Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 18:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Canon A400 VS. Pentagram Photon 434 
Autor Wiadomość
Post Canon A400 VS. Pentagram Photon 434
Ostatnio bedac na imprezce zobaczywszy jak ludzie strzelaja fotke za fotka cyfrakami napalilem sie na takiego i postanowilem cos upatrzyc.Moje podejrzenia padly na Canona A400 i Photona 434 i teraz jest ból bo nie wiem co wybrac.
Jestem nowy w tym i nie kumam za bardzo o co w takich aparatach chodzi jednak chcialbym aby zdjecia wychodzily wmiare nie byly rozmyte ani rozmazane, w nocy byly ladnie doswietlone za pomoca lampy i tak dalej. Chce go uzywac do robienia róznych zdjec zarowno w pomieszczeniu, osob jak i pejzażów z wakacji.
Iteraz nie wiem ktory wybraz. Ogółem za Canonem przemawia firma ale slyszalem ze ma obiektyw 45mm co mnie troche martwi chociaz gdzie indziej podaja 35mm i nie wiem gdzie lezy prawda jak rowniez jego obiektyw jest troche mniej swiatloczuly niz konkurenta, no a Photon jest wychwalany w kazdej prasie , dostal tyle wyróznien ze nie wiem czy inny aparat w tej klasie tyle ma jednak czytajac komentarze zdjec wykonanych tym aparatem ludzie troszeczke je krytykuja chociaz prasa wychwala i teraz nie wiem w co mam wierzyc bylbym wdzieczny za odrbine rozwiania moich watpliwosci.Jeżeli możecie weżcie pod uwage tez funkcje ktore posiadaja te aparaty czyli ktory jets bardziej zbajerowany i praktyczny.

Link do fotek wykonanych Photonem 434:
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=penta ... n&strona=5

piątek, 5 listopada 2004, 15:12
Moderator

Zdecydowanie Canon - na Allegro już za 610 zł.

Jakbyś miał możliwość, to lepiej chyba dołożyć do Canona A70 lub nawet do A75. Zastanów się, bo naprawdę warto.

piątek, 5 listopada 2004, 15:19

Pentagram jest beznadziejny. Spójrz w tym linku na kolory fotek - wszystko jest niebiesko-żółte, zupełnie nierealne. Na monitorze jest źle, na odbitkach będzie tragicznie. A400 jest z kolei bardzo mało uniwersalny. Obiektyw 45-90 jest ani do pomieszczeń, ani do portretów. Lepszy był A300 z bardzo szerokim "imprezowym" kątem. Osobiście polecam Nikona 3100 w MM za 555zł. Nie znajdziesz lepszego aparatu za podobne pieniądze. Ma normalny zoom, 3MP i jest na tanie pamięci CF.

piątek, 5 listopada 2004, 20:44

A jeśli nie uda Ci się dostać tego Nikona, to najlepszym automatem jest Olympus C-310, można go spokojnie nabyć poniżej 700zł. To, czy warto dołożyć do A75 zdecyduj sam. C-310 to kompletny automat, wszystko ustawia za Ciebie, za to w A75 wszystko możesz ustawić sam.

piątek, 5 listopada 2004, 21:57

Jako byly posiadacz canona a300 stwierdzam "autorytatywnie", ze do fotek imprezowych to wymazony sprzet ;) co do nikosia z MM, to sadze ze a300 robi lepsze fotki, z tym ze oczywiscie brak zoomu i programow tematycznych, ale mozna go dostac jeszcze na gwarancji juz od 450 zl

sobota, 6 listopada 2004, 00:09

Pentagram............. a co to jest? To chyba produkuje cegłówki spadające z czwartego piętra czy coś w tym rodzaju?

No bez jaj - pentagram nie wart nawet takiej kasy. Chcesz mieć problem - możesz go kupić, chcesz być zadowolony to jedynie poprzez Nikona 3100 do olympusa 310 kończąć na Canonie seri A7x.

sobota, 6 listopada 2004, 00:22
Pentagram obsypywany nagrodami.... no nie koniec swiata!!! No ale widzicie jaka mamy "prase" w polsce...

sobota, 6 listopada 2004, 17:12
No i z tego calego zamieszania kupilem sobie wkoncu A75.
Pierwsze wrazenia oczywiscie bardzo pozytywne narazie nie wiem jak na dworze wygladaj fotki bo jestem chory ale jush juttro ide sprawdzic.
ogolem to mmoglo by byc wiecej bajeranckich funkcji jakis filtrow itp no ale zawsze komputerek i myszka zostaje.
I jeszcze jedno male pytanko do posiadaczy A75 a mianowicie czy macie wskaznik stanu baterii a moze jego sie gdzdies uruchamia bo u mnie nic takiego nie ma a jak bateria siada to nawet obiektywu nie zdazy schowac i dopiero przy ponownym uruchomieniu wyskakuje napis aby wymienic baterie.
Tez tak macie??

czwartek, 11 listopada 2004, 02:09

Na krotko przed rozladowaniem pojawia sie ikona na wyswietlaczu zebys zmienil baterie. Aparat jeszcze troche pociagnie i nie zdazylo mi sie zeby obiektyw sie nie schował. Jak zaczyna migać wskaznik to jeszcze nawet kilka fotek zdążysz strzelić, niemówiąc o schowaniu obiektywu - przynajmniej u mnie tak jest ale widziałem posty z podobnymi problemami jak ty masz.

czwartek, 11 listopada 2004, 11:30

Post Nikon 3100
Zdecydowanie jak jest mozliwośc nabycia to bierz tego Nikona 3100 w MM za 555, jezeli nie to canona A70 z zoomem optycznym.

czwartek, 11 listopada 2004, 12:45
Problem w tym ze zadna ikona sie nie pojawia na wyswietlaczu chociaz instrukcja o takiej wspomina. Oczywiscie pojawia mi sie ale napis zmien baterie ale najpierw aparat sie wylaczy i nie zdazy nawet schowac obiektywu dopiero probuje go uruchomic drugi raz i wtedy to wyskakuje napis zmien baterie a obiektyw jak byl nie chowany tak sie nie chce schowac.Czy to normalne zachowanie ze nie ma wskaznika na LCD chociaz w instrukcji jest napisane ze powinnien byc i ze aparat nawet nie zdazy obiektywu schowac??
uzywam aku GP 1600 + ladowarka GP

piątek, 12 listopada 2004, 03:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]