Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 23:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Canon S1IS czy Minolta Z3 ? 
Autor Wiadomość

Post Canon S1IS czy Minolta Z3 ?
Mam nadzieje znalesc tutaj odpowiedz na nurtujace mnie pytanie. Co kupic zeby nie wtopic. :?:
Mam nadzieje ze cos mi doradzicie. Mimo tego ze minolta ma wieksza matryce ja sklaniam sie ku canonowi. Jest podobno lepiej wykonany, ale sam nie wiem. Licze na pomoc.

niedziela, 7 listopada 2004, 12:05

S1 IS ma stabilizacje obrazu. Nie ma tego Z3. Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie, to chyba Minolty sa tańsze.
Poza tym użyj funkcji SZUKAJ. Oba aparaty zostały szeroko omówione już jakiś czas temu na forum. Może dzięki temu wyrobisz sobie jakieś zdanie.

Minolta Z1 + parę "dupereli"

niedziela, 7 listopada 2004, 12:20
Moderator

S1 IS ma stabilizacje obrazu. Nie ma tego Z3.

Ludzie!. Jak czegoś nie wiecie, to błagam, nie piszcie... Z3 pod względem możliwości przewyższa S1 na całej długości. No jedynie przegrywa z LCD.

niedziela, 7 listopada 2004, 12:27

Vendeur jak zwykle wychwala Minolty ale ja proponuję poszukać. Zapodaję pierwszy lepszy link w tym temacie (po wpisaniu "co lepsze S1 czy Z3") na dowód, że da się tu znaleźć coś przy użyciu funkcji szukaj:
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=4131&highlight=lepsze+s1+z3
Przy odrobinie chęci i odrobinie poświęconego czasu można znaleźć odpowiedź na to pytanie :)
pozdrawiam serdecznie

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

niedziela, 7 listopada 2004, 12:35
Moderator

Vendeur jak zwykle wychwala Minolty

Proszę, pokaż mi, gdzie ja w tym temacie zachwalałem Minoltę...? :x

niedziela, 7 listopada 2004, 12:46

A wydawało mi się, że Z3 stabilizacji nie ma
:(
Jeśli tak to przepraszam za pomyłkę
:lol:

Minolta Z1 + parę "dupereli"

niedziela, 7 listopada 2004, 12:49
Ludzie!. Jak czegoś nie wiecie, to błagam, nie piszcie... Z3 pod względem możliwości przewyższa S1 na całej długości. No jedynie przegrywa z LCD.

taa
przewyzsza zwłaszcza w efektach specjalnych http://free.of.pl/f/fila/strona/index.htm

niedziela, 7 listopada 2004, 13:27
Z3 pod względem możliwości przewyższa S1 na całej długości. No jedynie przegrywa z LCD.

To już jest lekkie przegięcie !!!!!!!!
setki razy było pisane że Z3 to niewypał a teraz wygrywa z S1 :lol: :lol:
wystarczy poszuklać na forum i jest pełno przykładów beznadziejnych fotek z Z3 (albo szumy albo linie).
Vendeur czy tak ciężko Ci się pogodzić z porażką Minolty ?
Mają też dobre aparaty ale ten im się nie udał i trudno - jest wiele innych (nawet Minolty)
Proponuję o Z3 poszukać na forum po jest tego dużo (jeżeli nie zostało pokasowane)
W tym przypadku to zdecydowanie S1 (cena jest dobra bo za 1600-1700 to już w sklepie się kupi)

niedziela, 7 listopada 2004, 13:42

Poza tym użyj funkcji SZUKAJ. Oba aparaty zostały szeroko omówione już jakiś czas temu na forum. Może dzięki temu wyrobisz sobie jakieś zdanie.

Kolega powiedział tu wszystko co można było stwierdzić
wiem że ten znaczek Obrazek jest mały, ale poszukajcie go a wszystko będzie oczywiste

niedziela, 7 listopada 2004, 14:09

Proszę, pokaż mi, gdzie ja w tym temacie zachwalałem Minoltę...?

proszę:
Vendeur napisał(a):
Z3 pod względem możliwości przewyższa S1 na całej długości.

No dla mnie to jest wypowiedź zachwalająca produkt Minolty.
Jeśli się mylę to przepraszam ale nie ma się co denerwować - docinki Canon vs. Minolta kręcą klimat tego forum, pobudzają dyskusje (choć czasem idą one w złą stronę) i nie brałbym ich tak bardzo do siebie :wink:

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

niedziela, 7 listopada 2004, 14:14
Miałem ten sam problem i wziąłem Minoltę Z3.

Porównując oba aparaty zwróciłem uwagę na to że Z3 szybciej dobiera ostrość ,ma stopke pod dodatkową lampe-ważne przy zdjęciach w pomieszczeniach zamknietych -oba aparaty mają lampy dość słabe,ale w Z3 jest możliwość zastosowania dodatkowej.

Dla mnie Z3 jest wygodniejsza,wbudowana lampa nie daje czerwonych oczy w S1 jednak to się zdarzało.

Najważniejsza dla mnie była jednak szybkość - jeśli weżmiesz oba aparaty w ręke to różnica jest wyraźnie widoczna.

S1 ma trochę bardziej ergonomiczny układ przycisków-mniej trzeba się grzebać w menu no i lepsza jasność obiektywu.
Jak byś nie wybrał za tą cenę trzeba iść w którymś miejscu na kompromis

niedziela, 7 listopada 2004, 16:31

S1 ma trochę bardziej ergonomiczny układ przycisków-mniej trzeba się grzebać w menu

:shock:
Cała moja ideologia została zburzona. Jak widać Canon wcale nie jest taki skomplikowany, widać różne ludzie mają gusta.

Owszem, w S1 szwankuje redukcja czerwonych oczu, ale Z3 aberruje i szumi bardziej od Canona. Czerwone oczy można łatwo zredukować.

niedziela, 7 listopada 2004, 20:05

Mam Canona S1 IS i jedyne co faktycznie na minus mogę o nim powiedzieć, to słabo spisujący się AF przy trudnych warunkach oświetleniowych, co zresztą łatwo daje się skorygować poprzez manual focus. Poza tym jest to bardzo dobry aparat.
Jeśli chodzi o Minoltę - ma lepszy system stabilizacji obrazu, jest szybsza, ale za to IMO oferuję gorszą jakość zdjęć - a o to chyba w foceniu przede wszystkim chodzi.
Z3 bawiłem się tylko, ale mam w domu też M Dimage Xt, także aparaty minolty trochę znam.
Za tą cenę trzeba niestety iść na różne kompromisy.
Ja swojego wyboru nie żałuję i gdybym jeszcze raz miał wybierać ponownie wybrałbym Canona.

niedziela, 7 listopada 2004, 22:57

no cóż mam Minolte Z3 i bawiłem się też troche Canonem i ja bym jej na S1 nie zamienił a co do jakości zdjęć to zdjęcia robi człowiek nie aparat, jest pewne że Z3 nie nalezy do najlepszych produkcji Minolty ale o S1 też sporo dziwnych opnii sie pojawia, jestem typowym amatorem dopiero Z3 zaczołem robić więcej zdjęć wiec jakiś wodotrysków w mojej galerii nie ma ale zapraszam republika.pl/pgawronnek

http://gawronnek.pl

poniedziałek, 8 listopada 2004, 00:16

Witam ziomka Gawronka :D ; jaki ten świat mały.
Oczywiście że za zdjęcia przede wszystkim odpowiada ten kto zwalnia migawkę, chodziło mi raczej o szumy, odwzorowanie kolorów itd, itp - zresztą jest to też kwestia raczej nie do obiektywnego rozstrzygnięcia.
Jasne też jest, że Z3 i S1 to aparaty z dużymi kompromisami i do najlepszych konstrukcji swoich firm nie należą.
Prawda jest taka, obojętnie co się kupi z tych aparatów, to do normalnego, amatorskiego użytkowania każdy z nich z nawiązką starczy. Dopiero później, przy odpowiednim wyrobieniu się w rzeczy, zaczyna się dostrzegać wady.

Sorry, za oftopic. Gawronek - ładne te świece .

poniedziałek, 8 listopada 2004, 01:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]