Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Techniki stabilizacji 
Autor Wiadomość

Post Techniki stabilizacji
Czy ktoś z Was, pracując ze stabilizowanymi obiektywami, zauważył różnicę w działaniu stabilizatorów obrazu różnych producentów? Interesuje mnie przede wszystkim różnica między stabilizacją soczewkami korekcyjnymi (np. Canon) a stabilizacją za pomocą ruchów matrycy (tak zdaje się jest w Minoltach). Ciekaw też jestem 'podwójnego' trybu stabilizacji w Panasonicach.
Proponuję oprzeć się o klasę UZ i hybryd bo nie wiem czy wciąganie do dyskusji stabilizowanych obiektywów wymiennych będzie miało sens ;)

niedziela, 7 listopada 2004, 13:24

Jeżeli chodzi o klasę UZ i hybryd, to moim zdaniem ciężko dopatrzeć się różnic między tymi układami (w możliwościach + jakości). Ich możliwości są zbliżone, trudno je dokładnie porównać. W lepszych obiektywach różnice mogą być widoczne.

niedziela, 7 listopada 2004, 14:19

Byl w jakims czasopismie test tych aparatow odnosnie stabilizacji.W zasadzie wszystko zalezy od producenta i oszczednosci jakie poczynil.Obednie w gre w chodza dwa rodzaje.Stabilizacja matrycy (minolta) i korekcja soczewkami.O ile pamietam roznice miedzy nimi byly nieznaczne.Obie sa bezstratnie i wyniki pomiarow sa powtarzalne.Sam uzywam Panasonica FZ10 i chwale sobie stabilizacje.Jaka by ona nie byla ale zrobienie zdjecia przy 420mm ogniskowej z czasem 1/60 z reki uwazam za spore osiagniecie.Oczywiscie da sie i 1/4 ale to juz trzeba jednak miec reke :).Mialem okazje sie bawic zarówno Canonem jak i Minolta.Moze mialem za malo czasu ale reakcje byly podobne.Roznice beda subtelnie.Wydaje mi sie wszystkie sposoby stabilizacji poprawinie dzialaja.
Pozdrawiam

niedziela, 7 listopada 2004, 16:11

Post Re: Techniki stabilizacji
Jos napisał(a):
Ciekaw też jestem 'podwójnego' trybu stabilizacji w Panasonicach.

"Podwójny" tryb??
po prostu są dwa tryby :wink: a nie podwójny
tryb 1 - działanie ciągłe
tryb 2 działa tylko podczas otwarcia migawki (jest dużo bardziej wydajny i bardziej oszczędny)

piątek, 12 listopada 2004, 12:54

Post C-2100 uz
Rewelacyjną stabilizacje ma c-2100 OLYMPUSA, ja mam chwieje dłonie i bez problemu wychodzą zdjęcia na 380mm z czasem 1/25 - 1/30...
Problem w tym, ze wraz z zmniejszaniem ogniskowej efekty aż tak nie rosną...
na 100 mm robie bezproblemowo do 1/15 i to jest w miarę najkrótszy czas...

Niesamowitą jakość tego układu widać na najdłuższych ogniskowych... kolega ma Panasonica i na tych samych kadrach na czas o jedną dwie jednostki krótszy ,,, lepiej mu idzie na szerszych planach mi na tele ...

On ma 4 mg ja ma dwa....
:)

poniedziałek, 22 listopada 2004, 17:31
Najlepsza stabilizacja jest mala ilosc spozywanego alkoholu ;) ew. jak komus rece lataja bez alkoholu to moze 100ml przed kazdym zdjeciem.... po 5setce beda wychodzily bardzo abstrakcyjne foty.

poniedziałek, 22 listopada 2004, 17:42

Nie wiem czy wiecie ale alkohol jest uwazany za powazny srodek dopingujacy np w strzelectwie :P. Nie slyszalem zeby nie mozna robic zdjeci "po spozyciu". Oczywiscie tak jak kolega powiedzial przy wiekszej ilosci zdjec nalezy sie mocno ograniczac :P.Efekt moze byc dalece inny od zamierzonego.
A tak na powaznie znalazlem ten artykowl.Jest to Foto-Video 9/2004.
artykul "Nigdy wiecej poruszen".Dosyc przyjemnie i prosto opisane zasady obecnie stosowane w aparatach i test trzech producentow.Minolta ,Canon i Panasonic.Jak myslicie kto wygral ? Poczytajcie sobie :).
Pozdrawiam

poniedziałek, 22 listopada 2004, 20:28
Moderator

Jak myslicie kto wygral ?

Nie czytam, ale pewnie Minolta. Szczerze tak myślę i to nie dlatego, że niby najlepsza, tylko jakby miała chody w CHIPie...

A jak jest naprawdę?

poniedziałek, 22 listopada 2004, 21:13

Vendeur często odnosze wrażenie że stronniczo na minolte patrysz. Być moze to tylko moje wrażenie, bez stabilizacji gałek ocznych ;)

poniedziałek, 22 listopada 2004, 22:23
Moderator

Vendeur często odnosze wrażenie że stronniczo na minolte patrysz. Być moze to tylko moje wrażenie, bez stabilizacji gałek ocznych

Jeśli nie rozumiesz moich wypowiedzi, to ich nie komentuj, albo przeczytaj ją jeszcze raz i zmień swojego posta, bo piszesz głupoty...

PS. Dla innych, którzy także nie rozumieją i nie czytają prasy foto i CHIP, dodam, że moja opinia jest wyjaśniona w wypowiedzi.

poniedziałek, 22 listopada 2004, 22:50

nie bądz taki wrażliwy, to jest forum i każdy pisze co myśli.

wtorek, 23 listopada 2004, 01:11

Nie czytam, ale pewnie Minolta. Szczerze tak myślę i to nie dlatego, że niby najlepsza, tylko jakby miała chody w CHIPie...

A jak jest naprawdę?

Chyba to czytałem i jeśli mnie pamięć nie myli i o ile mówimy o tym samym artykule to najlepiej wypadł panas...
[b]KonikC[b] mam rację?

wtorek, 23 listopada 2004, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]