Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 01:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Panasonic FZ10 a zdjecia nocne 
Autor Wiadomość

No cóż pierwszy post to były moje próby (zresztą to pisałem)Z resztą powinieneś czytać wszystko po kolei a nie tylko tkakac po obrazkach

Posty czytam ale nie klikam w kazdy link - to chyba normalne ze jak jest pod zdjeciem to tychy sie tego zdjecia a nie innego - nie mialem potrzeby ogladac tych fontann w "orginale"

zenek napisał(a):
Co do lamp to nie wiem jaka różnica czy zmniejsze czs czy przymknę przysłonę to i tak tyla samo światła wpadnie :!:
To nie są "gwiazdki" na latarniach..
Z resztą tam też trzeba zachowac pewien stały stosunek migawka/przysłona....a gwiazdki lepiej wychodzą na więkrzej przysłonie i dłuższym czasie....ale to nie ta bajka

A kto mowi o gwizadkach? Poza tym to jednak nie do konca jest to samo czy krotszy czas czy wieksza przyslona (w sensie wieksze f) - to tak niby na logike wychodzi ale mimo wszystko jakbys dal wieksze f to by jakos wygladaly - to to co widzialem to nawet nie wiadomo wbylo czy to jest lampa pod woda czy odbicie czy moze cos zupelnie innego - wieksza przyslona dalaby ci mniejsze rozlanie tych swiatel na boki. Zreszta to i tak nie jest istotne bo mielismy dyskutowac jak aparat radzi sobie z nocnymi a nie jak sobie radzi fotograf, w zwiazku z tym proponuje koniec dyskusji na temat przyslony i tych fontann.

zenek napisał(a):
PS to prześlij mi twoją fotkę podobnie kadrowaną....
tzn cały budynek robiony z jednego kąta, na wide, z wys <1m stojąc ok 10m od budynku :wink: (a może ci się nie wyginają bo nie robisz podobnych ujęć) (meila przśle ci na priva)

Jezu a wez ty mi podaj jeszcze wiecej danych, moze kat nachylenia powierzchni czy wysokosc wzgledem morza ;), fotka nocna z odleglosci okolo 6-7m od budynku i wysokosci ja wiem z 50cm, na czasie 1s, przyslony nie pamietam, robione okolo 12:00 w nocy - zreszta czas tez jest tam gdzies podany, jest w pokazoofce - taki hotel - tyle ze ja ta zalapalem 3 polaczone budynki, ale patrzac na kazdy pojedynczo to one nie sa takie pogiete.

Co do szumow, na kolejnej fotce z fontannami sa i to bardzo duze szumy - mi sie takie zaczynaja przy ISO 200 - a nalezy zwrocic uwage ze canony a75 i tak juz szumia i to dosc zdrowo, poza tym dalej nie wyglada na pelna noc - no ale niech ci bedzie, co innego ta poprzednia tam juz sie zgodze ze jest noc.

Tak wogole to ta 2 z fontannami jest juz znacznie lepsza, przynajmniej wiadomo o co chodzi i wszystko widac - ale jednak zabraklo ci tutaj czasu ew. za slebe oswietlenie dookola.

Tak wogole juz mi sie nie chce prowadzic z toba dyskusji - widac ze bedziesz bronil tego aparatu za wszelka cene i bez wzgledu na to czy tak jest czy nie - to juz ewidentnie widac po wiekszosci twoich postwo na temat tego aparatu (w zasadzie to po 99% postow)

czwartek, 28 października 2004, 13:48
Moderator

Ogólnie za szeroki kąt uważa się 28 mm i mniej.

Ten wykadrowany kawałek kościoła jest dla mnie tragicznej jakości. Zastrzeżenia, jak wspominałem wcześniej. Ostatnie fotki, jakby nieco lepsze. Ale ogóle wrażenie możliwości aparatu jest jak na razie bardzo słabe u mnie. Czyżby TomekK miał rację?

czwartek, 28 października 2004, 14:04

(...)
Tak wogole juz mi sie nie chce prowadzic z toba dyskusji (...)

skoro tak to po co wypisujesz tu takie eseje i komentujesz każde słowo....

PS chętnie wysłucham także innych :wink:
Pozdrawiam

czwartek, 28 października 2004, 14:05

Pozdrawiam Cie Zenku :))) Widze ze dzielnie sie bronisz.Niestety specyfika tego forum polega na tym ze trzeba skrytykowac wszystko co sie da i najgorzej jak sie da.Jak sie nie da normalnie to najlepiej poplątać pojecia, czegos niedoczytac albo wmawiac poprostu glupote :).Panowie przypominam ze wedlug swiata fotografi stoi ze oko ludzkie ma odniskowa w porownaniu do malego obrazka okolo 50mm dokladne cos 46 ale przyjmuje sie 50 mm jako standart.Wszystko co jest mniejsze od 50 to kat szeroki a wieksze to juz mamy tele.Tego ucza na fizyce bodajze chyba w szkole podstawowej.Mozemy mowic wiec o wiekszym lub mniejszym kacie.A kat 35mm napewno jest szeroki i mniej szeroki niz 28.Proste.Punkt dla Zenka.W kwesti swiatla czyli zabawa migawka i przyslona Zenku nie masz racji.Inaczej naswietla sie obiekt z domknieta przyslona a inaczej jezeli jest ona otwarta i zastosujesz mniejsze czasy.Zdjecia nocne w FZ10 sa dobrej jakosci.Nie mowie ze sa najlepsze na swiece ale da sie z tego wycisnac niemalo.Pamietaj Zenku ze jak juz Ci zabraknie FZ10 to koniecznie kup sobie A75 robi swietne zdjecia nocne i bez szumow ;).A tak juz powaznie.Zenku musisz jeszcze wyczuc aparat.Patrz krytycznie na swoje zdjecia i staraj sie je poprawiac.Znieksztalcen mozna uniknac prostym sposobem odpowiedniego kadrowania przy minimalnej znajomosci praw optyki.Jezeli chodzi o szumy to sa one obecne w FZ10.Ale tez sa obecne na wszystkich aparatach cyfrowych i nie sadze zeby akurat FZ10 sie szczegolnie wyroznial.Zenku podoba mi sie Twoja koncepcyjnosc.Widze ze masz zapal do fotografi i byle tak dalej.Im wiecej pomyslow ty bardziej to zaowocuje pieknymi fotkami ktore mysle ze nam pokazesz.I jeszcze raz brawo za dzielna obrone wlasnych pogladow :)
Pozdrawiam

czwartek, 28 października 2004, 15:56

Vendeur napisał(a):
Nie masz racji. Sony ma specjalne tryby nocnego ostrzenia w podczerwieni i możesz robić zupełnie w ciemności a zdjęcie będzie ładne.

No to tylko sony...

Witam.
Nie tylko Sony - Olym 5060 tez mogę robić zdjęcia w całkowitej ciemności z AF i wychodzą ostre - podświetlanie AF działa doskonale( świeci jak mała latarka :D ).
A co do zdjęć - To ostatnie bardzo mi się podoba: "gwiazdki" latarni, piękne kolory no i ta mleczna :D fontanna.
Szkoda tylko, że dolna 1/3 zdjęcia taka ciemna - wolałbym zamiast tego troche więcej nieba.
Generalnie: świetne zdjęcia.
Pozdrawiam.

czwartek, 28 października 2004, 18:33

W kwesti swiatla czyli zabawa migawka i przyslona Zenku nie masz racji.Inaczej naswietla sie obiekt z domknieta przyslona a inaczej jezeli jest ona otwarta i zastosujesz mniejsze czasy.

Zadza się ale nie w tym przypadku (chodzi o 'przepalone' lampy)
Pstyknąłem wówczas chyba kilkanaście fotek tej fontanny z różnymi przysłonami i różnymi czasami....i lampy zawsze były 'przepalone' :(

Qrde coś sie ludzie nie kwapią do komentarzy :roll:
A zawsze było tylu ciekawych jak fz10 robi nocne

PS jek pisałem to były moje początki z tym aparatem a ostatnio nie bardzo mam okazję żeby powalczyć z jakimś ciekawym obiekrem nocą
Mam nadzieje że wkrótce będe mógł tu jeszcze coś ciekawego wrzucić :D

piątek, 29 października 2004, 11:19

Zajęli się produkcją beczek?

piątek, 29 października 2004, 20:42

Tak Tomekk Leica zajela sie produkcja beczek co wiecej wypelnia te beczki sola beda robic konserwy z osiolkow.... ;)
Pozdrawiam

środa, 3 listopada 2004, 22:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3