Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 09:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 AF MODE: iESP lub SPOT 
Autor Wiadomość
Post AF MODE: iESP lub SPOT
Chciałabym poruszyć temat mozliwosci wybory w aparatach cyfrowych funkcji Auto Focusa mam do wyboru iESP lub SPOT który do czego wybierać, czym się różnią. Wszystkich którzy wiedzą coś na ten temat prosze gorąco o pomoc.

wtorek, 14 października 2003, 14:23
No i widac jak baba zabiera sie za robienie zdjec. Idź na jakies malarstwo i niezabieraj czasu nam. Pozdrawiam i PA PA bo spadasz z tąd - nierób więcej takiego śmiechu

wtorek, 14 października 2003, 15:36
rzyczliwygosciu, brak wiedzy nie odbiera nic czlowiekowi, natomiast brak kultury, ktory pokazales TAK ! Mysle, jak i pewnie wiekszosc uzytkownikow forum, ze to TY powinienes cyt."spadac" i nie wracac zamin nie nauczysz sie czegos robaczku, zamiast obrazac ludzi ktorzy pytaja i prosza o pomoc ! Po to jest forum zeby Ci co wiedza pomagali innym, a nie zeby wystawiac prostackie komentarze ! Jestem moderatorem na dwoch innych, rozniacych sie tematycznie forach, i sprzatam takich jak TY bez uprzedzenia. Pewnie w obawie ze tak moze sie stac, wypowiadasz sie jako GOSC, bo niedosc zes prostak to jeszcze tchorz !

Wstydz sie !

niedziela, 15 lutego 2004, 18:05
Moderator

No i widac jak baba zabiera sie za robienie zdjec. Idź na jakies malarstwo i niezabieraj czasu nam. Pozdrawiam i PA PA bo spadasz z tąd - nierób więcej takiego śmiechu

Ja bym się wstydził za taką odpowiedź i tu więcej nie pokazywał... Czy Ty nie masz sumienia? A może jesteś wszystko wiedzącym ideałem? Co za egoista! :x

niedziela, 15 lutego 2004, 18:11

Post A jaki masz parata model ??
Sam nie wiem o co chodzi możę rodzaj pobierania ostrości centralny(spot)i coś tam to drugioe ale nie wiem !?!!

niedziela, 15 lutego 2004, 20:07
iESP - jest to "inteligentny" sposob mierzenia swiatla w kilku punktach kadru. W wiekszosci zastosowan najlepiej sie sprawdza.

SPOT - jest to sposob punktowego pomiaru swiatla. Mowiac zrozumialej, swiatlo miezone jest w cntrum kadru, tam gdzie sie "celuje" ew. w niektorych modelach aparatow mozna przesunac celowkin wzgledem srodka kadru.

To tyle jezeli chodzi o moj poziom wiedzy

Pozdrawiam, Rafał

niedziela, 15 lutego 2004, 20:20

Dodam tylko, że spot się przydaje jak mamy duzy kontrast na zdjęciu (na przykład jasne niebo i ciemny obiekt). Ciekawe efekty można przy pomocy spota uzyskać...

niedziela, 15 lutego 2004, 21:29

- spot - punktowy - aparat mierzy "ilość" światła w środku kadru i do tego dobiera parametry zdjęcia.
- wielopunktowy - aparat mierzy "ilość" światła w kilku punktach i uśrednia wartość i do tego wszystko dobiera.
- ESP - aparat mierzy "ilość" światła i mając zaimplementowane "standardowe" sytuacje zdjęciowe usiłuje "inteligentnie" dobrać ekspozycję.
Zwykle najlepiej sprawdza się właśnie ESP. Przy nietypowych zdjęciach (właśnie duże kontrasty) czasem lepiej jest naświetlać punktowo i ew. zastosować korekcję naświetlania +/- EV.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 18:37
Pewnie kobieta już sama znalazła odpowiedź. Rzyczliwygość, niewiele wie, i z fotografii i z ortografii. Napisał tyleż co wiedział. Reszta nie zrozumiała pytania. Przecież pytanie było o AF. Dokładna odpowiedź jest tutaj http://republika.pl/fotki_moje/kompedium02.htm

wtorek, 2 marca 2004, 18:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]