczyna się okrawać renty...
Zasiłek wynosi ok 600 EU z czego większą część idzie na podstawowe środki do życia, reszta wystarcza na ... przeżycie.
Pozatym niemcy to naród ską... OSZCZĘDNY i ktoś kto dostaje nawet te 1300 na rękę nie poleci kupić aparatu za 600... raczej używany za 200.

wtorek, 12 października 2004, 14:02

@kaziq no logged - może tyle nie ma ale kiedyś był artykuł o właśnie recesji w Niemczech i o bezrobotnych i tam podawali, że w niemczech zachodnich zasiłek jest ok 800 - 1000 euro może i tak nie jest upierać się nie będę. Niemcy leżą jeżeli chodzi o stare tereny DDR bo tam to strasznie licho zarabiają - mieszkam przy granicy i bardzo dużo niemców do nas przyjeżdza (miasto z nich żyje) i widzę jak każde euro odliczają.
Zdaję sobie sprawę, że u nich robi się ciężko ale to nie zmienia faktu, że za żyje im się lepiej, widzę to przechodząc przez granicę - całkiem inny świat - momo, że to stary DDR :wink:

wtorek, 12 października 2004, 14:15
JESZCZE... żyje im się lepiej... jeszcze...
Ale różnice zacierają się szybko, wiem bo pomieszkuję i w polsce i w niemczech.
A gwoli byłego DDR, na "naprawę" wschodnich landów poszły od zachodnich podatników MILIARDY EURO... to się nie dziw że widać różnicę.
Uwierz mi że niemcy są oszczędni w porównaniu z polakami i 1000EU na aparat wydaje mało kto, mimo że osoba pracująca z reguły dostaje tę kwotę "na rękę" co miesiąc.

wtorek, 12 października 2004, 17:38

Dlatego są tacy bogaci. Potrafią rozsądnie rozporządzać pieniędzmi, w przeciwieństwie do naszych posłów.

I proszę mi nie mówić, że Niemcy to biedny kraj, bo w G7 się nie jest na darmo. U nich zasiłek to spoko 2000zł a u nas 400zł. Trzeba wziąć pod uwagę, że Niemcy u nas kupują produkty codziennego użytku, bo to jest u nich drogie. Za to RTV i AGD tanie. Samochody też drogie (nowe).

wtorek, 12 października 2004, 18:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona