Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 pliz help. czyszczenie/ostrosc/obiektyw 
Autor Wiadomość
Post pliz help. czyszczenie/ostrosc/obiektyw
moj chrzesniak tez postanowil zostac artysta. szkoda, ze z moim aparacikiem. dotykanie otworzonego obiektywu i tluste plamy staly sie faktem. aparat niby chodzi, ale moja duszyczka jest niepewna.
czym to moze grozic?
mieliscie podobnie?
mozna oddac po czyms takim oddac aparat do serwisu (na gwarancji)?

a poza tym jeszcze jedno wazne pytanko? jak czyscic aparat (obiektyw,LCD)?

PS. nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat. w razie potrzeby prosze moderatora o przeklejenie.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 listopada 2004, 20:51 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

niedziela, 31 października 2004, 16:55

chuchnij w obiektyw wez jakas mieka chusteczke typu welvet czy zewa i wyczysc.Dostałem taka porade od cichego i wszystko jest oki.

Pozdro

niedziela, 31 października 2004, 19:52

mozecie stwierdzic, ze jestem oblednie przewrazliwiony na punkcie mojego sprzetu, ale ja sie doszukuje teraz dziwnych odglosow silniczka poruszajacego obiektywem. i cio teraz? :? :?:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 listopada 2004, 16:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 1 listopada 2004, 15:58

I co? Doszukałeś się? Czy silniczek działa nie tak, jak trzeba? Wolniej, zacina się, nie ustawia dobrze ostrości?

Co do czyszczenia: ja używam takiej ściereczki z mikrofibry, kupiłem za 10zł w sklepie z okularami.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 16:55
korzystajac z okazji, ze jestem w domu "ukradlem" sciereczke Mamie :lol:

co do silniczka, MAM WRAZENIE, ze chodzi glosniej, ale z uwagi na dzisiejszy dzien nie zdazylem dokladnie sprawdzic na zdjeciach jak ustawia ostrosc itd. mam nadzieje, ze jutro znajde czas, zeby wszystko dokladnie przetestowac. jednak zdaje sobie sprawe, ze jak ja sie czegos doszukuje to moze byc subiektywne, bo to MOJ sprzet, na ktorego wydalem sporo kasy. Jestescie tez tak wrazliwi na tym punkcie?

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:33
aaa. wlasnie zauwazylem. ten post powyzej jest moj

piątek, 5 listopada 2004, 12:19

A co do czyszczenia obiektywu to są do tego także płyny (lens cleaner). Taki płyn + miękka szmatka i jest gites. Ja taki zestaw dostałem kupując aparat.
pozdrawiam

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

piątek, 5 listopada 2004, 13:13
od razu mowie, ze grzecznie skorzystalem z opcji szukaj, ale nie znalazlem

prawa jest taka. przetestowalem sprzecik po swojemu i mi wyszlo:

1.aparat wydaje dodatkowe odglosy przy ustawianiu ostrosci, ktorych wczesniej nie bylo
2.znawca nie jestem, ale wydaje mi sie, ze nie ustawia dobrze ostrosci. musze sie naprawde wysilic, zeby zdjecia wyszly (dla mnie) zadowalajaco ostre. a mysle ze wczesniej robil super zdjecia na automacie

pytanie: DO SERWISU z nim?

no i wreszcie 3. jak Wy (szczegolnie ostatnio w pokazoofce-przyroda) robicie tak super piekne, OSTRE jak brzytwa zdjecia. szczcegolnie makro (wiem jak sie wlacza makro, bo grzecznie przeczytalem instrukcje ;))

poniedziałek, 8 listopada 2004, 20:58

Co do tego stukania: czy czasami nie jest to odglos pracujacego focusa?
Co do ostrosci... moze po prostu, nie potrafisz ustawic ostrosci (np przy gorszym swietle.).

Jezeli naprawde ten dzwiek jest nowy, a problem z ostroscia pojawil sie od tego czasu, to lepiej udaj sie do serwisu.

poniedziałek, 8 listopada 2004, 21:46
teraz to chyba rzeczywiscie moj sprzecik trafi do serwisu.

za sprawa forumowiczow dzis dwie godziny robilem zdjecia kropelek. i zachlapalem obiektyw tak, ze nie chce sie wyczyscic i caly czas widac slady po kropelkach wody.. :cry: zdjeciami sie pochwale moze pozniej ;)

poza tym doszukalem sie jeszcze jednej wady (?) mianowicie czasem (nie potrafie jeszcze zczaic dokladnie kiedy) nie chce robic zdjec. tzn ustawiam sobie, wciskam spust migawki troche, zeby sobie ustawil ostrosc i gdy wciskam do konca to robi zdjecie po kilku! sekundach, albo wcale.

środa, 10 listopada 2004, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]