Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 DRUKARKA FOTO ATRAMENTOWA. 
Autor Wiadomość

Post DRUKARKA FOTO ATRAMENTOWA.
Jaka drukarka atramentowa robi najlepszej jakości odbitki??
I BŁAGAM DARUJCIE SOBIE POWTARZANIE ŻE LEPIEJ ZDJĘCIA ZANIEŚĆ DO FOTOLABU. Tyle to wie (prawie)każdy.
Pozdrawiam.

wtorek, 19 października 2004, 21:46
Co, bez marudzenia to nic nie potraficie napisać??

środa, 20 października 2004, 21:25

nie jestem na bierzaco w drukarkach, ale w opiniach fachowcow zawsze slyszalem marke Epson

środa, 20 października 2004, 22:47

A ile masz kasy i na jak daleko trzymasz się od systemów Uniksowych? Ja wybierałbym z HP i Epsona, ale nie mam w tej materii doświadczenia.

czwartek, 21 października 2004, 21:40
Canon i560 + dobry markowy papier, zaj....a jakość, osobne atramenty, z jednego zestawu atramentów wydrukujesz ok 60 stron A4 w jakości foto. Ja nie widzę różnicy foto z drukarki a foto z fotolabu chyba że pod lupą.

czwartek, 21 października 2004, 22:04

drukarki canona zawsze mialy slabe nasycenie kolorow, wiec raczej omijalbym je szerokim lukiem

czwartek, 21 października 2004, 22:38

Ja bym polecil Epson Stylus Photo R800 - moim zdaniem jakosc wydrukow jest rewelacyjna

7 niezaleznych pojemnikow z tuszem + Glossy Optimizer:
Photo Black, Matte Black, cyan, magenta, yellow, blue, red + Glossy Optimizer - kazdy po 13ml
Fizyczna rozdzielczość druku max. 5760 x 1440 dpi
Oczywiscie druk mez marginesow i inne bajery.

czwartek, 21 października 2004, 22:51
Zobacz mily kolory a potem wyrażaj opinię, a R800 za 2000 zł to już lepiej laserówkę kupić. Canon kosztuje 500-600 zł, używam jej od pół roku i jest ok, przedtem miałem HP ale tam zabija cena atramentu, skończy sie żółty 150 zł, skończy się cyjan 150 zł itd. Można napełniać ale to już inna bajka.

czwartek, 21 października 2004, 23:02

R800 sa po 1000pln, jak mi znajdziesz nowa laserowke kolorowa w tej cenie to biore od reki - jeszcze zeby tak ladnie oddawala kolory jak ten R800. Laserowki sie nie nadaja do zdjec - przynajmniej nie te ponizej 10000pln.

Canony sa dobre do drukow do prezentacji do zdjec sa faktycznie mocno srednie - dziwnie oddaja kolory. Moj stary hp 940 juz lepiej sobie radzi niz wiekszosc canonow. Tak jak powyzej napisal mily jezeli chodzi o zdjecia to ja bym tez omijal canony atramentowe i postawil wlasnie na Epsony. Hp tez bym chyba omijal - jakosc jest ok ale cena eksploatacji jest straszna, poza tym sporo sie slyszy o awaryjnosci n owych drukarek hp.

czwartek, 21 października 2004, 23:11
Chyba na Allegro, ale to i tak dwa razy drożej od ceny sklepowej Canona a kolory można skalibrować jak komuś nie odpowiadają.

czwartek, 21 października 2004, 23:35

Mam HP 5150, koszty eksploatacji są dosyc wysokie, ale polaczenie dobrego papieru foto i atramentu foto daje rewelacyjne efekty, kiedys mialem epsona, jak na tamte czsy drukowal rewelacyjnie, ale pojakims czasie zaczal coraz gorzej (wina pewnie stalej glowicy, a wymiana kosztuje sporo)

czwartek, 21 października 2004, 23:35

Chyba na Allegro, ale to i tak dwa razy drożej od ceny sklepowej Canona a kolory można skalibrować jak komuś nie odpowiadają.

Jasne ze na allegro - a co to zmienia? Co do ceny canonow to nie widze aby przy pytaniu byla zaznaczona jakas maksymalna cena, widze za to ze jest zaznaczone ze ma robic idealne wydruki a tutaj epson jest duzo lepszy niz ten canon.

MobyDick napisał(a):
...kiedys mialem epsona, jak na tamte czsy drukowal rewelacyjnie, ale pojakims czasie zaczal coraz gorzej (wina pewnie stalej glowicy, a wymiana kosztuje sporo)

No to fakt koszty eksploatacji sa ciete rowniez przez niewymienna glowice, ktora sie zuzywa, niemniej przy obecnym rozwoju drukarek i lecacych na leb na szyje cenach nowszych modeli, lepiej kupic cos z niewymienna glowica i nawet za te 2 lata wywalic drukarke i kupic nowa niz za kazdym razem kupowac drogie tusze z glowicami. W epsonach glowice sa dosc wytrymale - sa inaczej robion niz te w hp, zreszta tam glowice sa zupelnie inne. Napewn taniej wychodzi po 2 latach wywalic drukarke i kupic nowa niz jechac na drogich tuszach z glowicami - aby przez 2 lata zajezdzic te glowice w epsonach to trzeba naprawde robic bardzo duzo wydrukow - ale to i tak koszty sie zwracaja z nawiazka.

Kiedys lepiej bylo kupowac drukarki z wymiennymi glowicami, poniewaz koszty samych drukarek byly straszne, dzisiaj to jest deczko odwrotna sytuacja.

piątek, 22 października 2004, 00:13
No i znowu sie niczego nie dowiedzialem... dzieki... koledzy, za rady...

piątek, 22 października 2004, 09:26

Laserówka do zdjęć się absolutnie nie nadaje. Jeżeli już, to termosublimacyjna, ale to trochę droga zabawka. Do zdjęć tylko atrament.

piątek, 22 października 2004, 19:52

Laserówka do zdjęć się absolutnie nie nadaje. Jeżeli już, to termosublimacyjna, ale to trochę droga zabawka. Do zdjęć tylko atrament.

Mam w pracy dosc wypasiona laserowke - za 7200 zl kupiona 2 tyg temu, mniejsza ze szczegolami, ale powiem tak: koszt druku zabija atramentowki, jakosc druku jest niezla, nawet photo, ale do dobrego atramentu tego porownac sie po prostu nie da...

piątek, 22 października 2004, 20:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona