Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 kodak czy canon? oto jest pytanie. 
Autor Wiadomość

Post kodak czy canon? oto jest pytanie.
Co sadzicie na temat Kodaka DX6440 powaznie zastanawiam sie nad jego kupnem , jednak studiujac :P wasze glosy na forum , zdecydowanie prowadza canony...licze na konkretna porade. moj e-mail: yoda@begin2.com.pl

środa, 15 października 2003, 16:42
Bez komentarza. Wystarczy wziąć tego kodaka (i inne) do ręki, zobaczyć jakość wykonania, jakość wyświetlacza (żenada !!!!) odłożyć i kupić Canona. Kodaki i HP powinni zakazać sprzedawać.

środa, 15 października 2003, 18:42

Post co tu zrobic...
hmmm...w sumie jak ogladalam kodaka DX 6440 wyswietlacz oraz wszelkie inne parametry (matryca 4,1 , zoom cyfrowy 3,8x ) .Czy ta firma robi az tak kaszaniaste aparaty? czekam na opinie..a moze ktos doradzilby dobry aparat do zdjec amatorkich -/+ 2000zl. Pozdrawiam i czekam na posty

środa, 15 października 2003, 19:22
Odnosnie Canona-niestety nie moge sie wypowiadac-nie uzywalem:(
Moge natomiast cos powiedziec o kodaku-mam cx4200-od ok 8 miesiecy:)
Co do jakosci wykonania-hm-obudowa jest plastikowa-ale w rekach sie tego nie czuje-nic nie trzeszczy ,wszystko na miejscu,zero niedociagniec-oczywiscie mowie o aparacie ktory obecnie kosztuje ok 500zl-wiec nie bede oczekiwal bog wie czego-ale ja brakow nie widze:)
Dla mnie najwazniejsze sa zdiecia-i tu tez nie mam zastrzezen-ani co do ostrosci-ani co do jakosci-czy kolorow-bardzo wierne odwzorowanie.
Oczywiscie mowie tu o aparacie z dolnej polki-wiec nie ma ani zoomo,ani zadnych manualnych ustawien-typowy automat.
Jednak obecnie gdybym mial kupic aparat w cenie ok 2000(jak dla mnie baardzo duzo-szkoda by mi bylo kasy) to chyba bym wzial minolte z1. W kazdym badz razie bralbym aparat o duzym zoomie-min8xi z zestawem ustawien manualnych.

czwartek, 16 października 2003, 07:52
Post Canon A70
Ja po dlugich poszukiwaniach zdecydowalem sie - Canon A70
Mam go od tygodnia - rewelacja w tej klasie.
Oczywiscie od razu zakup akumulatorow i karty min. 128
Wystarczy popatrzec i poczytac: http://www.dpreview.com/gallery/canona70_samples/

Polecam

czwartek, 16 października 2003, 08:25
Srednio mnie satysfakcjonuje matryca canona a-70 wydaje mi sie ze chyba lepiej zainwestowac w a-80.Jednakze nadal czekam na ciekawe propozycje ...mozna sie niezle zagubic w tak wielkiem wyborze.Pozdrawiam wszytskich niezdecydowanych.

czwartek, 16 października 2003, 08:38

Srednio mnie satysfakcjonuje matryca canona a-70 wydaje mi sie ze chyba lepiej zainwestowac w a-80.Jednakze nadal czekam na ciekawe propozycje ...mozna sie niezle zagubic w tak wielkiem wyborze.Pozdrawiam wszytskich niezdecydowanych.Yoda

czwartek, 16 października 2003, 08:41
A80 jest jakies 400 drozszy od A70 - praktycznie zbliza sie cenowo do G3, a to ju wyzsza klasa.
Rozni sie od A70 tylko wielkoscia matrycy i obrotowym LCD.
Jesli nie potrzebujesz wiekszych zdjec niz 13x18 to nie ma sensu przeplacac. Lepiej dokupic za dodatkowa kase karte i akumulatory.
Pozdrawiam

czwartek, 16 października 2003, 08:44
G3...? Moze dowiem sie cos wiecej na temat tego aparaciku ?

czwartek, 16 października 2003, 14:45
Bez komentarza. Wystarczy wziąć tego kodaka (i inne) do ręki, zobaczyć jakość wykonania, jakość wyświetlacza (żenada !!!!) odłożyć i kupić Canona. Kodaki i HP powinni zakazać sprzedawać.

niedziela, 14 grudnia 2003, 16:06
Moderator

yoda, a nie sądzisz, że lepiej troszeczkę dopłacić i kupić na Allegro np aparat z MEGA Zoomem? Ja właśnie sobie zamówiłem taką MINOLTĘ Z1 z USA za 1600 zł i czekam (cena w sklepie to 2299 zł). Możesz też zerknąć na FUJI S5000, Kodak DX 6940, albo inne...

Ale szczerze to bym odradzał te Canony, bo nie mają nic ciekawego (np ten A80) i można znaleźć coś lepszego. Ale jak chcesz. Dla mnie jest ważny zoom, za to rozdzielczość nie bardzo. Ty może na co innego zwracasz uwagę.

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 16:09

Warto jednak pamiętać, że jak rozdizlczość jest większa, to możliwośći kadrowania są większe :)

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 17:08

Oczywiście, że możliwości kadrowania są większe. Ale jeżeli ktoś kadruje tak beznadziejnie, że musi do wydruku wyciąć pół zdjęcia, to chyba szkoda kasy na aparat za 2000zł, bo ten za 700zł będzie dla niego równie dobry. 3MP dają niezbędny margines na paralaksę i niedokładności wyświetlacza. Jeżeli więc chcesz drukować na formatach prawie A4, to potrzebujesz 4MP. Jeśli nie, to szkoda na to pieniędzy. Jeśli tak, to może trzeba zastanowić się nad czymś z 5MP (np. wspomniany S50). Mi się jednak wydaje, że A80 kosztuje za dużo w stosunku do tego, co oferuje.

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 18:58

Moim zdanie oferuje sporo jeśli komuś nie zależy na zommie. Jak ktoś chce dużych powiększeń to powinien się rozejrzeć za czymś innym.
A jeszcze pytanko-co oznacza sformuowanie niedokladności wyświetlacza? Wyświetlacz nie pokazuje 100% obrazu w kadrze?

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 20:01

Nie twierdzę, że A80 oferuje mało - ale uważam, że za tę cenę można zaoferować więcej.
Wyświetlacz w istocie powinien pokazywać 100% kadru - jest to oczywiste, rozsądne i logiczne. Ale w większości aparatów tak niestety nie jest. W większości modeli LCD obejmuje 95-97% kadru, w niektórych (ale to już nie aparatach, tylko raczej zabawkach) komiczne zupełnie wartości typu 85%. Producenci zaskakująco często podają tę wartość (plus dla nich, bo na pewno nie jest to powód do dumy, ale ważne jest dążenie do przekazania poprawnej informacji). Nie mam pojęcia czemu tak jest i nie mam nawet pomysłu, z czego może to wynikać.

poniedziałek, 15 grudnia 2003, 22:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]